Cesta autem do Itálie

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod RRAAFF 30. 5. 2005 10:08

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,zda jste již cestovali třeba do severní Itálie.Co je třeba za pojištění atd.(například auta).A nebo,zda by jste raději jeli spíše na jih.Slyšel jsem,že sever má špinavý moře.
Kolik tak finančně vyjdou poplatky za dál.známky v Rakousku nebo Itálii.Uvítám každou radu či odkazy na stránky.Dík
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 30. 5. 2005 12:53

V Itálii jsem byl asi před 10 lety, dnes bude mnohé jinak. Byla to krásná cesta. Aktuální informace nalezneš přehledně uspořádané na http://www.aba.cz/tour/ . Snad jen pár upozornění:
- směrové tabule jsou většinou až za křižovatkou, zpočátku mě to dost mátlo
- vždy těsně před turnikety, kde se vybírá mítné na dálnice je možnost odbočit a jet po neplacené obyč. silnici. Při orientaci je tedy třeba do poslední chvíle se řítit ukazately navádějícími na dálnici.
Šťastnou cestu.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 30. 5. 2005 20:20

To Jarda2:Tak moc díky.Pojedu tam asi na konci června,tak uvidíme.Jedu skoro úplně nahoru,je to odsud z Prahy asi 750km.Nejdelší část cesty bude to rakousko
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 30. 5. 2005 20:24

Red_Dwarf: Kudy jedes? Totiz taky kam jedes... jestli pres Brenner nebo pres Wilach. Pres Brenner jezdim kazdy rok.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 05:56

Jel bych asi na ten Villach.Neplatí se na Brenneru nějaký velký poplatky,někdo mi to říkal,už přesně nevím:-).
Co Rakušáci,nedělají nějak problémy?Jeli jsme tam,když jsme ještě nebyli v EU a bylo to strašný.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 05:58

No,jinak jedu do místa Lignano Sabbiadoro,je to kousek od Benátek.Neznáš to tam?Jestli mi třeba na tom severu nedoporučíš na poslední chvíli něco jiného:-)
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 31. 5. 2005 07:15

Red_Dwarf píše:No,jinak jedu do místa Lignano Sabbiadoro,je to kousek od Benátek.Neznáš to tam?Jestli mi třeba na tom severu nedoporučíš na poslední chvíli něco jiného:-)o/quote]


Při cestě Praha - Linz - Salzburg - Villach - Udine - Benátky budeš taky platit poplatky v Rakousku, na Tauernský dálnici se platí asi 10 Euro. Jinak jedeš pod stan, do karavanu nebo požaduješ hotel?
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 07:27

To Wendy:Máme zatím 2 místa mezi kterýma se rozhodujem,oba jsou apartmány.Je to bez jídla.Jinak,znáš to tam?
A jaké je tam moře,názory lidí se rozchází.Jedni říkají,že za poslední dobu je to fajn.Jiní zase říkají,že je špinavý.
Jo a jinak to bude stát tak 5000Kč na týden za osobu-zdá se vám to hodně nebo O.K?:-)(je v tom vlastně jen ten pobyt,na pokoji je TV,WC,koupelna) a pak ta druhá volba stojí tak 5800Kč/osoba a tam je i klima a telefon:-)
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 07:28

To Wendy ještě:Takže myslíš,že kupovat dálniční známku je blbost a je lepší si vzít těch 10Eur na ten poplatek?Dík
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 31. 5. 2005 07:38

Red_Dwarf píše:To Wendy ještě:Takže myslíš,že kupovat dálniční známku je blbost a je lepší si vzít těch 10Eur na ten poplatek?Díkn/quote]


Dálniční známku do Rakouska musíš mít, na tauernský dálnici ještě navíc platíš ten poplatek. Dá se to někudy objet přes Alpy, ale já tu dálnici miluju, takže si vždycky rád zaplatím. Já jezdil do letoviska Eraclea (mezi Caorle a Lido di Jesolo) do kempu PortoFelice (http://www.portofelice.it) pod stan, nicméně mají tam i bungalovy a karavany k pronájmu. Kemp je luxusní s veškerou vybaveností (4 bazény - brouzdaliště pro děti, másážní, metr hlubokej pro neplavce a tělesně postižený, a pak klasická pětadvacítka s hloubkou 1,4 m; supermarket, pizzeria, super sociální zařízení, fotbalový hřiště, animační program pro návštěvníky, pláž asi dvěstě metrů krásnou procházkou borovicovým lesem. Co se týče moře, tak těsně po revoluci, kdy jsem tam jezdil, tak to bylo výrazně horší, to bylo fakt špinavý. Ale naposled když jsem tam byl před třema lety, tak už bylo krásně čistý, jen zvířenej písek (miluju písečný pláže).
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 07:57

Tak to jo,no 10Eur už nehraje roli.No,my ještě uvidíme,máme na to tak týden,je nějaký velký zájem o to cestování :D .Jinak díky za tip,zkusím se na to blíže podívat.
Jedu s Hradeckou cestovkou BKTour,pronajímáme u ní naší chatu,tak možná bude i nějaká sleva.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 31. 5. 2005 08:14

Tunely na Tauernský dálnici na Vilach jdou objet a je to celkem hezká vyjížďka. Jen je to poměrně velkej výškovej rozdíl a nevim jestli by na to jedna-osmička nebyla slabá. :) Brenner je za 8 Euro. Takže je to jedno.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 31. 5. 2005 08:18

D1.8T píše:Tunely na Tauernský dálnici na Vilach jdou objet a je to celkem hezká vyjížďka. Jen je to poměrně velkej výškovej rozdíl a nevim jestli by na to jedna-osmička nebyla slabá. :) Brenner je za 8 Euro. Takže je to jedno.e/quote]


Přes Brenner je to tuším k Benátkám delší, hlavně v Itálii, takže by se to asi odrazilo i na mýtným za tamní dálnici.
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezevcik 31. 5. 2005 08:22

Rakouska dalnicni znamka: okolo 8 EURO, nevim ted presne (plus minus pul EURO)

Brenner: 8 EURO jeden prujezd

Palivo tankuj v Rakousku, v Italii je to o chlup drazsi (0,1 az 0,2 EURO /litr)

Pokud budes sam ridic, doporucuji jet po dalnici a neobjizdet placene useky okolo, dost se to protahne. Az do Trenta to vyjde na par susniku.

Doporucuji se podivat na http://www.viamichelin.com/

Tam ti to rekne a spocita vsechny poplatky za dalnice i predpokladanou utratu za benzin/naftu. Nafta pri ceste na Brenner je nejlevnejsi (alespon co jsem narazil) kdyz sjedes z dalnice na Innsbruck v okoli Alpbach az Achensee, hned vedle dalnice par desitek az set metru jsou benzinky s cenami o 0,1 az 0,15 EURO/litr levnejsi nez na dalnici.
Jezevcik
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezevcik 31. 5. 2005 08:29

Jo a rakouskou dalnicni znamku koupis i na pumpach v CZ pred hranicemi, klidne i na Rozvadove, at pak nemusis zastavovat na precpanych prodejnich mistech pred vjezdem z Nemecka do Rakouska a ztracet cas. Cena je srovnatelna.
Jezevcik
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků