Couvání do ulice

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod uruhara98 25. 9. 2017 14:56

Dobrý den,
Týden zpátky u nás zavřeli půlku cesty, tudíž když chci couvat do ulice tak zastavím provoz v obou směrech (viz obrázek). Celý týden jsem to dělal takto: Dám blinkr, nechám projet protijedoucí, nadjedu si do zúžené cesty a dám zpátečku (Řidiči za mnou vždycky počkali dokud jsem nezacouval), zacouvu do ulice, zaparkuju a zavřu garáž.
Bohužel dneska jsem udělal přesně to samé, ale nějací kluci za mnou začli troubit, nacpali se mezi mě a zátaras a začli po mě řvát, že se to nedělá a jeli pryč...

Ostatní řidiče zdržím max 5 sekund (Zabrzdím, hodím zpátečku a hned jsem v ulici...)

Jakožto řidič-začátečník nevím, jak jinak tuhle situaci vyřešit.
Jediné co mě napadá je, že bych si mohl najet do ulice vlevo (viz obrázek), počkat až bude všude prázdno a zacouvat přes oba pruhy, ale to bych každý den čekal hodně dlouho...
Tak jsem se rozhodl, že se raději poradím s někým tady než aby na mě zase někdo troubil. :-)
Děkuji za rady.
Přílohy
couvání.png
couvání.png (18.39 ) Zobrazeno 4967 krát
uruhara98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 25. 9. 2017 15:01

Tak to je jednoduchý, musíš troubit jako první, normálně to dělej jak sež vyklej a prostě jakmile uvidíš že tam nějakej lojza zavazí tak trubku a drž to do doby než neuhnou - pozor pokud to bude smradlavá taxikářská opice tak nebude chtít uhnout, v tom případě dej blinkry a zavolej 158 ať dojedou posoudit situaci kdo je v právu - tohle mi normálně poradila podpora jistý taxikářský společnosti když jsem jim tam psal email vč. videodokumentace že se jejich řidič neuměl chovat
anonym

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 9. 2017 15:24

Nevím,nějak tomu nerozumím,jinak já všude jedu popředu,nikam necouvám.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 25. 9. 2017 15:32

No je pravda že z tý malůvky to vypadá že tam prostě najedeš před překážku a dáš to po předku akorát se bůde hůř vyjíždět
anonym

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 9. 2017 15:34

Na tvem postupu nevidim nic spatneho. Tohle je hlavne o vzajemne toleranci.

Jeste me napada, jestli je nutne do garaze couvat.
Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 9. 2017 17:10

Záleží jak tam je pak vidět, když tam najede popředku, aby pak při couvání z garáže nepřišel o zadek :D

Dělej to jak jsi zvyklej a když jim to nedojde tak běž normálně domů pak už jim to třeba dojde...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod motorol 25. 9. 2017 18:12

Nikde není psáno,že se v té ulici může otočit. Pokud ne tak se nedivím,že se mu nechce couvat na hlavní. Jen bych použil i výstražné, aby si dali ty vzadu bacha.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 9. 2017 18:19

Přesně, všechny 4 blinkry zapnout.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 25. 9. 2017 18:59

Tady je ale tolik chytrých lidí !
Já například ten obrázek vůbec nepochopil.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod uruhara98 25. 9. 2017 18:59

Dobře, budu dávat i výstražné :)
A ne, nejde to bez couvání, buď musím couvat 30 metrů a pak ještě kopeček do garáže.
Když tam vjedu čumákem tak se nedostanu k regálům a když budu vyjíždět, tak bych musel couvat do cesty (přes ploty není nic vidět). :(
Děkuji za rady.
uruhara98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 9. 2017 19:55

Nekenieh píše:Tady je ale tolik chytrých lidí !
Já například ten obrázek vůbec nepochopil.


Taky to nechápu a regály už vůbec ne :-D
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 26. 9. 2017 10:34

Hezký obrázek, oproti těm hrůzám, co tady jsou občas k vidění. Na druhou stranu je z nich zpravidla jasné, co měl autor na srdci. Obávám se, že tohle nepochopím, ani kdybys tam dokreslil ty regály.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 9. 2017 10:40

Na jedné straně úzké garáže má regály a parkuje s místem pro nástup řidiče. Pokud je auto obráceně, je u regálů a místo pro nastoupení řidiče je u zdi.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 26. 9. 2017 11:49

Někdo na ulici vytvořil překážku z regálů a všude kolem postavil ploty přes které není vidět. Celé je to navíc narafičené v kopci, takže nikdo neví kdy to celé spadne. Kolem plno nenávistných a tupých řidičů, na které je potřeba stále troubit a blikat. No, nezávidím ti to. Co koupit jinou garáž? :D
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod uruhara98 26. 9. 2017 15:40

Grrr...
Obrázek č.1 bez couvání
Obrázek č.2 s couváním!
Tady máte vaše regály, kopec a ploty! Líp kreslit neumím :(
Nekenieh píše:Někdo na ulici vytvořil překážku z regálů a všude kolem postavil ploty přes které není vidět. Celé je to navíc narafičené v kopci, takže nikdo neví kdy to celé spadne. Kolem plno nenávistných a tupých řidičů, na které je potřeba stále troubit a blikat. No, nezávidím ti to. Co koupit jinou garáž? :D

S touhle garážì bylo tolik problèmů, že mi přirostla k srdci :D :D
Přílohy
2.png
bez couvani
1.png
S couvanim
uruhara98
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků