Mají význam 15" na Fabku?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JP 21. 6. 2005 19:21

stepk:
rezerva ~ dojezdove kolo ... jsi povinen...(bla bla) vymenit ho co nejdriv je to mozne, pokud mozno v nejblizsim autoservisu (presneji to najdes ve vyhlasce)

nemuzes vozit 14" kolo na Fabii jako "rezervni" a tvrdit, ze je to dojezdove kolo, a proto je jine, nez zbyle tri 15" s gumama jinych rozmeru
Naposledy upravil JP dne 10. 8. 2005 08:27, celkově upraveno 1
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepk 21. 6. 2005 19:26

preco?
stepk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepk 21. 6. 2005 19:30

takze jaky je tedy rozdil mezi rezervnim kolem a dojezdovym kolem? Proste mi jde o to, jestli muzu mit 14ku v kufru a obute 15ky...tot vse...
stepk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 21. 6. 2005 19:53

... to by už to bolo aby policajti kontrolovali aj rozmer pneumatík. Ja že odhrnem koberec v kufri, zbadajú koleso a ide sa ďalej ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vlastimil Vobořil 21. 6. 2005 19:58

Tak to je legrace!!!Vzdyt ti ten tvuj silnej motor s tema kolama ani nepojede!!
VolksWagen Passat 1.9 TDI čiplý na cca 140 kW
Vlastimil Vobořil
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepk 21. 6. 2005 20:14

Na tebe sme tady vsichni cekali.... :hm
stepk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 21. 6. 2005 20:25

No hlavně, že to jede Tobě, Vlastíku...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepk 21. 6. 2005 20:38

poradte prosiiim.... :|
stepk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlastimil Vobořil 21. 6. 2005 21:52

stepk: ?
repik: nerikam ze mi to jede nejak extra zavodne (napr. s S4 apod se rovnat nemuzu), ale napsal jsem zde jen svuj nazor na to,ze davat vetsi kola na auto s takhle ubohym motorem je naprosta kokotina!!!!!!!!!
VolksWagen Passat 1.9 TDI čiplý na cca 140 kW
Vlastimil Vobořil
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.Sispera 21. 6. 2005 22:00

Já vyměnil na 1,4 74kw kola ze 14 na RS 16 215/40 a rozdíl v dynamice byl tak razantní že jsem je asi po 4000 km prodal. Spotřeba šla skoro 3/4 litra navrch. Jo a ty disky Fabia RS prázdné vážili skoro 10 kg klasická 14 plech kolem 6 kg a to jenom na jednom kole a navíc na škoda auto u příslušenství najdeš váhu těch bandů a ty váží taky kolem 10 kg což na na motor s tak nízkým a špatným průběhem točáku je nárust zátěže jak blázen. Někde jsem četl že přidat 1 kg na rotující hmotě při zrychlení je 4násobek normální váhy. To máš vlastně 4 kg * 4 kola * 4 násobek váhy a je to docela brutal. teda 64 kg. Za tu krásu to fakt nestojí, alespoň ne dle mě.
Petr.Sispera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 6. 2005 22:03

Na vozidle, pokud při schválení technické způsobilosti typu není stanoveno jinak, smí být používány pouze pneumatiky určené pro daný typ vozidla výrobcem vozidla a výrobcem pneumatik. Nosnost pneumatik nesmí být nižší než povolené zatížení připadající na kolo (nápravu) vozidla. Jako náhradního kola s pneumatikou může být použito pro nouzové dojetí kola s pneumatikou jiné nebo zvláštní konstrukce nebo jiného rozměru, určeného pro tento účel výrobcem vozidla a výrobcem pneumatik. Tato kola musí být homologována podle předpisu EHK č. 64 nebo směrnice 92/23/EHS.

Zrejme tedy muzes pouzit bud specialne schvalenou dojezdovou rezervu s jinou pneumatikou stejneho rozmeru nebo dojezdove kolo. Ale nejsem pravnik.

edit: Napsal jsem to blbe. Bud pneumatiku jineho typu (jiny vyrobce, vozrek), ale stejneho rozmeru. NEBO specialne schvalene dojezdove kolo.
Naposledy upravil p0etrik dne 21. 6. 2005 22:12, celkově upraveno 1
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 21. 6. 2005 22:03

... Octavia 1.6 má o jeden kW viac ako to stepk-ova Fabia, má 15"stky a zatial som sa s ňou vždy pohol z miesta ...

... takže vo výkone by som problém nehľadal ...

---------------------------------------
len tak bokom:

... mne sa lepšie jazdí s bicyklom ktorý má väčšie kolesá (znedbajme prvody, takže napr. málá stará skladačka a veľká ukrajina) ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 21. 6. 2005 22:05

Ale podle tohoto to zase bez problemu pude, takze asi jo. :)

Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak. Na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí pneumatiky se rozumí konstrukce diagonální, radiální, smíšená (BIAS BELTED). Shodnou pneumatikou se rozumí pneumatika stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky. Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní, dezén zimní, u něhož na bočnici pneumatiky je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS a terénní.e/quote]
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Lukke 21. 6. 2005 22:06

Dreamer: Kola na autě a na kole je něco úplně jiného. Většinou malý kola na kole máš těžší a tlustší, než velký kola s galuskama. :)
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 21. 6. 2005 22:08

p0etrik píše:Na vozidle, pokud při schválení technické způsobilosti typu není stanoveno jinak, smí být používány pouze pneumatiky určené pro daný typ vozidla výrobcem vozidla a výrobcem pneumatik. Nosnost pneumatik nesmí být nižší než povolené zatížení připadající na kolo (nápravu) vozidla. Jako náhradního kola s pneumatikou může být použito pro nouzové dojetí kola s pneumatikou jiné nebo zvláštní konstrukce nebo jiného rozměru, určeného pro tento účel výrobcem vozidla a výrobcem pneumatik. Tato kola musí být homologována podle předpisu EHK č. 64 nebo směrnice 92/23/EHS.

Zrejme tedy muzes pouzit bud specialne schvalenou dojezdovou rezervu s jinou pneumatikou stejneho rozmeru nebo dojezdove kolo. Ale nejsem pravnik.t/quote]


dekuju ti - to je presne to, co jsem se tu snazil vysvetlit, ale byl jsem liny to hledat ;-)
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků