Spolehlivost X-Trailu 2007+

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jozef Nor 11. 5. 2017 18:36

Ahoj, chci si koupit své první vlastní auto a zvažuju X-Trail model vyráběny od 2007, nebo jeho faceliftovanou variantu - např. http://www.aaaauto.cz/cz/carH.html?aaaid=900100910.
Má ho otec (rok výroby 2007 - ten novější, ne ten s tachometrem uprostřed) s 110 kW a manuálem. Auto mi vyhovuje skoro ve všem, prostorné, pohodlné, výkonné a nijak moc nežere. Ve městě toho moc nenajezdím, spíš na delší trasy ho chci.
Vrstevníci si kupují nové i20 nebo ojeté oktávky kolem 250 tisíc, no X-Trail mě přijde jako mnohem mnohem lepší auto. V takové i20 bych si při 150 na dálnici na dírách asi zlámal páteř. To že nemá nějakou navigaci a další vymoženosti nových modelů mi nevadí, stejně je Waze v mobilu lepší a bluetooth handsfree to má.
Otec svým X-Trailem jezdí jak úplné prase, jezdí s ním často offroadové cesty (jezdí na lovy) a tak se na něm za 10 let jeho stáří měnilo opravdu hodně dílů za hodně peněz. Na druhou stranu si říkám, že když auto vydrží 250 tisíc km tak hrozného zacházení (mnohem horší než od průměrného majitele, který s ním třeba jezdí jen na chatu nebo na lyže do hor), mohlo by nějaké zachovalé vydržet dlouho.

Protože ze zkušenosti nemůžu objektivně hodnotit, chci se zeptat, jak je na tom X-Trail se spolehlivostí. Mají nějakou důležitou a drahou část, která velmi pravděpodobně do 300k km (když koupím s najetými 150-200k) pokazí? Motor, převodovka atd. Předpokladem je, že si k nákupu vemu automechanika a nekoupím rozbité auto které jezdilo tak jak otcovo.
Pokud je podle vás auto s 200k km už hodně ojeté (chci ale radši míň ojeté) a nemá před sebou dobré vyhlídky, upozorněte mě prosím :-) Netrvám na něm, jen mi to přišlo jako dobrý nápad.
A do třetice - jak je na tom se spolehlivostí automatická převodovka? Četl jsem že řadí celkem dobře, moc aut s ní ale dostupných není.

Děkuji za jakékoliv rady :-)
Jozef Nor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 11. 5. 2017 18:42

Když vezmeš benzína s manuálem,tak by měl být klid. Ostatní je loterie.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 11. 5. 2017 18:48

Vyser se na číslo na tachometru, jdi po stavu, snaž se dohledat si kilometry + servis.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Nor 11. 5. 2017 19:02

970ka píše:Když vezmeš benzína s manuálem,tak by měl být klid. Ostatní je loterie.

S benzínem je to nesehnatelné.
Jozef Nor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 11. 5. 2017 19:10

Vzhledem k tomu co je tam za motor nemusí menší nájezd znamenat lepší spolehlivost, ale klidně to může být, že ten s větším nájezdem má najeto tolik, protože není co měsíc v servise :D Navíc lepší 300k km po dálnici než 50k km stylem 500m do školky a zpět...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jozef Nor 11. 5. 2017 20:04

Bylo by víc info k motoru?
Jozef Nor
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků