Cesta autem do Itálie

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 6. 6. 2005 10:15

Tak to ti můžu doporučit ze všeho nejvíc, protože průjezd přes Rakouský i Italský Alpy je prostě nezapomenutelný a přeskrásný, určitě to stojí za to. Cesta z Prahy k Obertauernu může být cca 6-7 hodin.
Plejba_jr.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 6. 6. 2005 17:48

To Plejba:A neznáš na cestě Hradec-Linz-Salzburg-Villach nějaký fajn ubytování za ne moc draho,třeba kemp.Jako student si bohužel 5ti hvezdičkový hotel nemůžu dovolit :D .
Víš,myslel jsem někde mezi Obertauernem a Villachem,aby cesta v příštím dnu do Rosolina Mare byla již kratší než z Hradce k tomu kempu.Ono je zase ale problém,že většina kempů nemá otevřeno přes noc a jak to tak počítám...V 8h vyrazím z Hk a jedu pro přítelkyni(1hodina),pak zpět do Hk(2.hodina),cesta na hranice,někde se stavit na oběd a je večer.Pak cesta za Salzburg a je téměr hluboká noc a kempy moho mít zavřeno,takže jestli neznáš ty nebo někdo jiný něco třeba i před Salzburgem.
Já vím,asi to šíleně hrotím,ale první větší cesta autem,takže... :lol:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 6. 6. 2005 18:29

Bohužel, ohledně ubytování ti vůbec neporadím, my jsme to jeli v kuse z Prahy až do Rimini , ale jeli jsme 2 auta a 8 lidí, takže problém se střídáním nebyl žádný. Ubytování v Rakousku asi bude dražší, nějaký lehčí šlofíček bys měl zvládnout v autě.

Ohledně toho, že to hrotíš si myslím to, že je lepší se 100x zeptat, než se 1x dostat do krizovky.
Plejba_jr.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 6. 6. 2005 23:23

Red_Dwarf: Konkretne Ti neporadim, protoze, jak uz jsem psal jezdim do Dolomitu. Rozhodne je lepsi se vyspat poradne ;) My to resime obvykle ruznyma penzionkama v nejakych vesnickach po ceste, ale pokud je pak hledas na blind a nechces hledat moc dlouho, tak to moc levne neni. Zkus si treba zvolit nejakou vesnici a vygooglit jeji stranky, na nich budou mistni obytovaci zarizeni. Zjistis cenu, pripadne zvednes telefon a je po problemu vsechno v klidu.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 7. 6. 2005 08:15

Red_Dwarf: Když jedu Itálii sám, bez střídání, tak jsem si párkrát sehnal ubytování na jednu noc v Rakousku, ale v penzionu (i se snídaní). Dá se to domluvit i přes internet, stačí si vybrat lokalitu, najít si její turistické info na webu a tam bývají i přímo odkazy na ubytování. A je jich celkem dost, rakušáci jsou z turistického ruchu v podstatě živi, tak se snaží. Běžně stačí domluvit bydlení i jen přes mejla a pak jen dorazit. Nikdy jsem neměl problém. Ty penziony stojí na jednu noc podle lokality, od nějakých 20-25 Euro...

Lze sehnat i levnější, v různých ubytovnách, ale to vyzkoušené nemám...

Jinak, třeba Francie se dá "udělat" v takových těch hotelích typu "Formule". Jsou hlavně kolem dálnic, zamluvit se dají i přes net, stačí jen validní kreditka a pak dojet (třeba i nad ránem)...
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 7. 6. 2005 09:43

Tak díky.Já se kouknu do mapy a zkusím třeba něco objednat.
Ve tzv. Formulích jsem ve Francii byl a byla to pohoda,ale jinde to není.
No,rád bych se vešel tak do 15-20Euro max.Když jsem jel s kámošema nedavno na autosalón do Lipska,tak jsme sehnali kemp za 10Euro,ale u Alp v Rakousku to bude asi dražší.
Se snidaní to ani mít nemusím,i když je to lepší.Tak já se po nečem kouknu.
To Plejba:V autě neusnu :D
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 7. 6. 2005 19:52

A ještě dotaz.Myslíte,že Rakušákům bude vadit koncovka na výfuku?Je to jen taková malá ozdobná chromová koncovečka :lol: .Jinak absolutně žádný "tuning" nemám.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 7. 6. 2005 22:36

Red_Dwarf: Nebude, to bych vubec neresil...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 8. 6. 2005 08:48

Red_Dwarf píše:A ještě dotaz.Myslíte,že Rakušákům bude vadit koncovka na výfuku?Je to jen taková malá ozdobná chromová koncovečka :lol: .Jinak absolutně žádný "tuning" nemám.
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 9. 6. 2005 11:16

Tak to je fajn s tím výfukem.
Jinak jsem ještě koukal na to ubytování během cesty a našel jsem tohle http://www.camp-ram.at
Nikde tam ale nevidím,že by bylo ubytování třeba v nějakých chatkách,takže zda to není jen kemp,kde si člověk musí obydlí přivezt(karavan,obytný vůz...).Nebyl jste tam někdo?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 9. 6. 2005 11:25

Red_Dwarf: Posli mail, nebo zavolej, vic Ti neporadim...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 3. 7. 2005 14:42

Tak jsem se dnes právě vrátil.Cesta byla super bez sebemenších problému.Ani jsem nevěřil,jak se dá takhle rychle přepravovat:-).Kolony až na malé vyjímky se nám naštěstí vyhnuly,takže pohoda.Celkem cesta byla 1050Km jedna trasa.Po 10ti hodinách jízdy není člověk unavený oproti autobusu(aspoň u mě).
Takže díky všem za info já jdu vstřebávat krásné vzpomínky na dovolenou :D
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STANÍK 3. 7. 2005 18:04

Gratuluju! :wink:
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 4. 7. 2005 09:05

Red_Dwarf píše:Tak jsem se dnes právě vrátil.Cesta byla super bez sebemenších problému.Ani jsem nevěřil,jak se dá takhle rychle přepravovat:-).Kolony až na malé vyjímky se nám naštěstí vyhnuly,takže pohoda.Celkem cesta byla 1050Km jedna trasa.Po 10ti hodinách jízdy není člověk unavený oproti autobusu(aspoň u mě).
Takže díky všem za info já jdu vstřebávat krásné vzpomínky na dovolenou :D"/quote]


No dobrý! :wink: Já taky rád lítám po Evropě autem. Člověk se projede, omrkne nové lokality, trochu si užije nevšednosti a má na co vzpomínat... :)
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 23. 2. 2010 09:26

Nazdar,

dake nove skusenosti z onlasti Eraclea, Lignano ? Hlavne cistota a teplota mora. Su na plazach sprchy ? Cistota plazovych toaliet ? Komare ? Ten hmyz pri mori nemam rad :-)
MirecBA
Guru

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků