Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mikey89 14. 2. 2018 08:38

Já v takovém případě taky jedu do pravého za kamion, nemám rád tyhle nahuštěné vláčky v levém.. Ale zpátky do levého se nijak necpu, buď počkám až se vláček rozpustí, anebo když mám štěstí a natrefím na dostatečně dlouhý připojovací pruh tak to vezmu tudy :D
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 14. 2. 2018 08:43

Já se zpátky do levého nijak necpu, akorát třeba nějakýmu hurvínkovi, ten to musí snést...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 14. 2. 2018 10:18

Hvaceq píše:Normálně zprava, jako tenhle borec.
Ten se s tím nepáře...



To je ***** borec, vůbec nevyužívá odstavný, zebru atd. Kolikrát se zbytečně zadřel jenom kvůli tomu, že na to neměl koule. Třeba v 1:51 to mohl vzít benzinkou. Některými mezerami se dalo projet po dvou kolech. Moc zbytečného brzdění. V 5:09 mu to nejede.

Ale sbírka levoproudařů slušná, to jo.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2018 11:39

aikoN píše:Když někoho takového pustí někdo jiný, tak mi to je celkem jedno, pokud kvůli tomu nevznikne v levém řetězová brzdící reakce. Ale já je nepouštím.

To právě téměř vždycky vznikne a o to jde.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 14. 2. 2018 12:49

Až na 0:44 je to myslím celkem snesitelné. Většina levoproudařů byla stejně ve městě, takže jen využil všechny jízdní pruhy.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2018 12:57

Některé ty případy naprosto ukázkového a zbytečného zdržování se v levém a prostředním pruhu jsou doslova do očí bijící....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 14. 2. 2018 13:08

A pomahači chrániči s ramerama nikde :hm
karf
Nováček

Odeslat příspěvekod Noclaf 14. 2. 2018 13:12

Velka cast ale bylo predjizdeni pres stoupaci pruh - kam by teda ridic jedouci 100-130 jezdit nemel. Tz. cast "stredoproudaru" jela dle meho v poradku.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 14. 2. 2018 13:19

Naopak využít takto stoupací pruh je dokonce legální, i když je pravda že si jeho tvůrci asi takové využití nepředstavovali :D

Chtělo by to na šestiproudých dálnicích, zejména D1 u Prahy, osadit cedule Keep right - Držte se vpravo, jak je to vidět i jinde v Evropě, třeba by to někoho trklo
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hvaceq 14. 2. 2018 13:20

Hvaceq píše:Normálně zprava, jako tenhle borec.
Ten se s tím nepáře...

Noclaf píše:Velka cast ale bylo predjizdeni pres stoupaci pruh - kam by teda ridic jedouci 100-130 jezdit nemel. Tz. cast "stredoproudaru" jela dle meho v poradku.

A jak poznám, že je to stoupací pruh, kromě toho, že je prostě jen do kopce?
Jsem myslel, že se tam může normálně 130km/h a hlavně ne vždy je to do kopce (viz nové úseky D1)
Hvaceq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 2. 2018 13:29

Mikey89 píše:Naopak využít takto stoupací pruh je dokonce legální, i když je pravda že si jeho tvůrci asi takové využití nepředstavovali :D

Chtělo by to na šestiproudých dálnicích, zejména D1 u Prahy, osadit cedule Keep right - Držte se vpravo, jak je to vidět i jinde v Evropě, třeba by to někoho trklo

Spíš "Use brain".
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 2. 2018 13:35

Není pravda, že se dá stoupacím pruhem legálně předjíždět, protože od 1. 1. 2016 došlo ke změně:

Do 31. 12. 2015:
značka č. IP 18c vyznačuje zároveň přídatný jízdní pruh na dálnici a silnici pro motorová vozidla určený zejména pro motorová vozidla, která v takto označeném úseku nedosáhnou vyšší rychlosti než 60 km/h


Od 1. 1. 2016:
Značka vyznačuje počet a uspořádání jízdních pruhů. Značka zároveň vyznačuje přídatný pruh na dálnici a silnici pro motorová vozidla určený pro motorová vozidla, která v takto označeném úseku dálnice nebo silnice pro motorová vozidla nedosáhnou rychlosti jízdy alespoň 80 km/h. Jiná motorová vozidla užívají jízdní pruh pro pomalá vozidla, jestliže je jejich rychlost jízdy v daném úseku dálnice nebo silnice pro motorová vozidla výrazně nižší než rychlost jízdy ostatních vozidel jedoucích v témže směru jízdy.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 14. 2. 2018 13:42

Hvaceq píše:A jak poznám, že je to stoupací pruh, kromě toho, že je prostě jen do kopce?


Obrázek
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 14. 2. 2018 14:02

LEXX: dobře vědět
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Shr3k 14. 2. 2018 14:12

Nicméně, IMO, pokud do něj z nějakého důvodu vjedeš a je oddělený vpravo plnou čarou, můžeš v něm pokračovat rychleji než vozidla vlevo. Ale myslím, že už jsem takový stoupací pruh dlouho neviděl, všechny byly zdá se přemalovány na přerušované.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků