Cesta autem do Itálie

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 08:48

To 1.8T:Ta zvládne všechno :D .A navíc jedu jen já a přítelkyně,takže to nebude zase tak zatížený:-)
Jinak ještě jednou díky všem za informace.četl jsem,že v Itálii je palivo dražší,tak budu brát v Rakousku.Jinak ještě tu cestu musím rozmyslet,kudy přesně.V plánovači ta cesta trvá tak od 9:00-19:30,takže zase nechci ještě popřípadě další zajížďky navíc,i tak je to celkem dost
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3k 31. 5. 2005 08:59

Nevíte někdo jaký je poplatek za dálnici v Maďarsku (popř. i Slovensku) při cestě z Sev. Moravy)
p3k
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 31. 5. 2005 12:19

Red_Dwarf: Ja byl u more v severni Italii naposledy v 93' v Lido degli Scaci, nebo jak se to pise, takze neposlouzim. Ja jezdim v lete do hor... Pres Brenner byva cesta celkem v pohode, kolem Europa Brucke se to nastosuje, ale obvykle zase brzo rozjede, vyslovene zasek na dele nez pul hodiny jsem nezazil ani jednou z takovych 10-12 cest, ale pomerne hodne lidi to v tom krpalu jak se to zastavi uvari... Na Tvoji stranu to bude lepsi pres Villach, sice jsem slysel, ze tam je husteji, ale jak rikam, 12 let jsem tam nejel. Tenkrat jsme si cestou zpet zajeli krasnou zajizdkou pres Grossglockner Hochalpen Strasse, a to opravdu stalo za to (i kdyz Forman mel na Edelweis Spitze hodne co delat :)).
Jinak vrele doporucuju v Rakousku neprekracovat o moc rychlost ;)
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loox4xx 31. 5. 2005 13:03

Dálniční poplatky až na úplný jih Calabrie do 50€. V Calabrii je méně turistů a krajina je zajímavější. Apartmán v září pro 6 osob na týden (dvě místnosti + kuchyň + 2x WC a sprcha) cca 7000,- (ceny z loňska)
Loox4xx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastelka 31. 5. 2005 13:48

Souhlas , čistý a krásný moře začíná až od Říma dolů .Anebo Sardinie a Elba ,ale to se prodraží trajektem . Severní Itálie - to jsou nádherný památky , ale moře nestojí za nic. Ale to je každýho věc , co se mu líbí.
Jinak v Rakousku skutečně je lepší dodržovat rychlost , zato Itálie - tam je dovoleno na silnici takřka vše :lol: Poplatky jsou vysoký , ale dálnice jsou celkem v pořádku a opravdu se člověk dostane velmi rychle po celé Itálii. Dost mi vadí značení. Lépe řečeno "neznačení". Někdy mám pocit , že některá místa schválně schovávaj :) To nemaj nikde jinde v Evropě. Všude jsou ukazatele na každou prkotinu , aby to místo "řádně prodali" turistům, Ale Italové nééé , ty to tajej :)
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 14:22

p3k: Co si tak matně vzpomínám, tak na Slovensku se myslím jedná o cca 150Kč nebo SK?
A v Maďarsku to pak vychází na pár euro - už nevím kolik ale moc to není - nejtěžší je asi se s nima domluvit :-D..ale to je asi jasné..
Jinak jel jsem loni - Ostrava - Brno - Bratislava - Budapešť - Bělehrad - Thessaloniki
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 14:23

sakra..někde to mám v compu určitě poznačené, ale teď jako naschvál to nemůžu najít.. až to najdu( jestli to najdu :) ) napíšu
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pastelka 31. 5. 2005 14:36

Alex: Noooo , to musím říct , že by zajímalo mě. Cesta přes Balkán. Pokud chci do Řecka , tak letecky a tam si půjčím auto. Právě proto , že se bojím přes Balkán. Nevadí mi jet třeba do Portugalska , ale přes ty země směrem na druhou stranu , tam se teda bojím. Jaký to bylo až do Soluně autem??
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 14:43

pastelka: Soluň neznám :-D, ale do Thessalonik to bylo v pohodě...
Já jsem Řek, takže mi nedělali problém..ale partnerka je češka a taky nic..
Srbsko je lepší než dříve - je to tam normální a FYROM je ještě lepší - jen zaplatíš dálniční poplatky a jedeš..
Jen v Srbsku hodně měří, takže si tam musíš dávat pozor na rychlost, ale pokuta není velká - cca 20€..
Já hrozně nerad lítám, takže tohle je pro mě celkem jednoduché. Z Ostravy do Katerini ( cca 70 km na jih od Thessalonik směrem na Athény) jsem to měl za 17:30 a zpátky jen 16 hodin..pohodička..
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod comm 31. 5. 2005 15:07

Alex.. píše:pastelka: Soluň neznám :-D, ale do Thessalonik to bylo v pohodě...
Já jsem Řek, takže mi nedělali problém..ale partnerka je češka a taky nic..
Srbsko je lepší než dříve - je to tam normální a FYROM je ještě lepší - jen zaplatíš dálniční poplatky a jedeš..
Jen v Srbsku hodně měří, takže si tam musíš dávat pozor na rychlost, ale pokuta není velká - cca 20€..
Já hrozně nerad lítám, takže tohle je pro mě celkem jednoduché. Z Ostravy do Katerini ( cca 70 km na jih od Thessalonik směrem na Athény) jsem to měl za 17:30 a zpátky jen 16 hodin..pohodička.. /quote]


Neznas Stavros?
comm
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 15:36

comm: Vím kde je, ale nemám tam rodinu, tak jsem tam nikdy nebyl :-)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 31. 5. 2005 16:12

Red_Dwarf:

Jak už tady bylo napsáno - přes Rakousko musíš mít dálniční nálepku, běžně vystačí ta 10-ti denní za tuším 8 Euro (vždycky ji ale kupuju na benzínce na Dolním Dvoříšti s plnou nádrží na kartu VISA). Pak už jen frčet přes A do I. Je jedno, kterou si zvoliš cestu, ale doporučuji jednoznačně dálnice.

Poplatky za tunely v A jsem platil vždycky kartou přímo na dálnici, stejně jako poplatky za dálnice v I. Je to pohodové a není se potřeba starat o to, kolik to vlastně je. Brenner vycházel asi kolem 10Euro jeden průjezd, dálnice v I cca 1 Kč na kilometr. Všechny placený úseky se dají objet. Stačí dobrá mapa. Nicméně je to vždycky trochu zdržovačka. U tunelů a někdy i u platičů mýtného se občas udělají tak na půl hodky kolony, to ale především o víkendech (střídání turnusů). Je dobrý si dát radějí tak 2 hoďky rezervu navíc na cca 800-1000km. Dálnice v A i I jsou pohodový, rychlý svezení. Hlavně v A hodně měří rychlost na omezeních a ve městech, doporučuji dodržovat.

Benzín bývá levnější v A, ale zato dávat bacha na otevřené benzínky v noci. Je jich málo, tak po 70km. Ne jako u nás, co 10 km to benzínka. Zkušenost je třeba taková, že v neděli brzo ráno je poslední otevřená benzínka na trase Linz - Dolní Dvořiště právě v Linci!!!. Pak je to ještě asi 70 km na hranice, takže bacha na dojezdy s prázdnou nádrží. V Itálii se kolikrát dá natankovat i na jinak zavřených benzínkách u fungujících samoobslužných stojanů přímo za hotové. Platby benzínu kartou jsou téměř všude v pohodě, ale stejně jako třeba i placení na placených parkovištích.

Hodně jsem jezdil do Caorle, Bibione, pak většinou Řím a okolí, Milano a Neapol. Itálii doporučuji jednoznačně po dálnicích (sice s poplatkem, ale mnohem rychlejší a pohodnější), pokud ti zbyde čas, cesta po Rakousku je hezká i mino dálnice (hlavně objíždění placených úseků), projedeš se Alpama, ale je potřeba očekávat slušné stoupáky. Zato příroda ale super.

Nicméně, jestli krásný čistý Jadran, tak spíš Chorvatsko...

Jinak - doporučuji mezinárodní řidičák, pas (většinou chtějí při ubytovávání), zelenou kartu, havarijní pojištění se taky může hodit, takové to pojištění na cesty a pobyt určitě, kartičku zdravotní pojišťovny. Těch pár ušetřených korun na pojištění se za případné trable vůbec nevyplatí... Pak dostatečnou hotovost, dobitý kredit na mobilu...

Přeji šťastnou a příjemnou cestu... ;-)
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastelka 31. 5. 2005 16:45

to alex : tu Soluň mám ještě od Cyrila a Metoděje :D

to comm: Stavros je taková poměrně levná destinace pro Čechy. Velmi oblíbená , ale bohužel plná soukmenovců :)
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 16:46

Name_and_Surname:Moc díky za rozsáhlé informace.No,při mé orientaci tam pojedu týden po všech cestách,jen ne po té dobré :D .Ne,bude to snad v pohodě.Řidičák mám 3,5roku a je to má první delší cesta,tak snad se obejde bez komplikací.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 17:20

pastelka: Soluň je česká zkomolenina :-)..
Alex..
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků