Jak dostat data z WD My Book

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod valda84 17. 3. 2014 11:19

Zdravím,
mám externí USB HDD WD MyBook 1TB. BOhužel se u něho urval USB konektor a nejde teď připojit k počítači. Na disku mám důležité data, které z něho potřebuji dostat. Když připojím disk přes SATA-USB adaptér, disk se mi hlásí jako prázdný. Zkoušel jsem ho i vložit přímo do počítače, ale ten stejný problém.
Poradí mi někdo co s tím?
valda84
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 3. 2014 12:02

Kup nový disk a data obnov ze zálohy.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod geal 17. 3. 2014 13:11

To se mi jeví jako trošku extrémní řešení. Co takhle nejdřív pořídit image toho disku? Pak se někdo může pokusit na tom najít diskové oddíly. Je ale velká šance, že ten WD disk je šifrovaný. Každopádně pokud jediný problém je urvaný konektor, co zkusit konektor "odurvat" pájkou? To sice nezaručí, že se ta data povede znovu přečíst (netuším, co nejmenovaný OS dělá se zdánlivě nečitelnými disky - logika velí "nic nezapisovat, pokud uživatel nedovolí", ale známe, jak to v nejmenované společnosti funguje), ale jestli něco zabere, tak asi tohle.
geal
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 3. 2014 13:13

V podstatě máš dvě možnosti, buď sehnat jiný identický fungující model a vykuchat z něj elektroniku, nebo svěřit obnovu odborné firmě.

Pokud došlo k poškození za chodu, rovnou přejdi k bodu dvě.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geal 17. 3. 2014 13:17

V případě šifrování ta jiná elektronika asi moc nepomůže. :/ Ať se valda84 radši vyjádří k tomu, co přesně znamená "urval se konektor", protože bez toho se řešení asi nepohne.
geal
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 3. 2014 14:20

Ono záleží na verzi. Před pár lety jsem kuchal WD My Book Home 1TB (koupený cca 2009) a v počítači se normálně hlásil. Šifrování bude tedy doménou jen novějších modelů.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baytik 17. 3. 2014 14:47

Nejjednodussi mi pripada proste disk vyndat z krabicky a pripojit do nejakeho stolniho pocitace. SATA-USB adaptery mivaji obcas problemy s disky nad cca 300 mega, to by mohlo vysvetlovat problem s prazdnym diskem. Sifrovane to nejspis nebude, pokud jsi to explicitne nezapnul.
baytik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 3. 2014 15:15

WD nemívá na svých discích běžné SATA konektory, takže připojení je problém.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod valda84 17. 3. 2014 15:53

Disk je v boxu připojen na malý board, kde je napájecí konektor a USB konektor. Ten se častým používáním od boardu odlomil.
Ten disk jsem zkoušel připojit jak přes SATA-USB adaptér, tak přímo do základní desky počítače, ale pokaždé se hlásí jako prázdný.
Kupovat nový disk mi přijde jako špatné řešení, když ten stávající bude normálně v jiném boxu fungovat dál, po formátu.
Spíše mě zajímalo, jestli WD data na discích nějak nešifruje a jak se pak k ním dostat :-/
valda84
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 3. 2014 15:57

Napiš přesné modelové označení tvého disku (např. WDBAAF0010HBK-EESN).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valda84 17. 3. 2014 16:02

WDBAAF0010HBK-014410N
valda84
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 3. 2014 16:09

Tak ten má HW šifrování v základu. Nejrozumnější řešení je tedy pokus o opravu poškozeného konektoru na přídavném boardu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valda84 18. 3. 2014 10:51

tak se mi podařilo připevnit zpět USB konektor, ale bohužel se disk stále hlásí jako prázdný :-/ neví někdo co s tím?
valda84
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 18. 3. 2014 12:25

Udělat obraz disku někam jinam a pak se pokusit dolovat z něj data, např testdiskem apod. Jinak zanést specializované firmě.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 3. 2014 12:35

Správnou odpověď jsi obdržel hned na začátku:
Bari007 píše:Kup nový disk a data obnov ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků