jak realne nechat zapsat rozmer pneu do ceskeho TP

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 16:46

jsou zapsané ty požadované pneu v tom návodu ?
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 16:48

Nevim, predpokladejme, ze ano, jsem presvedcen, ze jsou. Zkusim najit v mailu, fotil jsem to stk myslim.

Ale teda fakt se me k tomu nechce vracet. A uplne si nemyslim, ze to bezny urednik podle navodu udela, jakkoliv samo logicky by mel a na 99% bude nejaky pokyn MDCR, ktery to umoznuje.

A teda dokumentaci k vozidlu, v japonstine, kde bude spravny rozmer pneu mam na 100%, spis jestli i tu anglickou.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 4. 9. 2018 16:52

Musel by jsi k nám,woe,ale musí to tam být zapsaný,tak se mrkni. :-) nebo mi to pošleš.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 16:52

Hmm, tak na strane s technickymi udaji to neni :/

No ti poslu zpravu az budu mit ten navod u sebe a zaroven to tam bude.

-- 4. 9. 2018 17:56 --

Ale v japonskym manualu je to 100% tam je i popsany jak varit termostat a jak presne v mm se otevre pri jake teplote a proste uplne vsechno. Ten anglickej je dilo importertera do NZ, tak to tam treba neresi?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 9. 2018 17:42

evlo world :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:42

neboj melo, priste jedine skodovku a tady dam radeji tlustejsi gumy, kdyz nevyresim TP, nez to nejak hrotit, at mam klid
Naposledy upravil evlo dne 4. 9. 2018 17:43, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 9. 2018 17:43

No sláva, konečně si to pochopil. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2018 17:44

to uz driv

-- 4. 9. 2018 18:44 --

ted jsem rezignoval

-- 4. 9. 2018 19:24 --

ale stejne se s tim moc neparou, kdyz to ma zaroven oficialne 215R15 225R15, proste tehda jina doba, dneska by to asi neproslo, protoze to je par mm jinak vysoky sidewall
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 5. 9. 2018 05:26

evlo píše:ano, disky neexistuji, ale tak realne ten typovy list klidne vyrobim, jestli staci to

no me je jedno jak je to podle tebe, me zajima jakto to REALNE vyresit, pyco!

Prostoze posledne to bylo PRY tak, ze to na STK overovali podle KBA cisla apod. nemeckych pycovin a logicky, zadne KBA OEM disky nemaji, takze si myslim, ze pises pycoviny, ale pokud se to neoveruje a staci typovy list, tak OK, ale zajima me, REALITA, ne nejake teorie.

-- 4. 9. 2018 15:30 --

Klidne koupim hotovy typovy list podle meho zadani, ktery bude mit uz razitko o schvaleni montaze z STK ...

Jednou za čas se člověk pokusí o upřímnou radu a hned je vyčipován. :-\
Na jakých diskách jezdíš teď, když nejsou? Sis vysoustružil? Co uděláš, až některý dojebeš?
Určitě tu dostaneš spoustu rad na základě reálné zkušenosti lidí, kteří dovezli exota a dodatečně si nechávali zapsat rozměr pneu. Potom mě ignoruj.
Proš si místo pyčování na garáži nezjistíš sám přímo tam, co to dělají, co ti bude stačit?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 9. 2018 06:06

evlo píše:No jasne, problem je, ze uz je CZ TP vytvroren, jak pisu na zacatku, mel jsem toho plne zuby uz a chtel to mit hotove, i jsem vedel, ze to bude ojeb s tema pneu, ale proste jsem chtel mit tuhle vec z hlavy pryc.

BTW uz vyuzivas toho, ze nemusis delat dovozkovou stk, nebo jsi to jeste u vas neporesil, kdyz to zakon umoznuje? By ti mohlo usetrit par desitk tisic rocne, ne?

dobře že už máš tuhle věc z hlavy pryč, CG
anonymni

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 9. 2018 06:53

řešení se jmenuje Dekra. Napiš jim co je to za auto, jaké to má aktuálně povolené rozměry, a ty jaké chceš obouvat ty. Oni ti dají vědět jestli je to reálné schválit. Pak po tobě akorát budou chtít přistavit auto s tím alternativním obutím, zkontrolují, jestli to nikde nedrhne, zaplatíš a máš podklad pro úřad ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2018 08:23

puk123 píše:
evlo píše:ano, disky neexistuji, ale tak realne ten typovy list klidne vyrobim, jestli staci to

no me je jedno jak je to podle tebe, me zajima jakto to REALNE vyresit, pyco!

Prostoze posledne to bylo PRY tak, ze to na STK overovali podle KBA cisla apod. nemeckych pycovin a logicky, zadne KBA OEM disky nemaji, takze si myslim, ze pises pycoviny, ale pokud se to neoveruje a staci typovy list, tak OK, ale zajima me, REALITA, ne nejake teorie.

-- 4. 9. 2018 15:30 --

Klidne koupim hotovy typovy list podle meho zadani, ktery bude mit uz razitko o schvaleni montaze z STK ...

Jednou za čas se člověk pokusí o upřímnou radu a hned je vyčipován. :-\
Na jakých diskách jezdíš teď, když nejsou? Sis vysoustružil? Co uděláš, až některý dojebeš?
Určitě tu dostaneš spoustu rad na základě reálné zkušenosti lidí, kteří dovezli exota a dodatečně si nechávali zapsat rozměr pneu. Potom mě ignoruj.
Proš si místo pyčování na garáži nezjistíš sám přímo tam, co to dělají, co ti bude stačit?

970ka, pyco, reagoval, akceptovatelne :) Vem si znej vzor.
Kdyz disk rozjebu, mam rezervu, nebo koupim, normalne, z japonska jetou sadu. Holt, to neni oktavka, jak jsem psal.

-- 5. 9. 2018 09:24 --

ajif píše:
evlo píše:No jasne, problem je, ze uz je CZ TP vytvroren, jak pisu na zacatku, mel jsem toho plne zuby uz a chtel to mit hotove, i jsem vedel, ze to bude ojeb s tema pneu, ale proste jsem chtel mit tuhle vec z hlavy pryc.

BTW uz vyuzivas toho, ze nemusis delat dovozkovou stk, nebo jsi to jeste u vas neporesil, kdyz to zakon umoznuje? By ti mohlo usetrit par desitk tisic rocne, ne?

dobře že už máš tuhle věc z hlavy pryč, CG

:D jo jo :D

-- 5. 9. 2018 09:24 --

eLzyx píše:řešení se jmenuje Dekra. Napiš jim co je to za auto, jaké to má aktuálně povolené rozměry, a ty jaké chceš obouvat ty. Oni ti dají vědět jestli je to reálné schválit. Pak po tobě akorát budou chtít přistavit auto s tím alternativním obutím, zkontrolují, jestli to nikde nedrhne, zaplatíš a máš podklad pro úřad ...

:D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 5. 9. 2018 13:11

:hm
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 9. 2018 13:39

V souvislosti s novou metodikou mereni spotreb, ktera se provadi pro kazdou konfiguraci modelu vybavy a rozmery pneu nebude pry mozne, aby se na auto, ktere si zakaznik objedna v konfiguraci s 17" koly dal pak pozdeji 18" kola. Nic tomu samozrejme mechanicky nebrani, ale bude to odporovat homologaci s moznymi dusledky. Pokud jsem to spravne pochopil, opacne to pujde (na auto koupene v konfiguraci pro 18" pujde dat pak 17").
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 5. 9. 2018 13:46

to je jedno spis koncern VW vyrazne snizi variabilitu modelu - kdyz se homologuje kazda kombinace (motor, 4x4, prevodovka, kola atd...) samostatne tak misto cca. 150 modelu budou nabizet treba 5x mene... to ovsem nepostihne korejce,japonce ktery maj u auta 5 az 10 kombinaci a nazdar - EU pekne podsekava evropsky automobilky, divim se ze to nemci dopustili
jurajec
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků