Koupit novy Logan MCV?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 10. 2016 12:28

Prestava me bavit prohrabovat se ojetina a zacal jsem se poohlizet po novym rodinnym wagenu za rozumny peniz => Drakuluv povoz. :-)
Laka me novy Logan MCV 0,9 TCe 66kW (ne LPG a bez toho jejich epileptickyho automatu)- v nejvyssi vybave i s naklikanim vseho co jde je lehce pres 300, coz je krasny. Takze mam cuky ho vzit s nejakou akontaci, zbytek behem par let doplatit a mit novy auto i s havarijkem apod.

Nejaky nazor na to? Krome toho ze :
1) to je Dacia
2) ma to motor ze sekacky (si musim dat zkusebni jizdu abych vedel jestli to nebude na me az moc...)

Bude to na poskakovani po Praze, vozeni rodiny a obcas vyjezdy na dovolenou a lyzovani.
Naposledy upravil Noclaf dne 19. 10. 2016 12:50, celkově upraveno 1
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 19. 10. 2016 12:31

Kde je vůbec myšpulín? Ten by asi poradil nejlíp
anonym

Odeslat příspěvekod kosto1992 19. 10. 2016 13:15

Na motor su velmi dobre ohlasy. Este s tym ale asi nikto nema najazdene dost na to, aby vedel povedat ako velmi spolahlive to je. Ak to ale neplanujes na viac ako 5 rokov, nebal by som sa ho.

Co sa tyka Dacie ako takej (sucasny Logan MCV som nemal moznost soferovat, len 1. gen a Duster /pred aj po facelifte/). Treba pocitat s tym, ze je to lacne auto, pricom vyrobca sa samozrejme sustredil na to, aby bolo lacne. Ak Ti ale nevadi spracovanie (obcas nieco niekde vrzga alebo uplne dobre nesedi) a potrebujes prakticke auto na jazdenie, tak je Dacia viac nez super.

Vo firme mame 4 Dustre (ak pocitam aj auta, ktore si poziciavame od znamych, tak + 2 dalsie, dalsi znamy ma Logan MCV 1. generacie), auta nikdy neostali niekde stat pre poruchu ani nejaku poruchu ktora by ovplivnovala jazdu.

Co si tak teraz spomeniem, tak na jednom aute nam zateka pri silnom dazdi kufor (v servise vzdy tvrdia, ze uz to opravili. Tam ale neboli schopny ani vymenit filter vramci povinnej prehliadky...). Na niektorych autach nieco piska (zvuk ide od kolies), v servise vzdy tvrdia, ze im sa to neprejavilo. Na jednom aute nejako casto vypadavala ziarovka v prednom svetle (od kedy sa ale naposledy vymenila sa zda, ze to je uz ok).
Co je asi najpodstatnejsie - kazde jedno auto je ine. Napriek tomu, ze su s rovnakym motorom a niektore aj v rovnakej vybave, kazde sa sprava trochu inak (iny chod pedalov, pocitovo iny vykon motora,...) /asi podla toho aka zmena prave bola v Rumunsku/. Najlepsie je teda konkretny kus, ktory budes kupovat vyskusat.

1. generacia Loganu mala divne ovladanie plynu (resp. vseobecne pedalov), 2. generacia by to uz mala mat vyriesene.
Hyundai Santa Fe, 2.2CRDi 142kw, 4WD, 8DCT
Dacia Duster II, 1.5dCi, 4WD
kosto1992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 19. 10. 2016 14:45

Druhá generace už je bohužel jen obyčejný nízký kombík. Polododávka první generace s kufrem jak kráva byla v mnoha ohledech naprosto bezkonkurenční, což teď bohužel odpadá.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 19. 10. 2016 14:50

Noclaf píše:Prestava me bavit prohrabovat se ojetina a zacal jsem se poohlizet po novym rodinnym wagenu za rozumny peniz => Drakuluv povoz. :-)
Laka me novy Logan MCV 0,9 TCe 66kW (ne LPG a bez toho jejich epileptickyho automatu)- v nejvyssi vybave i s naklikanim vseho co jde je lehce pres 300, coz je krasny. Takze mam cuky ho vzit s nejakou akontaci, zbytek behem par let doplatit a mit novy auto i s havarijkem apod.

Nejaky nazor na to? Krome toho ze :
1) to je Dacia
2) ma to motor ze sekacky (si musim dat zkusebni jizdu abych vedel jestli to nebude na me az moc...)

Bude to na poskakovani po Praze, vozeni rodiny a obcas vyjezdy na dovolenou a lyzovani.


Za daných okolností je to naprosto ideální volba.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 10. 2016 14:59

Souhlas
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 10. 2016 15:19

Zatim diky za vstupy. :) Co jsem se docetl tak 0.9 funguje trochu lip nez v picach (spotrebou i "dynamikou"), pze drakula je lehci. A interier neni takova bida jako v predchozi generaci.

Jinak na dalsi cenne nazory je jeste cas, protoze prvni zkusebni kusy budou dle jedno z priprazskych autosalonu k dispozici az cca v pulce prosince. Do te doby si muzu auto na blind objednat, ale ne vyzkouset. :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 19. 10. 2016 15:45

Za 300 sa snad da najst kombi "normalnej" ako skladovka alebo predvadzacka.

Osobne si myslim ze Dacia ma vyznam v najnizsich vybavach, pri full vybave sa dostava na ceny inych aut.

A nezabudaj, ze pokles ceny bude pri Dacii za 300k ovela vyssi ako pri "normalnej" znacke za 300k.

Cize vo finale to nemusi byt taka super kupa - Hyundai i30 kombi za 339k bude neporovnatelne lepsia kupa, aj vybavu ma ok a na +-350k sa vies dostat s roznymi znackami, s tym ze vyssia cena pri kupe sa ti vrati pri predaji jazdeneho, a zatial sa par rokov budes vozit na lepsom aute
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 10. 2016 16:35

Ano, dostava na cenu jinych aut - ale v holobytu (jako napriklad ta i30, ktera je IMHO mensi nez MCV). Takze za ~320 mam MCV v plny, zatimco za ~339 zacina i30 v holobytu GOCzech. Trikolor? +55 litru (a ani ten treba nema zadni okna v elektrice).
Nejaka skladovka by mohla byt lepsi koupe, ale ve weekend vybave jich evidentne moc neni... :-/ Navic velikostne mi prijde MCV srovnatelny spis s i40, ktery stoji tak o 200k vic.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 19. 10. 2016 17:06

To jsou kecy, za trista sezenes auta v podobny vybave. Jen v rychlosti
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
Na dacce je vtipny, ze mas sice vetsinu veci ve vybave, jenze i ta vybava jich cita tak pet a nejvetsi hightech, za kterej si muzes priplatit je couvaci kamera. Motor ze sekacky radsi ani nebudu zminovat.
Ale nekomu to staci. Na jezdeni po meste je kombi hovadina a na vozeni rodiny (natoz nekam daleko) je hovadina zas ten motor do kombi.
V cukuletu bych si priplatil za Megana.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 19. 10. 2016 17:24

Hyundajku bych sem netahal, místní na to jsou velice hákliví :nenapadne
anonym

Odeslat příspěvekod kominik 19. 10. 2016 17:29

Snad to sem můžu vložit když to je zpřátelený web. Moje zkušenosti s Loganem a motorem 0.9 tce
http://moje.auto.cz/Logan1/dachna.html
kominik
Nováček

Odeslat příspěvekod tombas 19. 10. 2016 17:31

Osobně nemám vůbec nic proti Dacii, ale tady více než kde jinde platí, že se vyplatí ty základní a nejlevnější verze. Pokud do toho nacpeš max. výbavu, jsi na částce, za kterou koupíš slušně vybavené plnotučné auta segmentu C (o B nemluvě).

Ten Megan je super, já bych dal tip i na Tipo
https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list
tenhle konkrétní kus je sice prodaný, ale určitě se dá s podobnou výbavou usmlouvat i jinde.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 10. 2016 17:34

Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 19. 10. 2016 17:36

Jen jestli v tom nebude nějaká ta hvězdička :D
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků