rozměr pneu vs. rozměr disku

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jamjes 25. 3. 2006 18:35

Kde bych mohl zjistit, jaký rozměr pneu můžu dát na jaký rozměr disku?
Mám Fabii a navíc disky 5J R14. Ze služební jsem ulil letní gumy 185/60. Můžu je obout na ty disky co mám, nebo je mám prodat a koupit užší.
jamjes
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 25. 3. 2006 18:37

no na 5J je podla mna uz 185 moc...
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 25. 3. 2006 19:26

podle teto tabulky: http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php je to v poradku
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamjes 25. 3. 2006 20:02

fahrman: díky
jamjes
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 25. 3. 2006 20:15

jamjes píše:Kde bych mohl zjistit, jaký rozměr pneu můžu dát na jaký rozměr disku?
Mám Fabii a navíc disky 5J R14. Ze služební jsem ulil letní gumy 185/60. Můžu je obout na ty disky co mám, nebo je mám prodat a koupit užší.t/quote]

obut ich obujes,
obecne by som to nedoporucoval z dvoch zavaznych dovodov

PRVY je ten ze niesu schvalene tieto pneu na tomto disku v technicaku, a v pripade ze budes ucastnikom dopr nehody (je jedno ci ju sposobis, alebo budes poskodeny) poistovna Ti nevyplati nic, pretoze mas nedovoleny rozmer pneu/disk, takze auto je nesposobile

DRUHY je ten ze dana pneu o sirke 185mm je prisiroka na disk 5J, jednak z estetickej stranky to bude nevkusne vyzerat, ale hlavne sa to bude velmi zle spravat na ceste, nebude to to co ocakavas......

Disk by som volil maximalny mozny najvacsi alebo o 0,5J mensi nez maximalny, v tvojom pripade bude optimum 6J co je aj schvalene :hm
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod fahrman 25. 3. 2006 21:00

Corolla ma jediny povoleny rozmer 195/60 R15 a 195/55 R16 na disku o sirce 6J ... takze az takova hruza to nebude :wink:
to, ze se jedna o neschvaleny rozmer je vec jina...
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 25. 3. 2006 21:02

fabka: zas by som to neprehanal poistovak pozre akurat rozmer pneu a hlbku dezenu to je tak vsetko..
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 25. 3. 2006 23:11

dana pneu o sirke 185mm je prisiroka na disk 5J, jednak z estetickej stranky to bude nevkusne vyzerat, ale hlavne sa to bude velmi zle spravat na ceste, nebude to to co ocakavas......

odporuca sa:
na 185 davat disk 6J
na 195 davat disk 6,5J (vacsina vyrobcov aut dava 195 na disk 6J)
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Marcelino 26. 3. 2006 07:28

no mne zas prezmenu doporucili v pneuservise 6,5J na pneu 185/60 R15 aj ked v TP mam napisane 5,5J !!!
Marcelino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod NiceOne 26. 3. 2006 08:20

fahrman píše:podle teto tabulky: http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php je to v poradku


Vzadnem pripade to neni v poradku. Je to pro Fabii neschvalena kombinace, a jako takova muze byt hodnocena jako nebezpecna zavada na STK, nebo duvod k snizeni pojistneho plneni pri nehode.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamjes 26. 3. 2006 14:27

No jo lidi co si teď počnu. Buď prodám ty gumy a koupím užší, nebo prodám disky a koupím širší. Nechcete to někdo se mnou vyměnit?
jamjes
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 26. 3. 2006 17:26

tak jestli si ulil gumy ze sluzebni.. tak je na ni zase vrat a z jine sluzebni ulij uzsi gumy :)

jinak k tomu ze to neni napsane v technicaku .. pry je to pripad od pripadu .. muze se stat, ze pojistovna bude delat problemy..ale stejne tak se stava, ze to nechaji byt :)

ale urcite bych tak siroke penu nedal na tak uzky disk :)

marcelino: u tebe to bude vpohode.. ja mam 195/50 R15 taky na 6,5J
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 28. 3. 2006 00:10

NiceOne píše:
fahrman píše:podle teto tabulky: http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php je to v poradku


Vzadnem pripade to neni v poradku. Je to pro Fabii neschvalena kombinace, a jako takova muze byt hodnocena jako nebezpecna zavada na STK, nebo duvod k snizeni pojistneho plneni pri nehode.


je to OK, co se vzajemne sirky rafku a pneu tyka ... nikoliv ve vztahu k Fabii, spatne jsi me pochopil anebo jsem se spatne vyjadril :)
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 28. 3. 2006 07:12

fahrman píše:
NiceOne píše:
fahrman píše:podle teto tabulky: http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php je to v poradku


Vzadnem pripade to neni v poradku. Je to pro Fabii neschvalena kombinace, a jako takova muze byt hodnocena jako nebezpecna zavada na STK, nebo duvod k snizeni pojistneho plneni pri nehode.


je to OK, co se vzajemne sirky rafku a pneu tyka ... nikoliv ve vztahu k Fabii, spatne jsi me pochopil anebo jsem se spatne vyjadril :)


Pochopil jsem te dobre. Mozna je to technicky OK, ale ja rikam ze to neni OK legislativne.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 28. 3. 2006 07:16

Do dokladů se dají zapsat i jiná kola,než schválená výrobcem,a řeší se to na STK.Více vám poradí Váš známý technik STK :)
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků