Opel Zafira 1,4T 103kw s LPG

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Neophytee 31. 1. 2017 16:09

Zdravím vás. Chtěl bych poprosit o radu. Budu mít tento vůz od novoty. Je třeba jezdit první kilometry pro zajetí motoru pouze na benzín nebo se to může ze startu hned valit pouze na LPG, plus trocha benzínu na starty. Co jsem se dočetl, má Opel z výroby ventily a sedla ventilů z lepšího materiálu. Děkuji za postřehy zde zkušených. Neop.
Neophytee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 31. 1. 2017 16:14

Nazdar,
neriesil by som to a nechal to na automatiku tj. po par metroch sa ti to prepne na plyn. V zime zo bude trvat dlhsie.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pýtrs 31. 1. 2017 22:55

Přepínání na plyn řeší plně automatika, na benzín netřeba zajíždět.
Přepnutí na LPG trvá při 20 stupňů plus cca 500m, při -20 ale třeba 10 km, s tím je potřeba počítat
Pýtrs
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 2. 2017 00:50

wow
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 2. 2017 09:38

Děkuji za informace. Z příspěvku wow nejsem moc moudrý. Asi reakce na zvolení motorizace předpokládám. Vím, že ta 1.6T 147kw by s tím autem hýbala jinak, ale co mi říkal jeden majitel, deset litrů benzínu nebylo problém při dravější jízdě, takže nic pro mě. Na mojí jízdu - salám párek - to bude stačit. Kdyby ještě někdo měl s tímto motorem zkušenosti spíše z Merivy, budu rád. Tam je ale 88kw.
Neophytee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snas89 1. 2. 2017 10:47

Taky jsem o ni uvažoval, co tě vedlo dát přednost lpg proti cng?
Snas89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 2. 2017 10:55

Tam, kde bydlím, mám nejbližší CNG 50 km.LPG je již všude. Na lpg je 60l nádrž u nové Zafiry 2017. Jen jsem ale přišel o možnost full led světel a variabilní loketní opěrky s el. Parkovací brzdou z důvodu nějakých úprav na zadní nápravě kvůliva plynovým nádržím :-(
Neophytee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dismissing 1. 2. 2017 11:21

Lpg bude mit nižší provozní náklady.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 2. 2017 12:47

Neophytee píše:Děkuji za informace. Z příspěvku wow nejsem moc moudrý. Asi reakce na zvolení motorizace předpokládám.

ne, jen mě zaujalo, jak dlouho to v kose trvá, než přepne na plyn :) motor v pohodě
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 1. 2. 2017 12:52

U továrních přestaveb bývá přepnutí vázáno na konzervativní teplotu vody 50 - 60 stupňů...ale 10km je přehnané.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Neophytee 1. 2. 2017 13:37

10km mi taky příjde hodně, v nějakém vlákně, co tu je, někdo psal 2km v zimě, asi 500m v létě. Ale to jsou předělávané vozy. No uvidím sám. Spíše mě zajímalo, jestli se to musí od novoty nějak zajíždět třeba
Neophytee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dismissing 1. 2. 2017 13:40

Opel má přepečlivě psané manuály, tam si počteš i o zajíždění. Ale určitě nemusíš řešit, jestli na LPG nebo na BA.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod hopa26 1. 2. 2017 14:15

taky se poptej nejakeho renomovaneho plynare,co pouzivaji za tovarni zastavbu...aby nemeli zamcenou jednotku,kde potom nejde vcelku nic servisovat a resi se to vymenou za nemale penize.
nevim jak konkretne opel,ale treba skoda mela s tovarnim lpg systemem dost nespokojenych uzivatelu.
sam lpg mam ,ne v oplu,jsem maximalne spokojeny. je dobre ale dodrzovat nejaka pravidla,ktera nejsou slozita,vymena filtru,benzin bez bio slozek,jine svicky,lpg kupovat na osvedcenem miste.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janajda 1. 2. 2017 15:18

Zaf. s tímto motorem máme v rodině, tak se klidně ptej.
Ve výbavě skutečně jsou omezení, není el. park. brzda, je obyčejná zadní náprava a u nás (rok 2014) nešly přední mlhovky :)

První kilometry se jezdilo na auto-přepínání, tedy i na plyn. Žádné problémy s tím nebyly (celkově mám pocit, že s autem za celou dobu nic nebylo...)
Garáž: P5008 1.6THP
Živě: Lenovo R500&T510
janajda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pýtrs 1. 2. 2017 16:14

dismissing píše:U továrních přestaveb bývá přepnutí vázáno na konzervativní teplotu vody 50 - 60 stupňů...ale 10km je přehnané.


Věř mi že to tak je. Samozřejmě záleží na tom kde jezdíš, ale pokud vyjedu s takto zmrzlým motorem na volnou silnici kde to sudlam 90, tak je 10km zcela reálných
Pýtrs
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků