Sardinia - rady. skusenosti...

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 7. 2018 22:26

Jasně, to vůbec není reklama.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 13. 7. 2018 06:25

Nectete zadne pojistne podminky a podepiste to v nejlevnejsi pujcovne co najdete - no tak jasnee...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 7. 2018 07:59

pak je problém lehce na světě
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 7. 2018 17:23

Tak už jsem od půlnoci doma. Najeto bez 50 km 5000. Projetá celá Sardinie z přístavu Golfo Arancii na západní pobřeží do ubytování v Trinitá ď Agultu, výlety všemi směry (úplně na sever na výběžek Capo Testa, Costa Paradiso, Isola Rosa, Sardegna) pak přesun na jižní ubytování v Gonessa a Portixeddu, Buggeru, Nebida, sepentýnky v horách nad Iglesias kolem jezera Lago Corsi, ostrov či poloostrov Sant Antioco, Porto Pino, hlavní město Cagliari, pak přesun na trajekt přes vnitrozemí a pak po východním pobřeží Cala Gonone (to byl celkem masakr se z toho vyhrabat zpátky na hlavní, chtěl jsem jet podél pobřeží, ale tam je to spojeno panelovkami na šířku auta a co km trochu širší a vracečky furt na jedničku) a pak Orosei až k Pittulongo na poslední koupačku a noční trajekt do Golfo Arancii. Ráno z Livorna kousek do Pisy na věž a pak jsem vezl dceru na Ligurskou nad San Remo, kde měla domluvené workaway. Jenže jsem si blbec špatně vybral cíl a tak jsem jel přes 100 km jižně na Řím, naštěstí po free dálnici a rozdíl šílený. D1 proti tomu povrchem luxus. Jak se to neplatí, tak to stojí za prd. Podobně dálnice na Sardinii. Do toho za Janovem hodinové plazení v koloně a pouštění sanitky a poldů. Poprvé jsem viděl na vlastní oči jak se říká černochy v tunelu. Krátit si cestu po dálnici a tunelem můžeš napadnout fakt jen iqoše. Dojezd k San Remu, vyklopení dcery a jedem. Na dálnici telefon a *****á volá, že to tam stojí za *****, tak jsme ji ukecali, ať se na to vykašle a jedeme pro ni zpátky. Takže ***** všeobecná. Den v *****, km a mýta... Ještě stáhnu ten den 300 km v ostrém tempu a po půlnoci jsem našel ubytko v Brescia. Po 900 km jsem toho měl plný zuby. Včera už 1000 na pohodu akorát 130 km před Vídní kolona jak prase a chrsták a musí být před náma kroupy, protože pár km bílá silnice kaše jak jarní firn a se zeleným pestem z listí a jehličí.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 15. 7. 2018 17:41

Takže zážitky byly, to je hlavní.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 15. 7. 2018 19:58

ka-spel: nevím odkud jsi, ale vloni jsem se zařekl, že u Fritzlů v Rakouski trávit už jen minimální čas. Letos tedy cesta přes Mnichov na Brenner. A naprostá paráda.
Bobby Deerfield
Nováček

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 7. 2018 20:07

Já chtěl minimální čas trávit na italských dálnicích. A jet od Ligurské raději na Brenner do Prostějova a ušetřit cca 150 km dálnice podle mapy, ale navigačka i waze, Google mě tvrdošíjně zase hodili na Villach.

Osobně velké *****ání na Sygic. Dobré tak pro chorvatskofilům, ale jinam hrúza. Jak je to mimo letoviska, tak výpadky signálu a motání. Najít ubytko z Booking vždy problém obzvlášť pokud je to někde bokem na samotě. Kruháče problém veliký. Jako by tam byly nové a to samé ji rozhodí každá uzavírka. Waze fajn taky jen na hlavních cestách a jen u nás a v Rakousku. V Itálií to nikdo nepoužíval, časté ztráty signálu gps ač Google jel ok a vyloženě vytuhnutí. Zlatý Google. Našel místo pobytu vždy i když to bylo nějakou polňačkou.

Nakonec cesta na Villach byla fajn a u Udine byl kus úplně mimo dálnici. I tak jsem vydal přes 100 Eur za italské dálnice. Aspoň jsem zase levné natankoval ve Villachu u Hoferu.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/523208.html

Phm čerpat dle Prezzi Benzina https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroidfuel
V Rakousku https://www.oeamtc.at/thema/tanken/
Jinak v Itálii se jezdilo fajn. Jezdí svižně. Ty limity nijak nehrotí ani policie (v podstatě nikde až nahoře u Rakouska). Na celé Sardinii na vedlejších skoro všude 50 a nikdo to nedrží, ale zase jezdí plynule a neprasí jak u nás. Vzhledem k cenám phm styl brzda plyn co mají naší kokoti fakt nemají. Mě to tam sedlo. Tj přesně můj styl. Svižně, ale předvídat, dojíždět, ale zbytečně nebrzdit.
Naposledy upravil ka-spel dne 15. 7. 2018 20:32, celkově upraveno 7
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2018 20:10

***** proc nedelas odstavce. To cist je na picu
anonymni

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 7. 2018 20:14

Mmt
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2018 20:15

Jinaknuz sem to precet a cajk
anonymni

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 7. 2018 20:23

Upraveno a doplněno ;-)
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 15. 7. 2018 20:27

Celkom hodne si musel nechat na myte ne?
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 15. 7. 2018 20:37

Jj,v Itlošce se jezdí dobře. Jen mě překvapilo, že nejvyděšenější a nejpomalejší tam byli češi, které předjížděli i dánové s karavany. Evidentně zapracovala masírka dopravních expertů v mediích v čele s vomáčkou a ťokem.
Bobby Deerfield
Nováček

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 7. 2018 20:39

Jj je to tam ranec. Tarvisio - Livorno, trajekt, Livorno - Ospedaletti (Ligurská), Ospedaletti - hranice Tarvisio. Jen trajekt 547 Eur (4+pes+auto+kajuta).
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 15. 7. 2018 20:42

Dost.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků