Potenciál youngtimerů. Auto jako investice?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 1. 2018 16:33

garážmistr píše:Obecně lidi Compacta nedávají, závodníků co jsem potkal za posledních 14 dní je asi stejně jako s Octou za rok.

no tahle sorta kokotů si na O3RS dává imho bacha a raději se nepouští do větších akcí
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 1. 2018 16:34

Asi se bal, ze bude muset na tu zrudnost (Compact) koukat celou cestu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 12. 1. 2018 17:27

Moc smyslu ti to nedává.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 12. 1. 2018 17:28

Arnie J píše:
garážmistr píše:Obecně lidi Compacta nedávají, závodníků co jsem potkal za posledních 14 dní je asi stejně jako s Octou za rok.

no tahle sorta kokotů si na O3RS dává imho bacha a raději se nepouští do větších akcí

Zatím nic nevyvolávalo takový vášně.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 12. 1. 2018 17:29

glider píše:Mno O1 RS v serii bude v priamke podobne rychla ako Compact, tam moc nevymyslis...a nedajboze chipnuta.

Jj, ***** nafoukaný.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 1. 2018 17:42

A jaky vyssi smysl to ma, nez ze te nechtel mit pred sebou a tim padem na Compacta koukat? :-P
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 1. 2018 11:25

garážmistr píše:
Arnie J píše:
garážmistr píše:Obecně lidi Compacta nedávají, závodníků co jsem potkal za posledních 14 dní je asi stejně jako s Octou za rok.

no tahle sorta kokotů si na O3RS dává imho bacha a raději se nepouští do větších akcí

Zatím nic nevyvolávalo takový vášně.

Tvl to mám teď s Kodiakem :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 11:45

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 14. 1. 2018 12:15

eLzyx píše:
.Jelen. píše:Záleží, co chceš, jestli to může být cokoliv, tak je možností hodně. Např. první modely SUV půjdou v budoucnu hodně nahoru (Cayenne Turbo S, ML63 AMG, RR,...),

pochybuji, že by o těchto autech někdo snil a hlavně je udržoval v top stavu. Provozně je to nesmysl teď, provozně nesmysl to bude i za 10 let. Na srazech to lidé nechtějí už teď, nebudou to chtít ani nadále. Zkus přijet na Porsche sraz s Cayenne. Tě pošlou do háje.
z kabrií třeba první generace Boxtru (do pár let kultovní auto, který zachránilo Porsche) a první MX5 (sežeň nerezavou, že... :D ). Dál třeba 130i, Z3 M Coupe nebo Z4 M Coupe už jsou dost drahý už teď, ale budou mnohem víc.

nemám námitek
Z český produkce Favo, Felicie, Fabie 1.2htp, Octa 1.9tdi kombi, Octa I RS.
Tohle jsou auta, o kterejch jsem přesvědčenej, že na ceně dost porostou. Pravda, je to dneska složitější tím, že takhle spekuluje mnohonásbně víc lidí než před pár lety.

Favo, Felda, Fabie, nebo Octa v TDI? Leda díky nacionalistické zaslepenosti. Tahle auta nejsou snad ničím zábavná, řídí se víceméně stejně jako současná auta. Výjimky tvoří leda Felda FUN a RS verze.

Na srazy sere pes, "sportovní" SUV půjdou s cenou nahoru, protože že je imho někdo chtěl, ale nemohl si je dovolit a v budoucnu už bude moct (stejně tak jako šlo nahoru na ceně Rko), navíc trend bude pokračovat a lidi budou nakupovat čím dál víc SUV. Dál budou mít zájem i lidi, co to auto měli, moc jich v dobrým stavu zachovanejch nebude, vždyť třeba ten první Cayenne je teď kvůli servisovatelnosti naprosto neprodejný auto - většina jich skončí sešrotovaná.

A ohledně český obyčejnejch aut od Škodovky - jako vždy - lidi chtějí auta, který buď měli vysněný a nemohli si je tenkrát dovolit nebo auta, který jsou obyčejný, ale důležitý je, že s nima jezdili a mají na ně vzpomínky, navíc tyhle obyčejný auta logicky skončí až na mizivý procento ve šrotě, takže budou cenný. Dnes jsou přece dost ceněný auta jako tisícovka, 100, 120,... Takže se určitě najdou v budoucnu lidi, kteří budou ochotní zaplatit dnešní ekvivalent stovek tisíc až milionu za něco, co je na silnicích dnes nejčastější auto. I když je spekulantů víc, tak to půjde.

-- 14. 1. 2018 12:21 --

Já se v létě trochu snažil sehnat pěknýho Favorita, ale marně, všechno shnilý... Táta mi sice pořád tvrdí, že ještě letos viděl v kovošrotu krásný kusy, který tam přijeli po ose, aby je důchodce odepsal a oni je tam okamžitě vezmou drapákem za střechu, ale mně se nic najít nepodařilo. Vím o jedny Felicii, to je přesně ten případ, kdy ji chlap má od nový a auto vůbec nevyužije, jede s ním jednou týdně 20km, ale jen když neprší. Problém je, že když se vyjímečně najde jedno z těhle aut, lidi za to pořád chtějí strašný peníze.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 14. 1. 2018 16:28

Arnie J píše:Tvl to mám teď s Kodiakem :D

Je to o dost horší než kurýr s rakví. U něj lidí z daleka tolik neblbnou.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 14. 1. 2018 17:56

Já sem pěkně ***** dědu v nové 3er, když sem si ho dovolil předjet Stilem, protože se šoural po městě 30 a koukal někde po ptákách. Samozřejmě po předjetí se v něm probudil závodník
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 18:05

To sis dovolil hodně. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 1. 2018 19:39

garážmistr píše:
Arnie J píše:Tvl to mám teď s Kodiakem :D

Je to o dost horší než kurýr s rakví. U něj lidí z daleka tolik neblbnou.

tak kurýr nikoho nezajímá ... stejně jako mazda 3 ... ale postarší bawo a jak se zdá tak i provařená škoda-krabice dělaj lidem nějak zle :D

(samozřejmě se šponovali i na červenou alfu, ale tam nebylo o čem, navíc už s ní dlouho nejezdím)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků