Tažné zařízení na Octávku

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 8. 2017 20:41

Zdar pánové, mám Octaviu 2 kombi, chtěl bych na ni dodělat tažné, máte s montáží skušenosti? O:-)

Výrobců je co jsem koukal hodně, asi by mi stačilo neodnímatelné.. Spíš ale ohledně elektroinstalace, většinou zatím co jsem viděl, tak že je pak nutné překódovat v odborném servise. Co je na tom pravdy? Asi záleží i podle verze softwaru řídící jednotky.. (viz dle popisu na eshopu Škoda: http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/t ... eea609001x )
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 14. 8. 2017 21:15

ona je jedna vec tazne jako mechanika - kde se onimatelne (bajonet,...) od neodnimatelneho (2 srouby) lisi v radech stokorun a elektornikou kde zalezi jestli se to musi kodovat nebo ne.
Na G6V jsem si nechal namontovat neorigo TZ i s praci, elektrikou a kodovanim za cca 7000kc
tady: http://www.tazak.cz/
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 8. 2017 21:34

No mě se právě zdá že to odnímatelné je dražší v řádu o tisícovky.. Nehledě na cenu, myslím že bych ho stejně nepotřeboval sundávat..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 8. 2017 21:37

dej tam to nejlevnější co seženeš, nejvíc vysolíš za elektroniku... PDC máš?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 8. 2017 20:22

Jo mám právě.. Jestli to řešit a připlácet aby to kvůli pár metrům couvání odpojilo senzory.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 15. 8. 2017 20:59

Asi spíš záleží jak často a k jakým účelům ho budeš používat. Já mám třeba na své O1 originál demontovatelné a krom těch senzorů si to nemůžu vynachválit. Když ho nepoužívám, tak ho hodím k rezervě do boxu (nejen, že to ukládá zákon, ale hlavně auto bez něj vypadá líp a nemusíš pořád řešit, že potřebuješ na parking o cca 25 cm víc) a rozhodně je vzhlednější než to se šroubama.
Co mě ale štve, je řev senzorů, protože dost často s vleky couvám a poměrně dlouhé vzdálenosti. To ale v první O odpojit nejde. Takže určitě bych šel do sundácího a upravit elektroniku, byť si připlatíš.
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 8. 2017 21:48

MarkFX píše:Jo mám právě.. Jestli to řešit a připlácet aby to kvůli pár metrům couvání odpojilo senzory.. :hm

ono je to jednou pár metrů, ale to auto budeš nějaký pátek asi ještě mít a pak příjde *****, že jsi chtěl šetřit na nesprávným místě :-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 16. 8. 2017 06:38

A je to skutecne jen kvuli senzorum? neni to I kvuli programovani elektriky?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 16. 8. 2017 08:13

MarkFX píše:No mě se právě zdá že to odnímatelné je dražší v řádu o tisícovky.. Nehledě na cenu, myslím že bych ho stejně nepotřeboval sundávat..

Záleží na co to chceš, jak už psal BD. Na častější vožení nosiče kol nebo těžké káry bych dal na pevno, jinak sundavací. A elektriku si nech udělat.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 16. 8. 2017 08:30

Na jednom focusu jsem mel to "pevne" na 2 srouby, sundaval jsem to, trvalo to cca 8 minut a trochu gymnastiky
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 16. 8. 2017 08:36

Jo ono i to napevno je sundané hned, chtěl jsem sundavací a když montážníci zjistili že to je primárně pro nosič, tak mi "vnutili" levnější napevno a že jestli nechci hyzdit auto, tak ty dva šrouby povolím hned. No za 4? roky jsem se k tomu nedostal, ale tak u fabky se na krásu nehraje.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 8. 2017 20:16

já jsem na octu nacvaknul to nejlevnější co jsem sehnal (homologovaný pro CZ trh), tj. na pevno (2 šrouby), sice to na octě combi trčí jak stopořený pyj, ale na to sere pes, nikdy jsem to zatím nesundával a ani sundávat nebude, zbytečná práce a ztracený čas.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 8. 2017 12:13

Jo, tak pro pevný jsem rozhodnutý, ted ještě vyřešit tu elektriku..

Bývají 7mi pinové nebo 13tipinové zásuvky. Karavan snad v životě neplánuju tahat, myslím že by stačila ta 7, spíš ohledně těch senzorů to dořešit..

Prej si elektriku taky bez problémů natáhnu sám, nebo s kámošem co budem montovat tu konzoli, jen se trochu obávám že by se to pak mělo softwarově přehrát ta řídící jednotka.. Jde to klasickou diagnostikou, nebo na to mají firmy nějakou speciálně jen kvůli tomu?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 8. 2017 09:50

Nikdo neví, neporadí?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 24. 8. 2017 11:01

A on už nemusí tažné montovat servis, který ti dá potvrzení na technickou kvůli zápisu do TP? Nevím, ale bývalo to tak...
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků