Hyundai i30 2017

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 1. 2019 16:01

robbert píše:
JardaB píše:No me spis prastila do oci, ze by peníze z prodeje firemního auta sly do zisku. To je kokotina, protože je to prodej vlastního majetku, takze do prijmu jo ale uz se to nedani jako zisk.
Jinak jedno auto takhle provozuju a uspora při porizeni byla, při provozu nejak taky ale kazdopadne pokud se nejezdi nejak moc tak ten oser za to pak IMHO nestoji (kniha jizd, riziko kontroly FU a srani s tim, deleni nakladu, pokud by byla firma jen kvůli tomu tak navíc desna administrativa, kontrolni hlaseni… Získat status platce DPH je myslim u nove firmy ted taky problém.)

Prodej auta je ostatní příjem, ne? A ty se nedani proč?

Nejsem ucetni, tak to asi nepopisu presne, ale je to asi podobne, jako ze auto nedas cele do nakladu při nakupu. Odepisuje se. Takze jsem to trosku zjednodusil, zalezi na tom jak je odepsane a za jakou cenu se proda. Teoreticky se asi zdani jako zisk jen rozdil mezi prodejni cenou a ustatkovou cenou. Je fakt, ze pokud je auto za 5 let odepsane, bude to asi cela prodejni cena. DPH samozrejme vždycky.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 1. 2019 17:19

Tak za co prodáš auto to ti do zisku samozřejmě jde a samozřejmě to zdaníš, bo zase před tím jsi si to odečetl a platil od to méně na dani, ZP a SP. Samozřejmě je rozdíl zda se bavíme o OSVČ a nebo o s.ro atd.

DPH neřeš, to jen naučtuješ , dotyčný kupce ti ho zaplatí a ty ho pošleš státu....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 1. 2019 18:37

kua to je čísílek... docela problematika, asi jsem rád, že jsem se o to nikdy moc nezajímal a jsem jen obyčejnej zaměstnanec :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 1. 2019 18:37

Já sem už jen obyčejnej doochodce.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 14. 1. 2019 10:53

JardaB píše:
robbert píše:
JardaB píše:No me spis prastila do oci, ze by peníze z prodeje firemního auta sly do zisku. To je kokotina, protože je to prodej vlastního majetku, takze do prijmu jo ale uz se to nedani jako zisk.
Jinak jedno auto takhle provozuju a uspora při porizeni byla, při provozu nejak taky ale kazdopadne pokud se nejezdi nejak moc tak ten oser za to pak IMHO nestoji (kniha jizd, riziko kontroly FU a srani s tim, deleni nakladu, pokud by byla firma jen kvůli tomu tak navíc desna administrativa, kontrolni hlaseni… Získat status platce DPH je myslim u nove firmy ted taky problém.)

Prodej auta je ostatní příjem, ne? A ty se nedani proč?

Nejsem ucetni, tak to asi nepopisu presne, ale je to asi podobne, jako ze auto nedas cele do nakladu při nakupu. Odepisuje se. Takze jsem to trosku zjednodusil, zalezi na tom jak je odepsane a za jakou cenu se proda. Teoreticky se asi zdani jako zisk jen rozdil mezi prodejni cenou a ustatkovou cenou. Je fakt, ze pokud je auto za 5 let odepsane, bude to asi cela prodejni cena. DPH samozrejme vždycky.


Jasně, myslím, že nejsme ve při. Je to tak. Jen fyzická osoba nepodnikatel auto nedaní pokud ho vlastní určitou dobu a prodá třeba dráže než koupil. Jinak jak píšeš u podnikatele odepisuješ pořizovací cenu a při prodeji jde do příjmu celá částka. Otázka je jestli se bude nebo nebude danit s ohledem na to, že část šla do nákladů. Ale myslím, že si rozumíme.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 1. 2019 14:01

Tak finalni nabidka z Hodonina je 376k v hotovosti, -10k kdybych vzal Hyundai financovani. Zimni komplet 18 600Kc...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 1. 2019 14:06

Za 400k kc nove asi nic ine nezozenies...alebo pockat na Scalu? :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 1. 2019 14:08

jj je třeba to rozmatovat pořádně :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 1. 2019 14:08

Hele skodovku bych asi nebral..nesedi mi ani OIII..jak na tom bude nizsi model?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 1. 2019 14:11

A ved vlastne Laguna sluzi, tak co vymyslas :D :D :D

Ale ne, sak kilo za Lagus a za 3kila mas nove auto, ktore tie 3kila hodnotu bude mat nejaku chvilu.

A co sa pytas furt, bud chces alebo ne :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 14. 1. 2019 14:16

problem je ze kdyz se matuje dlouho najednou je clovek z rozpoctu 400k nekde na 600k a to je pak neprijemne vysvetlovani pred pred spravni radou popr. manzelkou :)
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 1. 2019 14:21

nějakej GOFL za 400k by se nesehnal?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 1. 2019 14:23

Arni radi Golfa? No kua, neco sa deje.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 1. 2019 14:24

Starou nemam, golf jedine na ICO a nechci asi golfa..maji ho 2 kolegove, sestrenka..hyundai je vyjmecny. :D

Glid: ja se neptam, jen informuju. Vidis snad nekde otazku? :D
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 1. 2019 14:26

Kup to, aspon budeme mat realne info a ne od Mouchy pocuvat ako je to vynimocne.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků