[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 8. 11. 2018 15:10

niemand- píše:Ježiš, tohle, resp něco podobného, jsem řešil minulý týden u ntb. U mě to teda proběhlo jinak - zapnul jsem notebook, naskočila login obrazovka, chci napsat heslo a nic. Myš šla, tak jsem udělal reset, naskočil login a klávesnice nereagovala. Znovu reset, zkoušel jsem se dostat do biosu, tam klávesnice šla bez problémů.

Zase reset, zkusil jsem připojit jinou klávesnici přes usb - nefungovala, nefungoval touchpad.
Tak googlení, zkoumání atd. a nic. Pak jsem si vzpomněl, že u loginu jde zapnout klávesnice na obrazovce, tak jsem se dostal do systému a tam jsem zjistil, že ve správci zařízení to ukazuje chybu u klávesnice a touchpadu.

Proč, to jsem nezjistil, každopádně mi pomohlo tohle video:
https://youtu.be/L5r8BzHhwfE

Nevim, jestli je to přesně tvůj případ, ale třeba to pomůže.

Divný bylo, že na ntb jsem dlouhodobě nic neinstaloval a jediná "změna" byla aktualizace Avastu. Systém taky W7 64bit.


Nezabralo...

Už vím i detaily, holčina normálně psala mail a během psaní z ničeho nic jí přestala psát klávesnice. Svítila (Num Lock) ale nepsala. Myš funguje, tak to restartovala a nic, nepomohlo. Takže prostě za chodu...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 11. 2018 16:04

Obnovení sytému před aktualizaci?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 8. 11. 2018 18:08

Žádná aktualizace stopro neprobíhala, páč díky mě to nějakej pátek trochu nefunguje (máme WSUS) O:-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 11. 2018 20:08

A zalohujes? Když tak obnovení ze zálohy. Ta by neměla být starší než týden.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2018 23:00

tos_ vs. McAfee 1:0 8-) A teď ještě vyřešit ten fingerprint, na nefirením systému funguje bez problému, stáhnul jsem instalačku o stejný verzi, porovnám, co tam chybí, vyexportuju, naimportuju a bude se prstit i na firemním OS.

A já to kua nechápu. Co je na otisku prstu nebezpečného? Z pohledu zabezpečení je to, řekl bych, jistější, než heslo.
anonymni

Odeslat příspěvekod speleo 8. 11. 2018 23:00

Ne, body obnovení nastavený nejsou tuším.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 9. 11. 2018 07:42

renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2018 09:28

kde je ten frajer co mi doporucoval AMD
kundo!!! ja to fakt koupil
a ted se to obcas samo restartuje...

zkousel jsem i nove chipset drivery od AMD, z gigabyte jsou starsi, tak
jsem si pogooglil ze mam prektaktovat pameti aby to bylo stabilni... zkusim...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2018 09:30

no jo, amd
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2018 09:33

ja to vrtil do alzy
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 9. 11. 2018 09:37

Jean ViC píše:kde je ten frajer co mi doporucoval AMD
kundo!!! ja to fakt koupil
a ted se to obcas samo restartuje...

zkousel jsem i nove chipset drivery od AMD, z gigabyte jsou starsi, tak
jsem si pogooglil ze mam prektaktovat pameti aby to bylo stabilni... zkusim...

Pretaktovat? ani ne, spíš bych je hodil na 2666 a neřešil to. Gigabyte BIOSy nejsou moc super, to vím z vlastní zkušenosti. Kdyby sis s tím chtěl hrát, tak zjistit, co mají ram za čipešky, sosnout ryzen dram calculator a tam si to vypočítat https://www.guru3d.com/files-details/do ... lator.html

Ale já se s tím sral dost a prostě i podle specifikací to s ryzenem jede na 99.999% stable, jakože prostě skoro v pohodě, jen třeba někdy po třech hodinách mi zbuchne encoding, přitom memtest může jet do alelůja bez chyb. Tak jsem se na to vykašlal, moje 3000 paměti tam prostě jedou na 2800 s nějakým OK časováním a nenastavuju žádný detailní časování v BIOSu. A hlavně jsou moje raměti jsou dual-ranked, takže tu frekvenci tak neřeším a výkon je i tak cajk.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 11. 2018 09:40

Lol :D

AMD se stabilně provozuje takto:
Složíš, nabootuješ z USB, nainstaluješ, připojíš k internetu, stáhneš ovladač na grafiku ze stránek AMD, hotovo. Nic víc, nic míň.

Nějaký log nebo kód chyby bys tam neměl?
anonymni

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2018 09:44

lol, hahaha, to jsem tu psal moje zazitky z amd ne, to nedokaze ani nebootovat deska na 8 gpu nebo kolik s vic jak 4ma, kdyz uz nabootuje, tak jakakoliv zatez = zasek systemu atd. Srac.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 11. 2018 09:45

Víš o tom pyču.
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 9. 11. 2018 09:54

tos_ píše:Lol :D

AMD se stabilně provozuje takto:
Složíš, nabootuješ z USB, nainstaluješ, připojíš k internetu, stáhneš ovladač na grafiku ze stránek AMD, hotovo. Nic víc, nic míň.

Nějaký log nebo kód chyby bys tam neměl?

jestli to nějakým nedopatřením neaplikovalo prostě xmp profil k pamětem na defaultu, nebo ta deska nebyla chytřejší a nenastavila si tam nějakej svůj odhad toho, jak si myslí, že by ty paměti měly jet
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků