Hyundai - Vladimír Vošický

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 12:15

to viš že jo, šmudlo
anonymni

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 10. 2018 12:18

Když člověk obchoduje se seriózními partnery, tak nemusí řešit detaily ve smlouvách. Když obchoduje s hajzly/psychopaty, tak ho sebelepší smlouva stejně nezachrání.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 12:20

tak nejak... jinak smluovy a hlavne debilita na druhou v podobe NDA vymysleli stejne jen pravnici, aby meli rentu za prd

-- 11. 10. 2018 13:21 --

jinak pamatuji firmu, co v jednom parku v Brne pronajaly ofisy a sklady. Smlouvy velke jako otuv slovnik a kdyz tam byli a chteli pro majiteli aby zprovoznil otevirani oken, protoze tam byly panty i kliky, jen to bylo nejak zadelane, tak rekl, ze ve smlouve nic o tom, ze se maji okna otevirat neni a pokud to chteji zprovoznit, uzavrou dodatek a zaplati si za to... takze zhruba takto.
anonymni

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 10. 2018 12:22

Tak z něčeho právníci žít musej, ne?
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 12:24

ale dyt jo no... proste kdyz pro lidi slovo nic neznamena, tak se nedivme no.
anonymni

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2018 12:25

tady v tom jsem s goesem, co jsem nejake projekty musel vest, fujky! tak proste je to jedno a bud se to mega posere, nebo obe strany chteji spolupracovat a ze ve smlouve je nejaka specifikace treba dana, je docela jedno
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 10. 2018 12:26

Jinými slovy - když člověk obchoduje s lidmi, jako je ten v názvu tohoto vlákna, tak se potom nesmí divit očekávatelnému výsledku.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2018 12:34

Pierr3 píše:Když člověk obchoduje se seriózními partnery, tak nemusí řešit detaily ve smlouvách. Když obchoduje s hajzly/psychopaty, tak ho sebelepší smlouva stejně nezachrání.

To my i jako laikovi zní docela rozumně a logicky.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 11. 10. 2018 12:48

goes píše:ale dyt jo no... proste kdyz pro lidi slovo nic neznamena, tak se nedivme no.

Tak ono je to krásně vidět v politice, že?

Slovo už nic neznamená...



Ale co vidím jako ještě horší, tak jsou mnohá rozhodnutí našich soudů, kdy je to proti logice i selskému rozumu...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 13:05

nemyslim si, ze mas u tech soudnich pripadu tolik informaci, abys to dokazal posoudit opravdu objedktivne. Casto se ven nedostanou ty podstatne detaily.

Politici jsou jen odrazem naroda.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 11. 10. 2018 13:12

Tak třeba k té objektivní odpovědnosti majitele:
myslíš si, že když předseda ústavního soudu řekne, že se jedná o bagatelní přestupek, a tedy se státu nevyplatí zjišťovat viníka, necháme to tedy na majitele není dostatečný argument pro nezávislost soudů?


Ale to se dostáváme jinam.

Já ten problém vidím naopak, nejdříve byla politika a pak až lidi. když to dělá XYZ je to normální...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 10. 2018 13:43

goes píše:to viš že jo, šmudlo

Opravdu jo, jenže to je ten případ, kdy předem nevíš, kdo bude protistrana, takže návrh smlouvy je pak nezbytnej a co nejvíc neprůstřelnej. Chápu, že to řešit nemusíš, protože už předem víš, že s firmou X budeš dělat Y a nejsou to hovada...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 13:48

robbert píše:Tak třeba k té objektivní odpovědnosti majitele:
myslíš si, že když předseda ústavního soudu řekne, že se jedná o bagatelní přestupek, a tedy se státu nevyplatí zjišťovat viníka, necháme to tedy na majitele není dostatečný argument pro nezávislost soudů?


Ale to se dostáváme jinam.

Já ten problém vidím naopak, nejdříve byla politika a pak až lidi. když to dělá XYZ je to normální...


pak mas ovsem dost divny pohled co to znamena byt nezavisly soudce. Protoze to, ze soudce rekne, ze urcity skutek je bagatelni, tudiz je nesmysl jej resit, nijak neovlivnuje jeho objektivitu. Protoze uz nyni mas desitky let hranici 5tis. za trestny cin, tudiz co je pod tim, je bagatelni. Dlouhe roky soudy neprijimaji ani obcanskopravni spory v bagatelnich castkach apod.

A uprimne, kazdy clovek je ovlivneny necim. To, ze formalne dle zakona byt nesmi je pekne, ale to, co si realne mysli stejne nezmenis.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 11. 10. 2018 14:01

tys nepochopil, co chci říct, že?

Pokud je to bagatelní, tak to nebudu řešit vůbec a jako ústavní soud zruším. A ne, že to nechám platit majitele, pro kterého ty částky bagatelní nejsou.
A podobně je to i u hyundai. matka mění jednostranně smoluvu a dealeři, když se domluví, poruší hospodářskou soutěž. Není to proti selskému rozumu? Já vím, pro tebe není...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 10. 2018 14:06

goes píše:Politici jsou jen odrazem naroda.

To je bohužel pravda.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků