Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:20

Tak co? Byl už někdo tak línej a překopal barák na ovládání smartphonem?

Se pustil do venkovního osvětlení tak mě zajímají zkušenosti jestli to někdo realně používá a nebo má, ale nepoužívá (nejen venku). I pár vnitřních světel už ovládám a budu postupně pokračovat dokud neovládnu každou zásuvku 8-D
Zajímá mě jak plně automatické ovládání tak i z toho smartphoneee 8-D
Naposledy upravil Moucha dne 3. 12. 2014 19:47, celkově upraveno 1
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 3. 12. 2014 19:26

Mam v baraku takhle ovladani svetel, rolet a topeni, zasuvky jsem nedelal, prislo mi to zbytecny. Neni nad to sedet na sedacce a nemuset se zvedat kvuli sviticimu svetlu v kuchyni :)

Akorat jsem to delal pred par lety a mam system, kterej zamrz v urcity fazy vyvoje, takze to budu predelavat na nejakej uz hotovej, asi kreston.

Jinak nemam v baraku zadnej klasickej vypinac, vsechny tlacitkovy pres utp, programovatelny
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2014 19:31

Me na tom vzdy sralo jak to je nedodelane a nedomyslene.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 3. 12. 2014 19:33

Jenom pc, ale potreboval bych to i na lustr,topeni, zasuvky a otvirani vetracky abych se nemusel vubec zvedat z kavalce.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:34

Já to začal stavět na MFI od UBNT bo všechny systémy jsou pořád zamrzlé a nahovno a tohle je jediné tak nějak trochu funkční a až udělají vypínače s WIFI co pasují do našich vypínačů (slibují je na 2015) tak budu nejspokojenější na světě
u MFI se dá doprogramovat spousta věcí a jiných čidel
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 12. 2014 19:35

Tvl aby to pak zvladaly ty APcka, az na to pripojis sto vypinacu/zasuvek...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:36

ale sere mě jak je ten vývoj pomalý v téhle oblasti a bojím se do toho vrážet extra moc, aby se za 2 roky neobjevil dokonalý systém nějaký :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:36

Slawall píše:Tvl aby to pak zvladaly ty APcka, az na to pripojis sto vypinacu/zasuvek...

nesmíš mít ***** AP
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 12. 2014 19:37

Vim, ze mas lepsi ap..ale i ty muzou zradit..
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KAYABA 3. 12. 2014 19:40

Tak ja to nyni zacinam resit u novostavby, ktera se bude stavet na jare. Je tam planovany system od ABB - egon.. Chci teda takovy zakladni system, ale bude to pripravene napr. pro kazdou zasuvku.
System je uz I cenove dostypny, ale nejak si to nedokazu predstavit u starsiho domu bez velkych rekonstrukcnich praci. Jde to I vzduchem, ale cena je nekde jinde.
Jednotlive systemy jsrm nezkoumal, bylo mi to doporuceno clovekem z vyvoje. Ale systemu je hafo, ale volil bych nejakou velkou znacku. At uz pro upravy do budoucna, tak I pro mnozstvi doplnku.
KAYABA
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:46

právě u starších domů budou ty vypínače MFi a ty samé dělá Belkin Wemo

pro UK už jsou dostupné, čekám jen na EU verzi a dá se to různě programovat, jeden čudl může rozsvítit několik dalších, vymakané mociky moc 8-D

Obrázek
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 3. 12. 2014 19:47

Kamarad ma eletrikarskou firmu, delaj prevazne inteligentni baraky, multikina, pozivaj system loxone, prej to funguje dobre.

Uz nekolikrat se mu stalo, ze mu volali lidi, co meli inteligentni barak a nic jim nefungovalo nebo s tim meli velky problemy, nejaka firma jim tam dala noname system a pak nevedela co s tim. V tomhle pripade uz je predelavka peknej ***** a nikdo se do toho nehrne
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2014 19:48

tak ja to resil kdysi a jak control4 nebo 8 uz nevim tak creston byli totalne nefunkcni nedomyslene sracky, tak jsem to zavrhl, to uz bude funkcnejsi a asi i rychlejsi to zbudovat nad arduino destickama
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 12. 2014 19:49

Smartfonem ovládám jenom TV. Resp. bych mohl, ale seru na to.

Obrázek
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 3. 12. 2014 19:50

Moucha píše:právě u starších domů budou ty vypínače MFi a ty samé dělá Belkin Wemo

pro UK už jsou dostupné, čekám jen na EU verzi a dá se to různě programovat, jeden čudl může rozsvítit několik dalších, vymakané mociky moc 8-D

Obrázek



Ono se toho ted vyrojilo docela dost, jen aby to spolehlive fungovalo, kamos zkousel nejakej bezdrat system na regulaci topeni a treba hlavice na topeni se samovolne odpojovali ze site. Firma co dela soft to samozrejme svadi na vyrobce :D
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků