Koupit volvo?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod volvov50v 8. 6. 2017 08:29

Všechny Vás zdravím!
Rozmýšlím nad koupí auta. Momentálně mám Megane kombi I. generace. Vždy sloužil dobře, ale bohužel je už dost rezavý a čeká ho na podzim technická. Nechce se mi do něj moc cpát peníze a radši koupím něco jiného.
Vždy se mi dost líbilo Volvo a poblíž jsem našel tento kousek https://auto.bazos.cz/inzerat/74106980/ ... mentum.php . Má to aspoň trochu smysl? Na co si dát při prohlídce pozor? Má toto auto nějaké bolesti?
Roční nájezd je cca 25 000 km. Dvakrát za týden 160 km do práce a zpět ve čtyřech lidech a potom návštěvy rodičů a výlety.
Nebo nějaké alternativy? Rozpočet nemám nijak pevně daný, ale jelikož jdou všechny peníze do stavby, tak bych se rád i s prvotním servisem a nějakou rezervou na nečekané výdaje vešel do 150 000 Kč.
Budu rád za jakékoliv připomínky a návrhy :-)
volvov50v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 8. 6. 2017 08:47

Podle nicku nic jiného koupit už nemůžeš.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 6. 2017 08:53

Podle mě to má umotáno. 130 tisíc na 11 let starej dýzl je podezřelý, navíc původ Itálie. Zkusil bych zavolat do Volva a optat se podle VIN na servis atd. (jestli to teda řeknou).
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volvov50v 8. 6. 2017 08:59

Nájezd na budíkách je to poslední na co se koukám ;-) . Spíš se mi jedná a to, na co se zaměřit při prohlídce. Jestli je něco, co je servisně náročné nebo drahé na výměnu.

-- 8. 6. 2017 10:00 --

m.a.x.i.m.u.s píše:Podle nicku nic jiného koupit už nemůžeš.

A ty ho máš podle nicku asi 2 cm... Něco dalšího?
volvov50v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 8. 6. 2017 09:03

Známej má V70 D5 (dvoulitr nafta) a nestěžuje si, tedy až na drobné výtky, jakože třeba nějaká rozbitá plastová potvora na sání s vyčvachtanou osičkou nová stojí 15 tisíc a druhovýroba neexistuje, jinak auto jezdí do roztrhání těla :)

Pokud nebudeš jezdit do značkového servisu, tak fajn, jinak ceny oprav budou dost mastný si myslim. Severská prémie, no.

Jestli netrváš vysloveně na Volvu (má třeba 4x4, lepším interiér, image, atd.), tak bych klidně šel do Focuse II. 2.0TDCi, což je to samý jako V50, ale prostornější s mnohem lidovějšíma cenama všeho.
Naposledy upravil speleo dne 8. 6. 2017 09:06, celkově upraveno 1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 8. 6. 2017 09:05

***** z dovozu, nešel bych do toho... Volvo jako takový je v pohodě, ale ne tenhle kus. Co třeba
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list
anonym

Odeslat příspěvekod mfilip 8. 6. 2017 09:05

Na Volvu bude drahy vsechno. Nevim, jestli je to dobra volba, kdyz mas jeste stavbu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 6. 2017 09:08

Jasný, že údaj na tachu je jen číslo. Na druhou stranu, pokud máš kompletní historii, tak víš, co, kdo, kde a kdy měnil, za kolik.

Taky auto, co má najeto 130 se prodá za "víc", než s 250. Pakliže bys třeba díky autorizáku Volvo zjistil, že má dole třeba víc jak 100 tisíc, tak máš páku na pana majitele, tzv. příjdeš, řekneš, že to víš, že má o 100 víc, ať ti dá dolů 20 tisíc a odvezeš si to, nebo bude návštěva z ČOI :)
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 8. 6. 2017 09:10

To je taky fakt, V50 je vlastně fofoň, na stavbu by se hodila spíš větší V70
anonym

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 8. 6. 2017 09:15

volvov50v píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Podle nicku nic jiného koupit už nemůžeš.

A ty ho máš podle nicku asi 2 cm... Něco dalšího?

To se ti trošku pomotalo, protože podle nicku ho mám obrovskýho 8-)
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volvov50v 8. 6. 2017 09:16

mfilip píše:Na Volvu bude drahy vsechno. Nevim, jestli je to dobra volba, kdyz mas jeste stavbu.

Kvůli tomu jsem chvíli přemýšlel, jestli nevzít něco nového a že bych si to nechal třeba 10 let. Ale zase bych to musel pojistit a víc se o to bát. S meganem se vůbec nemazlím. Co ten toho odvozil :D
volvov50v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 8. 6. 2017 09:17

Když jsem viděl rok výroby a že je to Volvo tak jsem čekal cenu přes 100k takže pokud tam není žádný problém tak je ta cena fajn. Jenom nevím jestli to nebude pro 4 na 160km malý. Ještě bych koukl na francouze, protože za stejné peníze budou novější
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod volvov50v 8. 6. 2017 09:19

m.a.x.i.m.u.s píše:
volvov50v píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Podle nicku nic jiného koupit už nemůžeš.

A ty ho máš podle nicku asi 2 cm... Něco dalšího?

To se ti trošku pomotalo, protože podle nicku ho mám obrovskýho 8-)

Jak říká můj kamarád, co vždycky chválí jídlo v kantýně... "Všechno je to jenom v hlavě"
volvov50v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 8. 6. 2017 09:24

Už bych se k tomu nevracel, protože nemás smysl pro humor a ješě se snažíš být vtipný a to ti taky nejde...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volvov50v 8. 6. 2017 09:26

Chápu....citlivé téma :oops:
volvov50v
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků