Skůtr nebo motorka 125 ccm.

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kukikuca 12. 8. 2016 21:19

Zdravím, je mi 16 a chci si koupit motorku na průkaz A1. Zvažuji však, jestli si mám koupit skůtr, nebo motorku. Jestli skůtr, tak jednoznačně vítězí Honda PCX, u motorek je to Honda Varadero. Mám omezený kapitál, proto sháním moto z bazaru tak do 40 tisíc. Jde mi hlavně o dojíždění do školy (cca. 5 km) a občasné vyjížďky. Skůtr bych volil jen kvůli praktičnosti. Nevím o kolik více se toho do PCX vleze, ale něco to už asi bude. Můžete mi poradit? Popř. doporučit i další stroje? Děkuji.
Kukikuca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 12. 8. 2016 21:28

PCX je fajn, pokud budeš mít kufr, nebo jezdit s baťůžkem, protože PCX nemá plochou podlahu jako třeba Honda SH, tak se praktičnost snižuje. Na druhou stranu PCX mám a jezdí dobře, hezky padá do zatáček a vůbec hezky se řídí. Na normální motorce si zase asi zase lépe zajezdíš. To asi musíš vědět sám co proferuješ, jestli pohodlí skutru, nebo si zařídit motorku.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 12. 8. 2016 22:50

Na PCX mi vyhovuje řazení
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 13. 8. 2016 01:24

Napiš mi SZ, pokud bys měl zájem o Varana. Brácha bude svýho prodávat, je v top stavu.
rammstein
Nováček

Odeslat příspěvekod pech. 13. 8. 2016 22:54

Varaderoje dobrý, na poměry týhle kubatury celkem kulturní posaz,pokud nevyžaduješ automat/variátor, tak lepší než skůtr...

Že to bude líné jak veš je předem jasné, je to dáno omezením na A1, takže to nemá cenu řešit.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 23. 9. 2016 09:28

přikláněl bych se k tomu PCX - super stroj s nulovými servisními náklady
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 25. 9. 2016 02:47

Jenže oproti pohodlí varadera, které je na tom servisně podobně (na malé ***** vydrží řetězovka roky, ta jedna svíčka a půllitr oleje navíc během servisního intervalu jsou náklady vyšší asi o 300kč a pneumatiky sjedete jeden jako druhej) je jakýkoli skůtr příjemný asi jako lámání v kole... I malý varadero je dovuválec a dvouválec je prostě dvouválec.

Je to stejné jako jet na normálním cestovním kole a na kole skládacím... Oboje udělá službu, ale co je pohodlnější?

Popularita skůtrů 125ccm je dána tím, že se s tím dá jezdit na béčko řidičák, jinak by se jich tolik neprodalo ani omylem.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 25. 9. 2016 06:33

Pokud bych zamyslel v budoucnu jezdit vice na motorce, tak bych o skutru vhbec nepremyslel a koupil varana. Jizda na skutru se s jizdou na moto (jakekoli) neda srovnavat, je to nebe a dudy
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2016 09:39

pech. píše:Jenže oproti pohodlí varadera, které je na tom servisně podobně (na malé ***** vydrží řetězovka roky, ta jedna svíčka a půllitr oleje navíc během servisního intervalu jsou náklady vyšší asi o 300kč a pneumatiky sjedete jeden jako druhej) je jakýkoli skůtr příjemný asi jako lámání v kole... I malý varadero je dovuválec a dvouválec je prostě dvouválec.

Je to stejné jako jet na normálním cestovním kole a na kole skládacím... Oboje udělá službu, ale co je pohodlnější?

Popularita skůtrů 125ccm je dána tím, že se s tím dá jezdit na béčko řidičák, jinak by se jich tolik neprodalo ani omylem.


to musi desne ****, ze te nikdo nebere vazne co?
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků