Skusenosti s novym Renault Megane

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 6. 2016 06:06

no vidis a ja mam vetsi spotrebu kdyz mam prumer 50kmh nez kdyz 70kmh :D
takovych 40kmh by jste se mi uz smali :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 3. 6. 2016 06:17

A jaký je to ambientní osvětlení interiéru?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 24. 8. 2016 09:25

maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv00vi 28. 4. 2018 07:10

Měl jsem půjčený Megane GT 205Tce na cca 4 hodiny a musím říct, že to bylo hodně dobré. Mě vadilo jen pár věcí :
* Velký dotykový displej, osobně bych bral spíše verzi s menším displejem a pár čudlíky navíc.
* Obecně infotainment bude vyžadovat nějaký čas, než si člověk zvykne, ale já bych si zvyknul.
* Hlučnost v nižších rychlostech (ve vyšších rychlostech así začne víc fungovat active noise control) - ale já jsem blázen do tichých aut, chce to vyzkoušet.
* Verze GT nemá masážní sedačky (nechápu).
* Zadní náprava, v zatáčce na rozbité silnici, při jízdě na hraně, odskakuje. Je to lepší než Octavia bez multilinku, ale jen o kousek.

Co je fajn:
* 4control je pecka, jestli trávíte za volantem víc času a rád se trochu svezete, tak berte verzi s natáčecí zadní nápravou. Hodně lidí to kritizuje, protože natočení je závislé od rychlosti, ale je to jenom nezvyk, asi stejný, jako variabilní řízení. Zvyknete si rád, je to super. Navíc to je i hodně praktické, třeba kolmé parkování mezi dvě auta je až skoro zábava (hlavně v porovnání s autem, které má trochu větší rejd a člověk musí 2x dopředu a dozadu).
* Komfortní výbava - na to jsem taky trochu blázen, pro někoho to není zajímavé, ale podobně nakonfigurovat třeba Golf nebo Octavii znamená atakovat hranici 900k Kč (a dostat hlučnější a pomalejší - myšleno podvozkem - auto, které nemá některé, z mého pohledu důležité, prvky bezpečnostní výbavy, jako je třeba HUD).
* Prostor vepředu i vzadu (vzadu pocitově jako Golf)
* Automat. Občas jsem zaznamenal kritiku, ale tu nechápu, mě vyhovoval ve všech ohledech, včetně parkování podél z kopce.
iv00vi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 4. 2018 12:46

viezol si sa uz v mazde 6 GJ/GL ? vies porovnat hlucnost okolia a od podvocku,kolies ?
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 29. 4. 2018 22:23

iv00vi píše: Hodně lidí to kritizuje, protože natočení je závislé od rychlosti, ale je to jenom nezvyk, asi stejný, jako variabilní řízení. Zvyknete si rád, je to super. Navíc to je i hodně praktické, třeba kolmé parkování mezi dvě auta je až skoro zábava (hlavně v porovnání s autem, které má trochu větší rejd a člověk musí 2x dopředu a dozadu).

Lžeš.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hondamaník 29. 4. 2018 22:27

Tak pokud nerad řídíš, a za vrchol řidičského umu považuješ jízdu rovně, je proměnlivý převod super.
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 4. 2018 22:28

Náhodou, jestli to zlepšuje rejd, tak u nás v garážích bych to fakt ocenil :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 29. 4. 2018 22:29

Je to průser, jako všechno proměnlivý.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hondamaník 29. 4. 2018 22:30

Nezlepšuje, jen se ti pak v zatáčkách děje to, že utahuješ, utahuješ, jde to plynule, ale pak se dostaneš do změněného převodu a najednou je to moc...
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 4. 2018 22:33

Fakt ne? Podle toho co psal jsem myslel že jo. Tak pak už to úplně postrádá smysl.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 29. 4. 2018 22:35

Je to strašnej ojeb.
Nevadí mi tuhnoucí řízení. Pokud je to cajk udělaný (má leccos čim jezdim a ok), ale proměnnej převod mi absolutně nesed. Jel jsem s tim jak dement ponocnej v autě plnym Garážníků. :-(
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 4. 2018 22:35

Kde?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 29. 4. 2018 22:37

Radši nikde, nebo se na to bude vzpomínat, jak jsem se předved jako špatnej řidič. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 29. 4. 2018 22:38

Bawa umí měnit celkový převod řízení, mění ho elektronika v závislosti na x veličinách, nevim proč dodnes nemají v menu výběr z pár variant a možnost některou fixnout.
Naposledy upravil garážmistr dne 29. 4. 2018 22:39, celkově upraveno 1
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků