Destičky Škoda octavia I 1.9TDI/66kw

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jenda91 28. 10. 2017 05:59

Budu měnit prvně destičky na Octavii I původní vydržely 95tis km (původní z výroby ještě vše original) mohu na kotouče co se dávají z výroby dát keramické destičky, nebo musí být i jiný kotouč? Životnost originál se mi zdá docela dobrá... S keramickými se zvýší nebo sníží životnost destiček?
Jenda91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 28. 10. 2017 06:27

Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 10. 2017 10:41

Kašlal bych na ty ATE Ceramic a koupil normální, ověřenou kvalitu (Brembo, Ferodo, klasický ATE, TRW, Textar) a budeš mít klid.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod D1.8T 28. 10. 2017 10:55

ATE Ceramic je normální ověřená kvalita.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 10. 2017 11:17

Pokud nevadí vyšší cena, směle do nich.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod cleny 28. 10. 2017 11:47

O co vice vydrzi keramicke desticky, a to mene vydrzi brzdovy kotouc.
cleny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 10. 2017 19:44

Vagi píše:Kašlal bych na ty ATE Ceramic a koupil normální, ověřenou kvalitu (Brembo, Ferodo, klasický ATE, TRW, Textar) a budeš mít klid.

vidím to podobně, kor pokud se mění JEN desky
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 10. 2017 19:53

No jo, ale na takhle brutalni vykon je fakt potřeba extra materiál :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 28. 10. 2017 19:54

tak pak jedine kotvu do kufru, mista tam bude mit urcite vic nez dost
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 10. 2017 19:57

Upřímně, na žádný auto bych si osobně nedal kotouče/desky typu Starlajn, Barum, Vika atd. ale držel se osvědčených značek. Víc netreba.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 10. 2017 20:02

když jsi nakousnul Barum brzdy... je to levnější řada od ATE, občas je dávám jako nouzovku, když někdo chce hodně šetřit/pospíchá a není jiná možnost a zatím bez stížnosti.
Já bych si je na auto ale nedal, mám jiné oblíbené značky cena vs. výkon
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 10. 2017 20:03

Přes brzdy nejede vlak...tam se šetřit nevyplácí.
Když sem viděl destičky po roce používání (nouzovka Starlajn na Pašíku B5) tak se mi chtělo zvracet.
Mám takový heslo: když už na autě nic jinýho nefunguje, brzdy musí.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 29. 10. 2017 13:08

Vagi: ono u techto přebalů je to jak kdy.... už jsem viděl i starlajny co byly zpracované na jedničku a vydržely moc, ale nebyly nijak levné, cena byla spíš průměrná a kupovaly se proto že byl spěch a byly skladem.... Kdo to skutečně vyrobil, než se to dostalo do SL krabice netuším. Jinak origo je origo, pokud jde o součin účinku, komfortu a životnosti.... Jsou obvykkle sady co brzdí líp, ale třeba mají sklony k pískání, nebo vydrží míň, jsou sady co vydrží víc, ale brzdí hůř...

Jenda: Já bych origo kotouče nekombinoval s nenormálními destičkami, použil bych ty co k těm kotoučům patří, tj. origo kotouče osadit origo destičkami...

Protože to může klidně dopadnout tak, že ty keramické destičky ty kotouče buď rychle sežerou, nebo si to nesedne a bude to brzdit nahovno....

Keramické destičky jsou běžné třeba u motorek, ale motocyklové kotouče jsou z úplně jiného materiálu, než je zvykem u těch běžných automobilových.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 1. 11. 2017 15:36

Já měl keramické na Mazdě CX-7 jako další sadu po továrních, brzdilo to normál, origo kotouče to nijak dramaticky nežralo a hlavně to vůbec neprodukovalo ten černý bordel na liťáky.. Další desky na Merglíkovi budou taky keramika 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 1. 11. 2017 16:10

A k tomu zmražený kotouče
anonym

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků