Zápis alternativních kol do TP

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod alambert 7. 12. 2015 17:32

No já mám zánovní letní 14 a katastrofální zimní 14. A uvažoval jsem, že bych zimní zahodil a letní prodal a koupil celoroční 15.

Ale na STK pojedu v únoru. Takže to je ještě větší problém, protože tam by mě s tím mohli vyhodit. Kdybych na STK jezdil na letních v zimě tak nasněží a bude další problém...

Kdyby to aspoň bylo opačně.

No nic, takže se na to asi musím vys*** no :D

Díky.
alambert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 7. 12. 2015 17:36

STK řeší jestli v zimě sněží nebo ne? Od kdy?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 7. 12. 2015 17:37

je v skusobnej hale suvisla vrstva snehu? nie
je skusobna hala verejna kominikacia? nie
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 7. 12. 2015 17:46

alambert píše:No já mám zánovní letní 14 a katastrofální zimní 14. A uvažoval jsem, že bych zimní zahodil a letní prodal a koupil celoroční 15.

Ale na STK pojedu v únoru. Takže to je ještě větší problém, protože tam by mě s tím mohli vyhodit. Kdybych na STK jezdil na letních v zimě tak nasněží a bude další problém...

Kdyby to aspoň bylo opačně.

No nic, takže se na to asi musím vys*** no :D

Díky.


Přesně z takových profitují pneumatikáři a lůza kolem toho, aneb nejhorší je smrt z vyděšení. STK je jednak úplně jednom na čem tam přijedeš, pokud to bude splňovat technické podmínky pro dané auto a druhak na letních můžeš jezdit v zimě klidně, pokud není souvislá vrstva sněhu, ledu, námrazy, nebo pokud to aktuálně nehrozí. Takže klidně v lednu na zánovních letních a nikdo nemůže říct ani popel.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 12. 2015 17:46

samozřejmě tu existuje možnost koupě nových ALU kol s patřičným typovým listem.
Případně koupě jetých, ale k nim si nejdřív najdi jestli jsou homologované pro tvoje auto. Na tom disku bude tzv. KBA nebo ABE číslo, podle něj hledej. Pak musíš od dovozce získat typový list - dost možná za úplatu.
Tady máš více info
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alambert 7. 12. 2015 17:48

No ne. Myslel jsem to tak, že když pojedu na STK na 15, tak jim to může vadit, že nejsou v techničáku.

A kdybych tam jel na letních 14 nebo těch strašných zimních 14, tak nasněží a po cestě potkám policajty při svym štěstí a poserou se :D
alambert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 7. 12. 2015 17:50

To ano, jestli nemáš 15" v TP, tak jsi v řiti. Ale pokud ti 14" zimáky splňujou aspoň 1.6mm v hlavních dezénových drážkách, tak by to projít mohlo.
Respektive když zapomeneš v dokladech nějakou bankovku, tak to projde i na slickách.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 12. 2015 17:53

speleo píše:Respektive když zapomeneš v dokladech nějakou bankovku, tak to projde i na slickách.

mě minule na STK řekli, že tyhle kartičky s Boženou Němcovou neberou :hm Samozřejmě jsem to v dokladech zapomněl omylem, úplatek jsem nenabízel ... ne ne
Naposledy upravil eLzyx dne 7. 12. 2015 17:54, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 7. 12. 2015 17:54

Minule jí sbalil a poslal Esíka s jedním křivě sjetým letňákem dál :))
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 12. 2015 17:55

mě slušně poslali do háje s tím, že k nim ani nemusím jezdit, že to u nich neprojde (folie na předních bočních ...)
Tak jsem je na drzáka jinam, tentokráte jsem v dokladech nic nezapomněl a prošlo to bez keců.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alambert 7. 12. 2015 17:59

speleo píše:To ano, jestli nemáš 15" v TP, tak jsi v řiti. Ale pokud ti 14" zimáky splňujou aspoň 1.6mm v hlavních dezénových drážkách, tak by to projít mohlo.
Respektive když zapomeneš v dokladech nějakou bankovku, tak to projde i na slickách.


No oni mají vzorek třeba tři. Ale jsou starý asi 11 let :D na první pohled totálně zpuchřelý a tvrdý, krom toho jedna tak utiká, že bych to snad stejně musel nechat spravit. Pokud by to šlo vůbec.

Takže asi koupim zimní 14 a nebudu se s tím s*** :D
alambert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 7. 12. 2015 18:07

Na stáří se nehraje, na to žádný normy nejsou. Já měl letní třináctiletý a nebýt křivě sjetýho vzorku na jedný, tak by prošly hladce jak nůž máslem.

Lze udělat jednu věc a tu lidi občas dělaj (a já taky), na technickou jedou předpisovýma pneumatikama, ale v praxi pak nahoděj rozměr, kterej třeba nemaj zapsanej (ale je výrobcem povolený).
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 12. 2015 18:17

Speleo je zase chytrej jak radio Krokodýl :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 7. 12. 2015 18:23

mňau!
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 12. 2015 18:42

nech ho, kazdej prispevek dobrej 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků