Cesta autem do Itálie

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mirek-607 1. 6. 2005 21:50

Red_Dwarf: Jeste doporucuju rozlozit si cestu na dva dny. Ne, ze by to bylo tak daleko, ale clovek jede v klidu, nemusi nikam spechat, neni tak unaveny cestou, podiva se do nejakeho pekneho mista cestou a tak. Je to samozrejme drazsi. Ale muzes pak jet jen v casy, kdy je na silnicich vcelku klid a muzes si to klido strihnout do hor mimo dalnici.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 2. 6. 2005 08:28

Byl jsem v Itálii před týdnem. Cesta na východní pobřeží samozřejmě přes Budějky, Linz, Salzburg, Villach, my jsme jeli z Prahy prakticky až do Rimini po E55. Rakouskou známku jsem platil v Čechách asi 264 Kč, Tauerský tunel pokud nepospícháš tak nebrat, je zbytečně drahý, lepší je to objet přes Obertauern, je to tam naprosto úžasný a není to moc velká zajížďka. Jel jsem to s Fábijkou sedanem 1,2 HTP ve čtyřech lidech + bagáž a v poho. Dálnice jsou v Itálii docela drahý, ale objízdný trasy jsou hrozná zdržovačka, takže je lepší zaplatit drahé mýto. Cena benzínu v Rak je cca 1,05 EUR/ litr, v Itálii je to kolem 1,2 EUR / litr
Plejba_jr.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 2. 6. 2005 19:09

To Mirek607:Tu cestu si chci trošku časově rozložit.Vidím to tak,že bych vyjel v pátek ráno(tak v 9-10hodin) a máme tam být v sobotu.Podle konfiguratoru cesta Linec-Salzburg... zabere tak 17hodin.
To Plejba:Jak dlouho jsi tam jel?Pokud bude čas,tak ten Obertauern klidně spáchám,ale zase bych se nerad někde motal a už nevymotal :D .
A ještě mám na vás takovej blbej dotaz.Nevíte,jak se třeba v Itálii jmenuje Natural 95 :cry: ?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 2. 6. 2005 21:58

Kam byste tak dlouho jeli?? Byl sem tam autobusem za necelých 10 hodin. Dyt je to do Benátek asi 700 kilometrů... Teda, pokud tedy pořád trvá ten zájem jet na sever. Jestli ses rozhodl jet někam níž, bude to samozřejmě delší..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jim 2. 6. 2005 22:51

Red D: Přes Obertauern jsem jel asi před 2lety když byla před tunelem několikakil. zácpa., naštestí jsem taktak odbočil. Fakt to stálo za to, pěkný výhled, krásná příroda, atd. lepší než rovná dálnice :D .
Jinak pokud jedu na jih, snažím se vždy vyhnout Rakušákům, pořád tam něco stavěj, rekonstruujou, omezujou,viz Tauerntunnel, dálnicde z Lince, no hrůza, atd. v tom naprostý souhlas se Staníkem. Navíc nerad jezdím po hlavní silnici od rakousko-českých hranic do ČB, je docela nepřehledná... :(
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod RRAAFF 3. 6. 2005 05:28

To Koby:Přesné místo je Rosolina Mare.V plánovači škody -auto toto místo není,tak tam zadávám Caorle,což je kousek nad tím a cestu dám jako nejkratší(ČB-Linz-Salzburg) a vyjde mi 17,55hodin nebo tak nějak.Ono to možná tak vyjde,ještě nejaký přestávky a je to tam :lol:
Jim:S určitýma zácpama počítam,tak radši pojedu v klidu o den dříve.Pokud zbyde ten čas,tak pojedu radši koudek mimo dálnici,ať člověk taky něco vidí :lol:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 3. 6. 2005 06:55

pastelka: Super!! Tak to mám radost !! :-D
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 3. 6. 2005 16:22

A mám možná takový blbý dotaz,ale co by bylo dobré před jízdou na autě zkontrolovat?Baterka,pneu je mi jasný,ale nějaký mechanický věci.Bude nový klíňák+olej+svíčky.Vodní pumpa je ale původní (120tkm)
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STANÍK 3. 6. 2005 16:52

Red_Warf: Taky se podívej na takový banality, jestli ti jdou dobře zavírat okýnka a jestli dobře těsní, taky jestli ti jdou bez problémů otevírat dveře atd. Sice banality, ale můžou se pak ukázat jako docela důležitý věci, který tě nůžou odstavit... :)
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 3. 6. 2005 17:21

Red_Dvarf: Pokud se nemylim, tak natural 95 je v Italii Senza Piombo...neboli "bez olova" :) A 98 tusim Super Senza Piombo...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 3. 6. 2005 20:52

Jo, přesně tak, N95 se jmenuje v Itálii Senza Piombo a v Rakousku Super. Jeli jsme až do Rimini (cca 200km na jih od Benátek) a cesta trvala cca 15 hodin (cca 1100 km), jeli jsme hodně na pohodu (100 - 120 protože dost pršelo) a furt jsme stavěli (střídání/cigaretka/svačinka/čůrání/kávička), podle mě to je do Benátek cca 10 hodin z Prahy pokud pojedeš podle předpisů (pořád těch 130 km/h) a máš někoho na vystřídání.
Plejba_jr.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 4. 6. 2005 06:13

To Staník: :D .Ty těsní až až
To Mirek 607,Plejba:Díky.No,na vystřídánní nikoho nemám.Přítelkyně neřídí.Ale jak jsem již psal,vyjedu v pátek ráno(nástup je v sobotu od 16hodin)takže mám na jízdu dost času a můžu se popřípadě vyspat.Radši tam pak budu o mnoho dřív,než abych si říkal,že mě tlačí čas a spěchal,to by byla blbost.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Opoce 4. 6. 2005 15:41

pro sportovce doporucuju ***** se na Brenner etc. a strihnout si prusmyk Stelvio (Stilsferjoch) - jako fakt maso, akorat v sezone se tam mota dost karavanistu ... fotky viz Google
GT MY97, BEL960
Opoce
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 5. 6. 2005 14:30

No myslím si, že je přehnané vyjíždět cca 30 hodin před tím, sice si taky rád udělám časovou rezervu, abych se pak nikde nemusel hodit, ale myslím, si, že když vyjedeš v pátek navečer a někdy v brzkých ranních hodinách si dáš třeba 4-5 hodinek šlofíčka, tak uděláš nejlíp, sice tam také budeš o dost dřív, ale tak akorát si dát někde v klídku oběd, kávičku a projít se po okolí.
Plejba_jr.
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 5. 6. 2005 18:50

To Plejba:No vidím to tak,že si možná seženem na noc ubytování ať nejedem v noci a něco uvidíme:-)
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků