Chorvatsko: Cestování (přejmenováno)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 14. 6. 2018 09:07

Lukas063 píše:Pelješac je srdcovka, Orebič bez chyb, výlet na Korčulu paráda, jen už je to trošku dál, ale to nemusí být překážka

K tomu bych jen dodal:
Myslím, že i Lukas byl v Orebici hlavně v červnu? V červnu se nám v Orebici také docela líbilo, v sezóně to byl děs vždy. V roce 2015 a 2016 jsme sice byli ubytováni v Orebiči, ale stejně jsme každý den jeli na pláž jinam (Trpanj, Duba Peljesca atd.). V těchto letech se v Orebiči na nejlepším místě v moři objevil nějaký velký nafukovací gumový hrad, na pláži byla lehátka, která si nikdo nepronajímal a z hotelu vedle se linul nějaký řev.
V roce 2016 jsem tam jel už jen kvůli dětem, které dostaly na výběr 7 dní Řecko na last minute (víc dní už bohužel nebylo),nebo 14 dní v Chorvatsku.
V hlavní sezóně je podle mě Orebic nepříjemný město, obchody byly mizerně zásobené oproti červnu nebo září. Lepší mi přišel i Gradac v srpnu.
No a poté, co do mě naboural u apartmánu místní dědek, takže jsem okusil i lokální atrakce typu "vyřizujeme opravu auta v Chorvatsku a čekáme, jestli v téhle letní bojovce Chorvati zvládnou level "pojišťovna komunikuje se servisem", nemám chuť se do Orebice ani do Chorvatska zatím vracet. Musím ale říci, že v Chorvarsku jsem byl poprvé v roce 2011, do té doby jsem se mu vyhýbal a docela mile mě Chorvatsko překvapilo - zrovna v Orebici jsme narazili na milé domácí (ředitel školy, učitelka v MŠ), které jsme pak navštěvovali každý rok. Ston, Korcula, Dubrovnik, různé kláštery jsou zajímavá místa, muzeum v Orebici mě inspirovalo k tomu najít si další literaturu, která pojednává o Dubrovnické republice. Nadšený jsem nebyl jen z jídla a z toho, že pro spoustu "Dalmatinců" jste jen vehikula, která jim přivezla eura. Ale v tom nejsou Chorvaté sami, i když třeba Řekové jsou v průměru mnohem příjemnější :)
Naštěstí jsou děti už větší, takže pro ně nemusíme tahat tolik krámů a můžeme zase létat.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 6. 2018 11:19

Jop byli jsme tam tehda ve stejném termínu, jsme si tuším psali, že jste byli někde těsně vedle nás... v plné sezoně jsem to tam nezažil, takže nemohu posoudit co a jak, ale já snažím nejezdit s davem...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 14. 6. 2018 11:32

Jojo, byl jsi kousek.
Já se taky snažím nejezdit s davem, ale děti už nejsou malý a nechce se nám je brát dřív ze školy. Ani ne kvůli učení, ale kvůli dalším aktivitám, co mají na konci roku. Předtím to bylo v pohodě, nejlepší dovolená je skoro kdekoli v červnu nebo v září. :)
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod polda 14. 6. 2018 12:05

A co takovej květen.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 6. 2018 12:22

to jsem nezkoušel a ani zkoušet nebudu :pozor
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 14. 6. 2018 12:35

Tak v květnu bych Chorvatsko nebral.:) Třeba na Krétě ale už na konci května bývá hodně příjemně.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 6. 2018 12:57

jinač k tomu jak jsi psal...s dětma předškolního věku je to paráda, to si můžeš plánovat téměř co chceš. A tak z toho těžíme maximum a jezdíme před začátkem TOP sezony, klid na cestě, bez kolon, relativně klid u moře, večer si má člověk kam zajít, aby mohl posedět, ubytování taky o pár € levnější...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 14. 6. 2018 13:35

Paul Atreides píše:Tak v květnu bych Chorvatsko nebral.:) Třeba na Krétě ale už na konci května bývá hodně příjemně.


Mne 25-27 stupňov stacilo. Pri 30stupnoch sedím radšej niekde kde je klimatizácia.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 6. 2018 13:54

Lukas063 píše:jinač k tomu jak jsi psal...s dětma předškolního věku je to paráda, to si můžeš plánovat téměř co chceš. A tak z toho těžíme maximum a jezdíme před začátkem TOP sezony, klid na cestě, bez kolon, relativně klid u moře, večer si má člověk kam zajít, aby mohl posedět, ubytování taky o pár € levnější...


Hodit je k prarodičům a jet bez nich. 8-D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 14. 6. 2018 14:32

Měníte kuny tady, nebo vybíráte z bankomatu až v CR?
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 6. 2018 14:35

Posledne jsem vybiral z bankomatu az na miste...na ubytko staci eura.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 14. 6. 2018 14:37

Vyhodnějši je vyměnit si kuny u nas a takova moneta ma veškere měny včetně kun o prazdninach bez poplatku takže kurz lepši než ve směnarnach. Takže ja beru kuny sebou a zbytek řešim placenim karty což vyjde lepe než samotny vyběr z bankomatu, ale zde bude dost zaležet na konkretni bance.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 14. 6. 2018 14:42

Jo, na ubytko éčka mám. Co se týká nákladů, co se dá, platím tam kartou, takže tolik kun s sebou tahat nepotřebuji. Proto se mi nechtějí tady měnit a nejradši bych vybral až na místě, no.

-- 14. 6. 2018 15:44 --

Mám Monetu........ A bez poplatku je to až od července, nebo už teď?
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 6. 2018 14:49

polda píše:
Lukas063 píše:jinač k tomu jak jsi psal...s dětma předškolního věku je to paráda, to si můžeš plánovat téměř co chceš. A tak z toho těžíme maximum a jezdíme před začátkem TOP sezony, klid na cestě, bez kolon, relativně klid u moře, večer si má člověk kam zajít, aby mohl posedět, ubytování taky o pár € levnější...


Hodit je k prarodičům a jet bez nich. 8-D

nn, dovolenou trávíme všichni společně :oops:

Ke kunám :

Něco málo (cca 2000 HRK..na zmrzliny, útraty v restauracích, an trzích apd...) jsem měnil teď v Monetě, co maj bez poplatků...kurz dobrej. V obchodech a co jde. tak platím kartou.
A na ubytko € samo...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 14. 6. 2018 14:49

opasino
Už teď, tušim vždy od 1.6. a neni podminkou byt klientem. Jinak ten rozdil nebude podle mě nějak velky. Když budeš měnit ja nevim za 10tkč tak tě to v HR vyjde snad o 200-300kč vic, ale taky zaleži jaky bude zrovna kurz. Jinak dalši věc je ta, že už se mi stalo, že se mě při platbě kartou prodavačka ptala jestli chci aby se nakup odečetl v jejich měně nebo naši. No a rozdil byl při nakupu kolem 2000kč nějakych 90kč v neprospěch platby v korunach.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků