Mazda 6 nebo Alfa Romeo Giulia

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nneedd 8. 10. 2018 22:07

Zdravím,

přemýšlím, že během cca 6 měsíců bych si pořídil novější vozidlo. Ani nevím jak, ale v tuto chvíli vybíram mezi Mazda 6 a Alfa Romeo Giulia.

Požadavky: naftový motor, automatická převodovka, aspoň duální automatická klimatizace, vyhřívané sedačky, deštový senzor - automatické stěrače., bezpečnostní systémy ABS, ASR...., okna v elektrice

Proč Alfa.
I když jsem nikdy nebyl Alfista, před 4 lety jsem se dostal k Alfa 159 v automatu a musím říci, že vesměs jsem s ní spokojen dodnes. Pokud kvalita Giuli bude min. stejná, tak bych se toho nebál. Celkem jsem si k té značce neplánovaně udělal vztah

Proti:
- nový model
- neni kombík

Proč Mazda 6
- design se mi moc líbí
- mam rád Japonce
- umí kombi (v tuto chvíli nevím, zda využuji, ale asi není na škodu)

Kupoval bych převáděcí či max cca rok jetá vozidla, aby byly ještě v záruce a já byl schopen vychytat vady v záruce.

Ostatní značky mně nějak nelákají, nemam k nim vztah. Co by jste volili? Nájezd cca 25000-30000km/rok...většinou okrsky + krátké dálniční úseky (30km), nicméně cca 10x do roka delší pracovní cesta cca 800km tam a 800km zpět.Nafta je v tuto chvíli preferovaná dle firemní politiky. Určitě preferuji možnost prodloužené záruky, pokud má nějaký model delší než standard.

Děkuji za Vaše názory.
Nneedd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 10. 2018 22:11

Mazdu v naftě rozhodně NE. Proč ne benzín? Chápu, že firma může diktovat, blablabla, ale pokud to není nějaká striktní nesmyslnost, ta benzínová Mazda bude mít krásnou spotřebu.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 10. 2018 22:13

Nneedd píše:Zdravím,

přemýšlím, že během cca 6 měsíců bych si pořídil novější vozidlo. Ani nevím jak, ale v tuto chvíli vybíram mezi Mazda 6 a Alfa Romeo Giulia.

Požadavky: naftový motor, automatická převodovka, aspoň duální automatická klimatizace, vyhřívané sedačky, deštový senzor - automatické stěrače., bezpečnostní systémy ABS, ASR...., okna v elektrice

Proč Alfa.
I když jsem nikdy nebyl Alfista, před 4 lety jsem se dostal k Alfa 159 v automatu a musím říci, že vesměs jsem s ní spokojen dodnes. Pokud kvalita Giuli bude min. stejná, tak bych se toho nebál. Celkem jsem si k té značce neplánovaně udělal vztah

Proti:
- nový model
- neni kombík

Proč Mazda 6
- design se mi moc líbí
- mam rád Japonce
- umí kombi (v tuto chvíli nevím, zda využuji, ale asi není na škodu)

Kupoval bych převáděcí či max cca rok jetá vozidla, aby byly ještě v záruce a já byl schopen vychytat vady v záruce.

Ostatní značky mně nějak nelákají, nemam k nim vztah. Co by jste volili? Nájezd cca 25000-30000km/rok...většinou okrsky + krátké dálniční úseky (30km), nicméně cca 10x do roka delší pracovní cesta cca 800km tam a 800km zpět.Nafta je v tuto chvíli preferovaná dle firemní politiky. Určitě preferuji možnost prodloužené záruky, pokud má nějaký model delší než standard.

Děkuji za Vaše názory.

Já bych to bral.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 8. 10. 2018 22:31

Alfa...skoda nafty.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 10. 2018 22:33

MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 8. 10. 2018 22:38

Mazda v nafte, tady bude jeste veselo :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 10. 2018 01:46

Tak ty problém s vačkami je vyřešený a ředění oleje dnes dělá každý druhý dízl :)

Ale na okresky bych vzal klidně i benzín.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 10. 2018 06:19

A já. Alfu místo auta, co za 5 let v garáži zamete smetáčkem na lopatku...
;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2018 06:22

Mám v garáži mazdu a jediné, co z ní opadává, jsou kusy stromu. Co dělám blbě?
anonymni

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2018 06:36

jsi dement, no
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 9. 10. 2018 06:50

:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2018 06:53

A když nebudu dement, bude z ní odpadávat i koroze?
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 10. 2018 07:15

Prijde mi ten vyber trosku zvlastni, auta nejsou podle mne primymi konkurenty, ale pokud
bych v situaci byl ja, tak rozhodne Alfu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 9. 10. 2018 07:29

Giulií se více odlišíš od davu a uděláš naše cesty pestřejšími, ale zase ten kombík ... :hm
Ke Clubmanu od Mini by sis vztah nevytvořil?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 9. 10. 2018 08:01

evlo píše:jsi dement, no

:D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků