Cesta autem do Itálie

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod STANÍK 31. 5. 2005 19:19

To Red_Dwarf: Jestli jsi z Hradce Králové nebo z Prahy, tak pokud chceš jet pohodovou jízdu, tak se vybodni na Rakousko a jeď radši přes Německo. Vzdálenost je sice o kapánek delší, ale na 65% dálnce v Německu je neomezená rychlost a cesta je mnohem pohodlnější. Rakušani ke všemu teď už asi 2 roky opravují dálnici mezi Lincem a Salzburkem a na hodně velké části té trasy je povolená 80ti kilometrová rychlost a věčně jsou tam zácpy kvůli nehodám. Ale dej si pozor, aby si nechytl průjezd kolem Mnichova okolo 7-9hodin ráno nebo 4. až 7. hodiny odpoledne, jinak tam nadlouho zatuhneš. Přes rakousko budeš muset jet sice kousek mezi Kufsteinem a Brenerem stejně, ale to už tě nazbije. Já od té doby, co jsem za slunečného pařáku a za zimní cesty z hor zatuh mezi Lincem a Insbruckem na 2 a půl hodiny (kvůli těm pracím na silnici) jezdím už jen přes Německo. V Itálii nepřekračuj za Brenerem povolenou 110, i když italové tam jezdí i 150km/h, ale tebe chytnou policajti přednostně a ještě nikdy jsem nezažil, že by tam nebyli. Šťastnou cestu!
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 20:38

To Staník-Dík,podle plánovače tras je taky část vedena přes Německo,možná to tedy bude lepší.Možná pojedu nakonec do Rosolina Mare,což je ale stejně kousek od mého původně zvoleného místa,takže je to jedno.
Jinak jsem z Hradce:-)
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 20:46

Tak koukám na Route planner u Škody-auto a tam je cesta přes Rakousko a v D přes Mnichov.Z HK směr na Budějovice.
To Staník:Myslel jsi tuhle trasu nebo ještě více přes to Německo?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 31. 5. 2005 22:16

Stanik, Red_Dwarf: Na dalnici z Linze do Salzburku bych nerekl, ze je to horsi s kolonami nez pres Mnichov, problemy jsem zazil na obou, u Mnichova vetsi (ted uz to snad nebude, ale zuzeni ze tri pruhu do jednoho a 3 hodiny skoro na miste je moc i na otrleho ceskeho ridice...). Tuhle trasu jezdime cca 4-6 krak za rok. Jinak ja jsem od Litomysle, tedy skoro soused Stanika ;) Za Brennerem jsme s italskou policii problemy nemeli ani jednou, 110 jsme tam nejeli snad nikdy (ale ani ne vic jak 140, krom jednou, kdy se hodne spechalo...). Pokud pojedes na jih na Budejovice, tak nevim jak ted, ale dokud byvaly na Dolnim Dvoristi fronty, tak jsme jezdili na maly prechod Halamky a odtud krasnou krajinou na Weitru a Freistadt. Uz jsme si na to zvykli a D. Dvoriste nema sanci :D Pokud pojedes na Brenner tak z HK je cesta pres Nemecko dobrou volbou s velkou neznamou v Mnichove, kde muzes projet v poradku, ale taky tam muzes dlouho stat. Pokud jedes na Willach, zkus zvazit i cestu na Brno a na Viden, coz by pro Tebe smerem na Lignano bylo asi nejrychlejsi (preci jen Brenner a teprv jizda pres Nemecko je zbytecne dlouha zajizdka).
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 31. 5. 2005 22:33

Cestu z CZ (Praha - Plzeň) přes D do I jsem už taky jel - z I pak dál do Francie. Měl jsem ale "štěstí" a potkal jsem na německých dálnicích směrem na I neskutečně Holanďanů. Ti se s oblibou táhnou svých 110-120 a vytvářejí sice jedoucí, ale dlouhej štrůdl a na předjíždění to zrovna taky moc není. A protože tě to navede stejně kousek přes A, i na těch pár km po A určitě zakoupit dálniční nálepku! Pokuta je dost velká a rakouský cajti můžou zabavit i auto...

Je těžký si vybrat, kdy jet. Když pojedeš k moři klasicky v pátek večer, chytneš kolony u tunelů a na omezeních stejně, jako když pojedeš ve všední den, kdy jsou zase ve špičkách hodně ucpaná okolí velkých měst. Takže určitě doporučuju počítat s nějakým tím sdržením. Optimální je jet přes týden a pokud možno přes noc... Jenže to jsou dálnice zase plný kamiónů... :-(

Když jsem jel delší trasy po Evropě poprvé, taky jsem měl trochu strach. Ale když máš auto v pořádku, aspoň trochu prošlé předpisy pro země, kterýma pojedeš, všechny doklady v pořádku, dost peněz a nebudeš za volantem dělat frajeřiny, dá se cestovat v klidu a pohodě. Když si dáš i nějakou tu časovou rezervu, lze cestou i semtam něco zajímavého omrknout. Prostě si užívat cestování... :-)
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 31. 5. 2005 22:44

Mirek-607:
Souhlas. Dolnímu Dvořišti se dá rozumně vyhnout, ale jen když je to tam fakt ucpaný. Já tam nestál nikdy víc jak 15 minut. Za to zájezdový autobusy si to tam užívaly na hodiny, když jim kontrolovali rakušáci brzdy.

Stalo se mi, že mě rakouský cajti ve Freistadtu ve dvě v noci zastavovali a ptali se kam jedu. Když jsem řekl, že do I, tak koukli, jestli mám dálniční nálepku, protože ta se dala pak koupit dál už jen na benzínce až na dálnici...

Pokud by ale jel na Lignano, asi by byla lepši cesta Wien-Willach, nicméně, už jsem popojížděl i v kolonách u Vídně, stejně jako pak i dál směrem na Willach...
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 31. 5. 2005 23:01

Name_and_Surname: Je to holt tak trochu loterie... Ja jezdim v poslednich letech jen do Tyrolska (at uz Rakouskeho, nebo Italskeho... to je taky krasny nasledek uzasneho deleni Rakouska-Uherska, kdyz se tam vsude mluvi nemecky...). Osobne bych jel na Viden, i pres riziko zasekani v zacpe. Pak bych to strihl pres Alpy mimo dalnici, porad radsi pojedu o x kilometru dal pomalu pres krasne hory, nez abych stal v zacpe pred Tauernskym tunelem, ja navic nejsem z tech, co spechaji...

Za Freistadtem nam taky jednou kontrolovali znamku, jestli je prava. Jinak na konci dalnice pred Freistadtem (v opacnem smeru) je extremne casto schovane na prave strane policejni auto...

U Holandanu jsou nejhorsi obytne privesy, obvzlast v horach. Ostatni jezdi dost nepredvidatelne a hur se podle me v Rakousku chovaji jen Cesi a specialne nasi severni sousedi z Polska (tim nechci vyvolavat nejake narodni spory, ale kdo jezdi po blbe I/11, vi sve...).

Ja od nas prijizdim od Jindrichova Hradce, tudiz Halamky nejsou zadna zajizdka. U Petra Voka si v Treboni slupnu na rozloucenou svickovou a vyrazim za hranice :) Ja mam rad cestu pres Weitru proto, ze se sjizdi do Freistadtu z leva (na tom kruhaci, kdyz prijizdis od D.D.) z hor (u nas se tak velke kopce nazyvaji hory :)) a je tam krasny vyhled, maly provoz, velmi dobra silnice...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 1. 6. 2005 05:35

Name_and_Surname píše: Zkušenost je třeba taková, že v neděli brzo ráno je poslední otevřená benzínka na trase Linz - Dolní Dvořiště právě v Linci!!!. Pak je to ještě asi 70 km na hranice, takže bacha na dojezdy s prázdnou nádrží. s/quote]


Nechci rejpat, ale z Vyššího Brodu je to do Linze přes Studánky 34 km, takže z Dvořiště to bude tak nějak podobně. Místní tam jezdí nakupovat radši, než do Krumlova, ten je prý dražší :D
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastelka 1. 6. 2005 07:02

Alex.. píše:pastelka: Soluň je česká zkomolenina :-)..>/quote]


Teda to naše školství , co nás to učili :) . Ne , to je spíš tím , že Thessaloniki je dlouhý a navíc nevím jestli se umím napsat správně. No kdysi jsem byla v Soluni , teď už budu jezdit jenom do Thessaloniki :)
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod Koby 1. 6. 2005 15:26

Tak Lignano náhodou znám. Myslím, že je to zhruba 100km od Benátek. Byl jsem tam vloni v červnu. Moře studený jak svina, koupal jsem se jednou. 4istý fakt moc neni, ale o to mi zas tak nejde, jsou horší místa. Jinak to město je do velikosti akorát, ale upřímně, neni tam nic k vidění. Je tam jedna hlavní třída, ktreá je dlouhá asi 2 kiláky, ale záživný je z toho asi 500 metrů. Ta hlavní třída je docela pěkná, plná krámků atd., ale jednou, maximálně dvakrát se projít večer a dost. Pak je tam aquapark, ale jak řikám, byl červen, zima jak v morně, nebyl jsem tam. Nehledě na to, že byl strašně moc drahej. Myslím že v pondělí jsou před tim akvaparkem strašně velký trhy. Tam určitě zajdi. Já jsem tam nakoupil hodně věcí, kvalitních. Třeba bongo, ktreý stálo puvodně 100 Eur jsem ukecal na 30Eur, u nás takový nikde neseženeš. Prostě ukecáš tam všechno. V centru města je kanál s přístvem, docela zajímavý. Jinak ze zmrzlin jes jenom melounovou. Stojí ale 1.10 Eur kopec :-( Ovšem je to jako 4 kopce u nás..:) Až tě budou lákat na skvělý mušlový ostrov, tak tam nejezdi. Je to ostrůvek kousek tam odsud, plnej bordelu, kde najdeš občas nějakou zlomenou mušli.:-(
Jo, jenom takovej detajl, část přístavu je taky skoro v centru, je obdelíkového tvaru, přes ktreý vede dost vypuklý mostík. Hned na začátku mostu z jedné strany parkuje černá Modena, mám ji na fotce :D
Se měj a pěknej výlet. :-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STANÍK 1. 6. 2005 15:49

To Red_Dwarf: Ne, tuhle cestu na Budějovice jsem nemyslel. Mám na mysli cestu Hradec Kr. - D11 do Prahy- D5 na Rozvadov a pak už po Německu na Mnichov, z Mnichova na Insbruk a Brener a pak už tradá po Itálii. Já tu trasu jezdím tak jednou za 5 měsíců, protože v Miláně máme výrobního partnera. Dřív jsem jezdil také přes Rakousko, ale to jsem ještě míval Renaulta Espace 2,0 16V a ten hrozně žral, když se jelo fest a tak jsem šetřil, ale s BMW se to změnilo, protože při konstantní dvoustovce, kam se člověk dostane jako nic, to auto žere jen 9l nafty na 100km. Pravda je, že přes Mnichov je to loterie, ale já mám to štěstí, že mám navigaci a ta mi vždy před Mnichovem štrůdly hlídá a případně mě provede jinudy. :)
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 1. 6. 2005 19:32

STANÍK: Nezda se Ti, ze do Lignana (vychodni pobrezi severni Italie) je to pres Mnichov dost velka zajizdka?
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 1. 6. 2005 19:54

Tak díky všem ještě jednou:Cestu musím ještě přesně naplánovat,která bude nejvýhodnější a pak se rozhodnu.Tk snad budem mít hezké počasí.Jedu tam koncem června,tak snad jo :lol:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STANÍK 1. 6. 2005 20:10

Mirek-607 : Já se zrovna moc neorientuji v těch destinacích v Itálii a příspěvky tady jsem jen tak přelétl... :) Jestli je to na V. pobřeží, tak to bych jel asi taky spíš přes horské tunely, ale záleželo by na tom, jaká je za nimy dálnice.
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 1. 6. 2005 20:23

wendy píše: Nechci rejpat, ale z Vyššího Brodu je to do Linze přes Studánky 34 km, takže z Dvořiště to bude tak nějak podobně. Místní tam jezdí nakupovat radši, než do Krumlova, ten je prý dražší :Da/quote]


Hádal bych, že je to z Lince přes Freistadt do Dolního Dvořiště tak 50km. Jenže já už cca 20km před Lincem jel na rezervu a říkal jsem si, že kdyžtak do nádrže "*****" dva litry před hranicema. Pak jsem ale vyměkl a radši v Linci natankoval 5 litrů a udělal jsem dobře, protože další otevřená benzínka byla opravdu v neděli nad ránem až v Čechách! A fakt nerad jezdím jen na výpary v nádrži :-)

To jsem psal jen pro to, aby Red_Dwarf nespoléhal na to, že najde otevřenou benzínku každých 30km. Aby si víc dával pozor na dojezdy. :-)
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků