Dnešní Volva....je Volvo stále prémiovou značkou?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod shark (novy) 1. 9. 2005 12:40

hmmm....to me prekvapuje...to jako ze maj relativne dobry ceny za dily i za praci ?
predpokladam, ze kvalita ok, bude, to by si nemala takova firma dovolit mit s kvalitou problemy...
shark (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shark (novy) 29. 9. 2005 09:18

nevite kolik jsou motory od volvo schopny najet ? jde mi o to , jestli kdyz ma volvo najeto 100, 200 tisic, jestli uz je na konci nebo ma jeste velkou rezervu ( nebo aspon nejakou ).
do problemu nepocitam "spotrebak", jako rozvodak atd.
mete nekdo nejaky informace nebo osobni zkusenosti ?
shark (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 29. 9. 2005 09:43

No tak treba obcas jedu temer historickym 740 2.0 benzin, ktere je teda po kompletni generalce (lonske), ale porad jede rozumne a ma najeto pres 280 tis. km.
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Talon 29. 9. 2005 11:28

pri tomhle najezdu maj benziny jeste dost velkou rezervu (o dieselech nic nevim)
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3k 29. 9. 2005 12:46

Pokud vím, tak volva v kvalitě nikdy nevinikala. Mám dojem, že došlo k záměně slov kvalita a bezpečnost. V bezpečnosti volvo hrálo prim.
Uvažoval jsem nad V50, nelíbil se mi však interiér (zejména vrch palubky. Jinak jistě ideální vozidlo coby prevence proti krádeži.
p3k
Nováček

Odeslat příspěvekod filomena 29. 9. 2005 13:39

p3k píše: Jinak jistě ideální vozidlo coby prevence proti krádeži.e/quote]


preco?
filomena
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Talon 29. 9. 2005 14:04

protoze se (podobne jako saab) nekradou
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3k 29. 9. 2005 14:04

Odpovím ti otázkou: když sháníš ND na svoji škodovku kupuješ vždy nové?
Kolik je prodejců starých ND na škodovky a kolik na Volva. Volvo není výnosný kšeft pro zloděje.
p3k
Nováček

Odeslat příspěvekod 2Pix 29. 9. 2005 18:01

neprotirecis si trochu ? ... spis to ze ND je nedostatek, tak by se o to vic meli krast ?
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Nováček

Odeslat příspěvekod antif 30. 9. 2005 16:41

p3k píše:Pokud vím, tak volva v kvalitě nikdy nevinikala. Mám dojem, že došlo k záměně slov kvalita a bezpečnost. V bezpečnosti volvo hrálo prim.
Uvažoval jsem nad V50, nelíbil se mi však interiér (zejména vrch palubky. Jinak jistě ideální vozidlo coby prevence proti krádeži.e/quote]

Volva v kvalitě opravdu nikdy "nevinikala" nýbrž VYNIKALA.
Za devadesát let historie firmy se prodalo 13,5 milionů vozů.
Dodnes je jich v provozu úctyhodných 8 milionů.
antif
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 30. 9. 2005 16:55

antif píše:Volva v kvalitě opravdu nikdy "nevinikala" nýbrž VYNIKALA. Za devadesát let historie firmy se prodalo 13,5 milionů vozů. Dodnes je jich v provozu úctyhodných 8 milionů.m/quote]

Ono je potreba rozlisovat Volva a Ford-Volva. Stara Volva byla skutecne drzaky "build to last", masivni neznicitelna monstra. Ovsem pro modely od druhe poloviny devadesatych let to uz zdaleka neplati. Volva S40 vyrabena v Belgii byla zoufale poruchova a ani vyssi modely uz nejsou svou spolehlivosti nijak vyjimecni. Proste Ford (Fix or Repair Daily) zkurvi co muze.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 30. 9. 2005 17:38

OT : Ford, mezi sroty Lord ;-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Nováček

Odeslat příspěvekod p3k 30. 9. 2005 18:06

2pix málo aut = malá poptávka = malý byznys.
Jinak se dívám, že jsem vi(y)niknul :wink: ,
ale to, že se občas zaměňuje kvalita s bezpečností na tom trvám. Antif, doufám, že máš zameteno i před vlastním prahem.
Naposledy upravil p3k dne 30. 9. 2005 18:56, celkově upraveno 1
p3k
Nováček

Odeslat příspěvekod 2Pix 30. 9. 2005 18:35

p3k : malo aut ? ... nesmis zapominat, ze auto, pokud je "luxusnejsi" (ergo drazsi), tak je lukrativnejsi na ukradnuti (a chces vedet proc ? protoze jde do ciziny), takze Volva by se kradly vic, ale jejich technika zabezpeceni je uplne nekde jinde nez koncernovky (folksfagn) a hlavne neni tak proflakla :-)

takze bych to videl v tom ze Audi se krade nejvic, protoze je to nejluxusnejsi koncernovka - je to v zabezpeceni vlastne jenom VW/Skoda/Seat a tech je nejvic, takze nformace proniknou ven lehce.
Pak se krade nejvic Mercedes a BMW - "jedu na ukrajinu, me auto uz tam ceka"
a nejmin se kradou svedi, Volva a Saaby : protoze jich je nejmin a neni k nim ta spravna dokumentace co by byla potreba, ale tim jsou lukrativnejsi a ukradeni, a ten kdo krade takovyhle auta, tak to neni nejakej cikan, ale clovek, kterej ti k tomu autu prijde (nejlip v kvadru), s klickem si otevre a po chvilce odjede smer dilna, kde to sikovna parta lidi do par hodin rozebere a pak to putuje za hranice, nebo to cely prejede klidne v kamionu az na ukrajinu :-))
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Nováček

Odeslat příspěvekod antif 30. 9. 2005 18:48

Myslím,že zameteno mám. A s tou kvalitou bych asi polemizoval.[img]pozor2[/img]. Již druhý rok máme V40, zatím bez jediné závady. Vím, že vozy ze začátku produkce byly problémové, ale potíže s novými modely má určitě každá automobilka. V rodině pak máme Švédy, kteří vlastní již x-té Volvo, taktéž bez problémů(...,960, S80). To, že některá automobilka patří do toho či onoho koncernu ještě neznamená, že automaticky přebírá veškeré kvalitativní problémy mateřského závodu. Zrovna tak by se mohla luxusní A8 považovat za "lidové vozidlo" s jeho neduhy stejně tak třeba i Porsche. Tím pádem nevidím jediný důvod, srovnávat Volvo s Fordem.
antif
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků