Skútr koutek

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 13. 3. 2018 15:30

A1 s 79 = AM.

A kecám, A1 je do 11kW, teda může být i manuál, oproti B. Mouchoj má samozřejmě pravdu.

Takže max 125 s automatem na B, což znamená že max 11kW, a to má snad jen Forza 125 co jsem našel, ale ta je za ranec.

Takže Pcx, no.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 13. 3. 2018 15:33

Já někde četl, že to lze nějak decentně odladit, aby to mělo ten výkon. To jsi hledal?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 13. 3. 2018 15:34

Jj. Půjčím si ho, až bude hezky.
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 13. 3. 2018 16:27

o přiladění na vyšší výkon je napsáno dost, mění se válec za větší, ale klesá tím životnost a o dost povyskočí spotřeba.
PCX a Forza jsou naladěný kompromisně, tak jak to drtivé většině lidí vyhovuje
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 3. 2018 16:38

***** ladenie, mas odladeny stroj, spotreba pekna...nesere sa to.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 13. 3. 2018 18:19

robbert píše:Já někde četl, že to lze nějak decentně odladit, aby to mělo ten výkon. To jsi hledal?


Jo, dá se to decentně doladit nákupem výkonnějšího stroje.... jestli to má koní 12 nebo 15 nic neřeší.....

-- 13. 3. 2018 18:26 --

yndezit píše:
Žulda píše:Kdybyste si vybírali skůtr a měli jen ŘP AM, A1, B a B1 (z roku 1991), koukali byste i po něčem jiném něž PCX 125? Je nějak významně znát rozdíl třeba 2 kW? V životě jsem jezdil jen na Babetě a jednou na Jawě 21 :) Bych si tak jezdil na výlety kolem Berouna, když by se mi nechtělo na kolo...

Koukal bych po něčem co má cca 14-17kW výkonu, imho je to dobrý kompromis mezi spotřebou a výkonem. Na to by měla stačit neomezená A1 - nemáš u ní nějaký doplňkový kód?


14-17kw není problém - v kubatuře 200/250, na skupinu a2. Ze 125/4t to nikdo nevymačkne, aby to při tom neco vydrželo a slušně se to chovalo.... to leda dvoutaktni ojetinu a polini kit k tomu... ale počítej s tim, že motor dá tak dvě sezony a spotřebou budeš na úrovni pullitrového čtyřtaktu....
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 3. 2018 18:34

Ono to mačkat ze 125ccm nedává moc smysl, vzhledem k zákonným hranicím 125ccm/11kW. Vlastně jsem chtěl napsat, že je to *****.
Dynamické parametry 4t skůtrů se zlepšují variátorem.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 13. 3. 2018 19:23

garážmistr píše:Ono to mačkat ze 125ccm nedává moc smysl, vzhledem k zákonným hranicím 125ccm/11kW. Vlastně jsem chtěl napsat, že je to *****.
Dynamické parametry 4t skůtrů se zlepšují variátorem.


No zlepšují.... tam se vybere, jestli to má bejt živější z fleku, nebo udělat o par kilometrů výš maximálku..... nicméně stejně to že to pojede buď 100 nebo 105 km/h zase nic neřeší.... když to ty koně nemá, není kde brát a výměnou závaží to 150 jezdit nenaučíš...

Je to lepší než padesátky, protože to aspoň skutečně uveze dva lidi, ale pořád je to kozí dech, kterej ***** jede a ***** se s tim svede.....
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 3. 2018 20:11

První část mýho postu se týkala 125ccm, druhá obecně 4t skůtrů. A nepsal jsem o výměně válečků, ale celýho variátoru.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 3. 2018 21:10

Ždímačka :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 3. 2018 21:11

Tak tomu pech říká co skůtru světem stojí.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 3. 2018 21:17

Kvli čeho tam jedete? :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 15. 3. 2018 14:45

garážmistr píše:První část mýho postu se týkala 125ccm, druhá obecně 4t skůtrů. A nepsal jsem o výměně válečků, ale celýho variátoru.


Tím ty chybějící koně taky nedoženeš.....

-- 15. 3. 2018 15:41 --

garážmistr píše:První část mýho postu se týkala 125ccm, druhá obecně 4t skůtrů. A nepsal jsem o výměně válečků, ale celýho variátoru.


Tím ty chybějící koně taky nedoženeš.....
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 15. 3. 2018 15:58

pech. píše:
garážmistr píše:První část mýho postu se týkala 125ccm, druhá obecně 4t skůtrů. A nepsal jsem o výměně válečků, ale celýho variátoru.


Tím ty chybějící koně taky nedoženeš.....

Tím ty chybějící příspěvky taky nedoženeš.....
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 15. 3. 2018 16:12

pech. píše:
garážmistr píše:První část mýho postu se týkala 125ccm, druhá obecně 4t skůtrů. A nepsal jsem o výměně válečků, ale celýho variátoru.


Tím ty chybějící koně taky nedoženeš.....

Zefektivníš převody, snížíš jejich ztráty.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků