převodovka hydrostatická vs. bezestupeň

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 3. 2018 22:16

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 14. 3. 2018 09:28

bylo a už není vybráno, objevila se další převodovka. takže kdyby někdo ochotně zadoloval ve znalostech a konstatoval výhody mezi hydrostatickou a snychronizovanou převodovkou.
ale jsem tady špatně, to je jasný, všechno rozmazlený automobilisti, co oprašujou koberečky. no nic
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 14. 3. 2018 11:09

Synchronizovaná převodovka je mechanická převodovka, kde bude člověk řadit pákou. Asi by bylo nejlepší poradit se s prodejcem, k čemu bude stroj sloužit a co se k tomu nejlíp hodí. Tipnul bych si, že slabší modely budou mít hydrostatickou a vyšší mechanickou.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 14. 3. 2018 15:41

Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 14. 3. 2018 15:42

Poradil bych, ale mam zaslapanou susenku v koberecku :(
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 3. 2018 15:46

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 15. 3. 2018 09:02

asi tak a nebo vice versa, oboje téma na 3km dlouhou diskusi a u cíle se dozvím, že mám radši auto vyměnit, protože ten daný kobereček sušenky rád a se to pořád opakuje dokola. Jsem čekala že když se na automotonevimcovšechnorevue řekne převodovka, tak se dozvím všechno o tom Králi Šumavy, kdo to je, proč mění převleky jednou mechanická jindy hydrostatická atd. jaký k tomu důvody. aby mě ta převodovka pěkně nepřevezla, to bych nerada.
oslovila jsem teda odborníky, ale ty to asi taky musej nejdřív nastudovat. všechno trvá věky.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PalaS 15. 3. 2018 22:35

A prečo hneď útočíš? Pierr3 Ti to stručne vysvetlil, vybrať musíš sama. Hydrostaticky sa sila prenáša z motora na kolesá tlakom oleja, vhodné pre pracovné stroje na častú zmenu rýchlosti a smeru, na krátke vzdialenosti. Synchronizovaná prenáša silu pomocou ozubených kolies, musí sa radiť ako v autách, vhodná na väčšie vzdialenosti a vyššiu rýchlosť.
PalaS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 17. 3. 2018 15:01

největší dilema se ukazuje, dobře stanovit, co vlastně potřebuju za stroj... a btw, jsem odhodlaná normálně řadit pákou, nakonec rozhodne osobní kontakt, veni vidi vici. Samozřejmě velký dík všem s převodovkou spřízněným za osvětu! Jsem za ni vděčná. Útoky nevím, kde se vzaly, chodí samo. pardon teda.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 17. 3. 2018 15:06

aliasno píše:největší dilema se ukazuje, dobře stanovit, co vlastně potřebuju za stroj...

Možná koště. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 17. 3. 2018 15:12

to už mám, několik a i s převodama. ted potřebuju něco na tu trávu, věděj?
P.S. Nemohu přijít na to, jak se téma označí za vyřešené. jde-li to
Naposledy upravil aliasno dne 17. 3. 2018 15:16, celkově upraveno 1
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 17. 3. 2018 15:15

OK :D
Jestli s tím budeš hlavně sekat trávu tak vezmi tu hydrostatickou, pokud budeš jezdit někam dál, tak manuál.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 17. 3. 2018 15:20

ano ano ano, takhle přesně jsem to dobře pochopila. budu jezdit právě i třeba 2-3km po okolí na různý louky. jednodušší nechat si posekat a koupit radši bagr. je to hrozně vyčerpávající, to rozhodování.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 3. 2018 14:47

Jestli není jednodušší stádo dobytka, které to spase bez převodovek a navíc ekologiky, takže ministr Brabec si bude moct pohonit.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 19. 3. 2018 10:38

jasně, horse x buffalo power a brabec jako arbitr. kník, písk, a je K.O. jeho chyba, má sedět u svýho koryta se zrním a nemotat se do životního prostředí. sorry jako.
Hustolesi, dobrej maskot, kde se to dá koupit? potřebiovala bych na vrata, tady hlídám já...
aliasno
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků