Dáváte aditivum do benzínu? VIF nebo???

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 6. 2017 08:40

Jean ViC píše:http://auto.idnes.cz/karbon-motor-palivo-benzin-nafta-d4d-/automoto.aspx?c=A170531_120122_automoto_fdv

V podstatě reklama na Benzinu a Shell. Benzina tedy přiznává, že doteď prodávali sračky :D a můžu potvrdit, že s alfojem jsem tam jen jedinkrát tankoval tu obyč N95 a autu se to moc nelíbilo (to i obyč Ono bez přísad je lepší).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 2. 6. 2017 09:14

no nevím jak bys to tvrzení dokázal, co když šlo o "konkrétní" čerpačku? Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 6. 2017 09:16

Klidně i tak, ale od doby co to koupili poláci to jde s nima s kopce (a to mi říkala známá, co pro benzinu v tom období pracovala). Možná můžou jejich nový benzín vychvalovat do nebes, ale pravda je, že se tak možná dorovnali na konkurenci, která aditivuje standardně.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 6. 2017 20:32

MV_cz píše:
Jean ViC píše:http://auto.idnes.cz/karbon-motor-palivo-benzin-nafta-d4d-/automoto.aspx?c=A170531_120122_automoto_fdv

V podstatě reklama na Benzinu a Shell. Benzina tedy přiznává, že doteď prodávali sračky :D a můžu potvrdit, že s alfojem jsem tam jen jedinkrát tankoval tu obyč N95 a autu se to moc nelíbilo (to i obyč Ono bez přísad je lepší).

Mě se teda letos obyčejná nafta Shell zdá být o dost lepší než dřív, po dlouhé době jsem před pár měsíci vzal naftu Shell a subjektivně se zdála lepší než Total z rajchu, který jsem tam měl předtím. A to jsem žádný podobný článek tehdy nečetl... ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 2. 6. 2017 20:35

nvm, beru sice benzinu ale motor k vůli nějakému důkazu rozhodně vytahovat nemíním, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod peta303 2. 6. 2017 21:25

Není to žádný vědecký experiment, ale zas za ty kilometry a spotřebované litry se trochu srovnat dá... Fabia 1.4 MPI, dávám jí pouze aditivované N95. Nejlínější a s nejvyšší spotřebou je u Benziny a OMV, u Papoil to jede lépe, ale žere skoro stejně, u Shellu žere méně, ale zas nejede, nejlépe dlouhodobě vychází MOL a Eurooil, přičemž MOL tomu nejvíce vyhovuje a s EO mám nejnižší spotřebu.

Pár deci nahoru a koní dolů pak udělá i olej (třeba tvořič karbonu VAT vs. Castrol, Shell)
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 2. 6. 2017 22:39

peta303 píše:Není to žádný vědecký experiment, ale zas za ty kilometry a spotřebované litry se trochu srovnat dá... Fabia 1.4 MPI, dávám jí pouze aditivované N95. Nejlínější a s nejvyšší spotřebou je u Benziny a OMV, u Papoil to jede lépe, ale žere skoro stejně, u Shellu žere méně, ale zas nejede, nejlépe dlouhodobě vychází MOL a Eurooil, přičemž MOL tomu nejvíce vyhovuje a s EO mám nejnižší spotřebu.

Pár deci nahoru a koní dolů pak udělá i olej (třeba tvořič karbonu VAT vs. Castrol, Shell)


Musim souhlasit. S OMV mam vyssi spotřebu nez se Shell...
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 6. 2017 22:45

Pánové, vědecké laboratoře to můžou zabalit.
Jestli si chcete slušně vydělat, zkuste příští řadu Československo má talent :mrgreen:
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 6. 2017 05:40

Přitom ten benzín bude dle regionu stejný si myslím :hm
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 3. 6. 2017 08:44

Podle regionu ne, ale je to Unipetrol vs. Čepro vs. Slovnaft... A pak o ne/přidaných aditivech.

Pokud vím, tak OMV, Shell bere benziňácký Unipetrol, EO je Čepro a co patří MOLu je Slovnaft. Robinoil nevím, odkud bere, totéž malí soukromníci (k některým se hlásí Čepro). ONO má svou strategii taky jasnou.

OMV a Shell mají aditiva z mně neznámých zdrojů, ale Benzině, MOLu a Čepru by je měl dodávat VIF...
peta303
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 3. 6. 2017 09:26

Ja se taky divim. At jsem lil, co jsem lil, znacku neznacku, polsko cesko rakousko, spotreba furt stejna. Laboratore to mohou zabalit, jsou tady jini odbornici.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 6. 2017 09:32

tak
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 3. 6. 2017 19:11

ja osobne registrujem placebo pri premiovke od BP v PL. Ale ale hadat sa za to nebudem, lebo vieme ako to chodi :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 6. 2017 19:28

Záleží na motoru, atmošce to bylo fuk, resp. byla chcíplá furt :D Teď to znát je.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 3. 6. 2017 19:38

mozno je to poznat len vtedy, ak sa porovnaju splasky s dobrym benalom a je jedno s akym. ja som co si pamatal splasky nenacapoval. Teda vlastne sa mi pripomenulo, ze som mal raz zly pocit z Shellu racing 100 capnuty v PL. slabsi tah a vyssia spotreba. Ale tiez by som za to ruku do ohna nedal
MirecBA
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků