Mají význam 15" na Fabku?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Řepík 21. 6. 2005 22:09

to Vlastimil V.: sorry, ale ty jsi nenapsal žádný názor, jen jsi napsal nesmyslnou poznámku, která k danému tématu vůbec nepomohla....
Autora zajímá to, jak pocítí změnu kol na svém autě a chtěl by znát nějaké názory na zvýšení spotřeby a snížení dynamiky, což z Tvého příspěvku asi moc nevyčte.
Řešit to, že jsi nepsal o tom, jak to jezdí Tobě asi nemá vůbec cenu, myslím, že nejenom já se nad tvými příspěvky v diskuzích tady jen usmívá...
Naposledy upravil Řepík dne 21. 6. 2005 22:11, celkově upraveno 1
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 21. 6. 2005 22:10

... tak sa potom treba pozreť do techičáku. Ja mám na Felde síce 13" ale normálne legálne podľa techničáku môžem používať aj 14" ...

...tak som pozrel na web škodovky. Na Fabiu ponúkajú aj 15", takže tam nevidím problém ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Řepík 21. 6. 2005 22:13

Dreamer_ píše:... tak sa potom treba pozreť do techičáku. Ja mám na Felde síce 13" ale normálne legálne podľa techničáku môžem používať aj 14" ...

...tak som pozrel na web škodovky. Na Fabiu ponúkajú aj 15", takže tam nevidím problém ...n/quote]


.....na Fabku se dokonce nabízejí i 16" :lol:
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 21. 6. 2005 22:14

Dreamer: pokud mas v TP jen 14", tak ti je prd platne, ze pro nektere modely Fabie dodavaji i 15" .... musel by sis pozadat o zmenu zapisu v technicaku
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 6. 2005 22:14

Jinak doporucuju http://www.epravo.cz/v01/index.php3?s1=1&s2=X&s3=X&s4=X&s5=S&s6=1&m=1&typ=predpisy&recid_zak=3578

Vyhlaska o schvalovani technicke zpusobilosti vozidel. Je tam dost zajimavych veci. :wink:
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 6. 2005 22:14

Jak pise JP, jen to, co je v technicaku.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 6. 2005 22:18

Jeste se s vama podelim o jednu perlu, co jsem tam nasel.

okamžitá hmotnost vozidla kategorie SPT vybaveného průběžnou nebo poloprůběžnou brzdovou soustavou činí u souprav s nejvyšší konstrukční rychlostí do 30 km.h-1, respektive do 40 km.h-1 nejvýše 2,5násobku okamžité hmotnosti traktoru.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Petr.Sispera 21. 6. 2005 22:21

U nových fábii si můžeš připlatit 16 i k 1,2 HTP. Jinak u staré jsem v TP měl 15 195/50 ale psal jsem do škodovky že i 16 můžou být u 74 kw 205/45
Petr.Sispera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 21. 6. 2005 22:32

JP píše:Dreamer: pokud mas v TP jen 14", tak ti je prd platne, ze pro nektere modely Fabie dodavaji i 15" .... musel by sis pozadat o zmenu zapisu v technicaku


... to bolo len ilustratívne, ja disky nemením ...

... no a keď na oficiálnom webe škodovky ponúkajú aj 15", tak to asi bude aj v TP ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod richie 22. 6. 2005 09:27

.. takze s5 k teme .. zhrnul by som to takto .. ako rezervu mozes v aute mat cokolvek co mas schvalene v TP .. co tam budes skutocne mat zalezi uz na Tebe podla toho ako planujes rezervu pouzivat .. teda ak planujes kupit nove 15-tky a nechces uz investovat do rezervneho kolesa, tak si tam nechaj povodnu rezervu (celkovy priemer kolesa bude takmer taky isty) s tym , ze ju budes pouzivat naozaj len ako nudzove dojazdove koleso ..
.. ale ak chces pouzivat rezervu plnohodnotne (napr. casto jazdis dlhsie trasy, v zahranici, v noci a pod.) tak by asi bolo vhodne investovat aj do rezervy ..
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 22. 6. 2005 09:31

Petr.Sispera píše:Já vyměnil na 1,4 74kw kola ze 14 na RS 16 215/40 a rozdíl v dynamice byl tak razantní že jsem je asi po 4000 km prodal. Spotřeba šla skoro 3/4 litra navrch. Jo a ty disky Fabia RS prázdné vážili skoro 10 kg klasická 14 plech kolem 6 kg a to jenom na jednom kole a navíc na škoda auto u příslušenství najdeš váhu těch bandů a ty váží taky kolem 10 kg což na na motor s tak nízkým a špatným průběhem točáku je nárust zátěže jak blázen. Někde jsem četl že přidat 1 kg na rotující hmotě při zrychlení je 4násobek normální váhy. To máš vlastně 4 kg * 4 kola * 4 násobek váhy a je to docela brutal. teda 64 kg. Za tu krásu to fakt nestojí, alespoň ne dle mě.d/quote]


:tleskani .. ano 16-tky uz su privela, tie 15-tky by to este mohlo zvladnut ... ALE .. ano toto je prispevok k teme, sice subjektivny, ale ved take su vsetky, ide len o to aby si z toho kazdy zobral to co potrebuje .. na rozdiel od ineho tu prispievajuceho, kde jediny prinos prispevku je ten, ze si o prispievatelovy spravim zodpovedajuci nazor ..
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepk 22. 6. 2005 14:11

Pánové, děkuji mockrát...
stepk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 22. 6. 2005 15:13

richie: No vidíš a nebo nemít rezervu žádnou, jako to mám já... a je klid...
Ostatně jsem se už jednou kvůli tomu s policajtem dohadoval... ale neuspěl Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 22. 6. 2005 15:13

neuspěl ten policajt! :tleskani
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 22. 6. 2005 15:22

Lumpo píše:richie: No vidíš a nebo nemít rezervu žádnou, jako to mám já... a je klid...
Ostatně jsem se už jednou kvůli tomu s policajtem dohadoval... ale neuspěl Mr. Green Mr. Green Mr. Green /quote]


... hmm .. a cim/ako si argumentoval .. viem ze su teraz aj auta od nova bez rezervy, len s nejakou rychloopravnou sadou .. no pravdupovediac neviem ako je to upravene v zakone (a ani som po tom velmi nepatral, netrapilo ma to ) .. aspon do nedavneho casu som bol presvedceny, ze vyhlaska/zakon uklada povinnost mat rezervu ..

.. otazna je potom prakticka stranka .. co ked ju nahodov nebodaj potrebujes ?
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků