jak realne nechat zapsat rozmer pneu do ceskeho TP

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 9. 2018 13:47

to ale Úďo mnohdy nešlo už v minulosti ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 9. 2018 14:00

pokud je to na mně, tak to podle mně šlo vždy.

Každé auto mělo možnost alternativních rozměrů. Na auto koupené s 15" si clovek mohl dat klidne 17, pokud je mel v TP. Ted to nepujde tak snadno a pokud si clovek koupi auto homologovane napriklad na 17", tak si na to nemuze dat rozmer pneu, ktery bude schvalen pro stejny model, ale budet mit s temi pneu horsi emise. Mensi rozmer si dat bude moci, pokud bude mit model homologovany s nimi mensi emise.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenon04 5. 9. 2018 14:21

evlo píše:neexistuji, na zapsani staci jen typovy list?

Ty informace jak to realne s tim TL je jsou online nedohledatelne.


na autě jsem měl 17" ve VTP alternativně jen 16"
koupil jsem 18" kola s TL a KBA kde byly rozepsaný různý modely aut vč. kombinací rozměrů pneumatik
s KBA a TL jsem zajel na technickou, zaplatil 400,- (KBA ani nechtěli vidět)
zkontrolovali KBA čísla na kolech vč. rozměru pneu co jsem na ně nasadil
potvrdili typový list
zašel jsem na magistrát, zaplatil 50,- a nechal to zapsat do VTP viz. obrázek (je tam zapsaný č. TL a všechny kombinace rozměrů pneu z KBA/TL, TL si okopírovali)
hotovo ;-)
Přílohy
20180502_084332 (2).jpg
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 14:24

xenon04 píše:
evlo píše:neexistuji, na zapsani staci jen typovy list?

Ty informace jak to realne s tim TL je jsou online nedohledatelne.


na autě jsem měl 17" ve VTP alternativně jen 16"
koupil jsem 18" kola s TL a KBA kde byly rozepsaný různý modely aut vč. kombinací rozměrů pneumatik
s KBA a TL jsem zajel na technickou, zaplatil 400,- (KBA ani nechtěli vidět)
zkontrolovali KBA čísla na kolech vč. rozměru pneu co jsem na ně nasadil
potvrdili typový list
zašel jsem na magistrát, zaplatil 50,- a nechal to zapsat do VTP viz. obrázek (je tam zapsaný č. TL a všechny kombinace rozměrů pneu z KBA/TL, TL si okopírovali)
hotovo ;-)


Jenomže tohle je pro evla moc jednoduché, víš? On to potřebuje strašně složitě...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 16:03

uz jsem tu vysvetil proc to nejde, 2x
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mager 5. 9. 2018 16:09

proste demence
mager
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 16:15

souhas :D Ale jako jo, najdi me kola co maji potrebna kba a jsou kompatibilni a pohoda, i kdyz bych nasel kompatibilni nahradni sadu, tak tam treba kba necham nejak vygravirovat nebo tak neco
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 16:25

Jaké to je auto a jaká to jsou kola?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 9. 2018 16:37

mfilip píše:pokud je to na mně, tak to podle mně šlo vždy.

Každé auto mělo možnost alternativních rozměrů. Na auto koupené s 15" si clovek mohl dat klidne 17, pokud je mel v TP. Ted to nepujde tak snadno a pokud si clovek koupi auto homologovane napriklad na 17", tak si na to nemuze dat rozmer pneu, ktery bude schvalen pro stejny model, ale budet mit s temi pneu horsi emise. Mensi rozmer si dat bude moci, pokud bude mit model homologovany s nimi mensi emise.

tak konkrétně - můj sup je standardně na 18" kolech a povolený v TP jsou pak i 19".
Ale já chtěl z výroby sedmnáctky, a proto v TP nemám větší rozměr povolen. Zda je možno to do TP dodatečně dopsat, si nejsem jist, protože to z fabriky zjevně záměrně z homologace odstranili
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 16:49

Ajif: Ford to má podobně.
Používá kola 16 a 17 nebo 18 a 19.
Proč? To nevím...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 16:54

me fakt kluci nezajima jak to mate u VAGu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 16:58

A proč by nás mělo zajímat, že tebe to nezajímá?
Navíc odkdy je Ford VAG?
:-P
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 9. 2018 17:40

evlo píše:uz jsem tu vysvetil proc to nejde, 2x

Nabídni 10 tomu, kdo ti to udělá. A neřeš jak. Všichni chytráci budou dělat, že tu nejsou.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 18:58

Tak 10 za tuhle pycovinu davat nebudu, ale odmena jista. Samozrejme chapu, jak jsi to myslel a souhlasim.
Ono rozdil v tech o 1cm uzsich realne moc na spotrebe nebude vyssi je to s nima jen o 4mm. Uvidim co ten navod od importera az se k nemu dostanu, treba by to 970ka fakt dal.
Naposledy upravil evlo dne 5. 9. 2018 19:01, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 5. 9. 2018 18:59

Tak proč to chceš?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků