Dnešní Volva....je Volvo stále prémiovou značkou?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Alex.. 23. 7. 2005 22:16

Honza CZ a kdo ne ? :D
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 12:42

Otázka byla položena jinak!
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Driver 24. 7. 2005 15:21

Jediný volvo, který podle mě za něco stojí je XC90 - to se mi hrozně líbí. Jinak jak už tady psalo hodně lidí - dost chudá základní výbava a ty ceny nic moc. Jinak servisů na volva taky není zrovna moc a shánění dílů asi nebude nejjednodušší.
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalisek 24. 7. 2005 19:17

V sobotu 23.7. v 18:30 byl na CT2 moc dobry dokument - Opice za volantem,
nevidel jsem to cele, ale myslim, ze to bylo od Volva, kdyby to nekdo mel, tak to nekam prosim dejte, moc dobry dokument.
kalisek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 19:26

Driver píše:Jediný volvo, který podle mě za něco stojí je XC90 - to se mi hrozně líbí. Jinak jak už tady psalo hodně lidí - dost chudá základní výbava a ty ceny nic moc. Jinak servisů na volva taky není zrovna moc a shánění dílů asi nebude nejjednodušší. /quote]
Co je to chudá základní výbava.Můžeš mi to osvětlit jsem asi nějakej natvrdlej.Jinak když jsem zbořil předek u mojí 850 tak mi sehnání dílů a oprava trvala 25 hodin od nehody.
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 24. 7. 2005 20:30

Zakladni vybava je zakladni vybava. Horsi je, ze tim jak vyssi modely zastaraly se do nich neda ani prikoupit zadna dnes obvykla pokrocilejsi vybava. Ono ostatne treba takove xenony zacaly Svedove dodavat asi osm let po svych konkurentech.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 20:44

Dusan píše:Zakladni vybava je zakladni vybava. Horsi je, ze tim jak vyssi modely zastaraly se do nich neda ani prikoupit zadna dnes obvykla pokrocilejsi vybava. Ono ostatne treba takove xenony zacaly Svedove dodavat asi osm let po svych konkurentech.
No to jsem se toho dozvěděl!Supr.Co třeba postrádáš v základní výbavě Volva které si sám vybereš.A co se nedá přikoupit?.Kdo montuje seriově xenony?
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Ivory 24. 7. 2005 20:56

Pánové, pánové. Pomlouvejte, ale já mít ty prachy, tak hned beru S60 v červené a se sport paketem a jsem šťastný jako blecha. Jasně, že je to prémiová značka!
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 21:07

Ivory píše:Pánové, pánové. Pomlouvejte, ale já mít ty prachy, tak hned beru S60 v červené a se sport paketem a jsem šťastný jako blecha. Jasně, že je to prémiová značka!
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 24. 7. 2005 21:33

Honza CZ píše:No to jsem se toho dozvěděl!Supr.Co třeba postrádáš v základní výbavě Volva které si sám vybereš.A co se nedá přikoupit?.Kdo montuje seriově xenony?s/quote]

Tady nejde o seriovou vybavu, tady jde o moznou vybavu. A jeste v roce 2001 se ani do S80 proste xenony nedaly prikoupit. Co se tyce ostatni vybavy tak podle me navstevy u dealera minuly rok (mozna se neco malo zmenilo) chybi: parkovaci asistent (k dispozici je jenom zadni a jeste se montuje az v CR bezne aftermarket senzory!), adaptivni svetlomety, vzduchove odpruzeni, nejaky command system, aktivni tempomat, ventilovane sedacky a tak by se dalo jeste nejaky cas pokracovat. Vsechno tohle jsou veci, ktere cenove srovnatelna konkurence jiz davno nabizi.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 21:47

Dusan píše:
Honza CZ píše:No to jsem se toho dozvěděl!Supr.Co třeba postrádáš v základní výbavě Volva které si sám vybereš.A co se nedá přikoupit?.Kdo montuje seriově xenony?s/quote]
Tady nejde o seriovou vybavu, tady jde o moznou vybavu. A jeste v roce 2001 se ani do S80 proste xenony nedaly prikoupit. Co se tyce ostatni vybavy tak podle me navstevy u dealera minuly rok (mozna se neco malo zmenilo) chybi: parkovaci asistent (k dispozici je jenom zadni a jeste se montuje az v CR bezne aftermarket senzory!), adaptivni svetlomety, vzduchove odpruzeni, nejaky command system, aktivni tempomat, ventilovane sedacky a tak by se dalo jeste nejaky cas pokracovat. Vsechno tohle jsou veci, ktere cenove srovnatelna konkurence jiz davno nabizi.
Nějak jsi otočil.Tady byla řeč o seriové výbavě.A když už jsi napsal co postrádáš ve Volvu tak klidně pokračuj a nezapomeň dodat která konkurence to dodává nebo nabízí Já mohu doložit co je možný ve Volvu tak ti dolož co je možný u konkurence.
PS: a nezapomeň že je rok 2005 a ne 2001
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 24. 7. 2005 21:58

Honza CZ píše:
Nějak jsi otočil.Tady byla řeč o seriové výbavě.A když už jsi napsal co postrádáš ve Volvu tak klidně pokračuj a nezapomeň dodat která konkurence to dodává nebo nabízí Já mohu doložit co je možný ve Volvu tak ti dolož co je možný u konkurence.
PS: a nezapomeň že je rok 2005 a ne 2001e/quote]
Ja otocil? Ja jsem od zacatku mluvil o obecne dostupne vybave nikoliv zakladni, viz:
"Zakladni vybava je zakladni vybava. Horsi je, ze tim jak vyssi modely zastaraly se do nich neda ani prikoupit zadna dnes obvykla pokrocilejsi vybava. Ono ostatne treba takove xenony zacaly Svedove dodavat asi osm let po svych konkurentech."
To co je v zakladni vybave neni az tak podstatne, kazda automobilka to resi jinak. Japonci all-inclusive, Evropane obvykle mnoha priplatky. To je proste volba konkretniho vyrobce, kterou cestou se vyda. Horsi je kdyz se neco neda koupit vubec.
Co se tyce konkurence, ktera to ma tak:
parkovaci asistent - uplne vsichni vetsinou uz od nizsi stredni tridy
adaptivni svetlomety - v premiove tride kazdy, takovy Citroen uz je dava i do male C4rky.
vzduchove odpruzeni - Mercedes, BMW, mam dojem ze v nove A6 i Audi
command system - v premiove tride dnes uz kazdy
aktivni tempomat - opet v premiove tride kazdy, obcas se uz dostane omezenejsi verze i do stredni tridy
ventilovane sedacky - vlastnik Volva Ford uz je nabizi i do Mondea za polovicku penez nez stoji lepsi Volva.
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 24. 7. 2005 22:13

jenom k tomu odpružení, Volvo má ten Four-c podvozek, který využívá elektronicky řízené tlumiče, tudíž je to jistá obdoba pneumatického odpružení..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 24. 7. 2005 22:52

Too Duša:Tak jsem se podíval co v tom fordu je.Bral jsem Mondeo Ghiu a Mondeo Premium proti Volvu S80 z roku 04 (mám tu doma materiály) o kterém tu byla řeč.Rozdíl v ceně je něco kolem půl milionu.Ve výbavách se liší velice málo a v možnostech variability na objednávku tak ta je jednou tam jednou sem.Nakonec jsem i našel crasch testy, a řeknu ti že s Fordem bych asi nejel ani za roh na nákup a za to mi těch půl milionu stojí a nějakej parkovací asistent oželím, už jsem se naučil jezdit tak že ho neptřebuju.
Honza CZ
Nováček

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 24. 7. 2005 23:00

Honza CZ:Nezlob se ale Volvo krome toho ze je bezpecny auto nema nic jinyho co by me na nem mohlo zaujmout....
Proud To Be An American
Fl.89novy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků