Klonování microSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod romisek1990 14. 3. 2017 13:56

Dobrý den Pánové,
Potřeboval by jsem vyřešit jeden problém s microSD kartou. Mám originální SD kartu s mapovými podklady pro navigaci a potřeboval by jsem udělat kopii. Zkoušel jsem to přes HDDRawCopyTool. Bohužel po vložení karty do navigace, napíše vložte originalní kartu. po vložení origo zase vše normálně funguje. Čím může byt karta chráněna a jak ji nakopírovat, tak aby vše fungovalo. Moc děkuji komukoliv za pomoc.
romisek1990
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 3. 2017 14:32

Nenapsal jsi, o jakou navigaci se jedná, tedy nemohu zagooglit po problematice kopírování map pro ten konkrétní typ navigace.

Odhaduji, že problém může být v CID (sériovém číslu karty/kódu výrobce/názvu karty/revizi provedení) které se uživatelsky nedají zkopírovat. (Daný výrobce navigací si mohl nechat vyrobit speciální SD-karty se svým kódem a s jinými prostě nepracuje.)
Naposledy upravil vladimir dne 14. 3. 2017 14:36, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 14. 3. 2017 14:34

Normálně udělat kompletní image....

V linuxu třeba pomocí dd.

Jak je chráněna nevíme to musíš zjistit ty my to nemáme jak zjistit.

Někde na kartě je něco uloženo, nebo si to kontroluje výrobní číslo karty které je někde v SW uloženo atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 3. 2017 20:46

Pro Windows existuje jednoduchý nástroje imageUSB, kterým lze zklonovat celou kartu. Pokud jsou však ochrany i jinde, nemusí to stačit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romisek1990 16. 3. 2017 09:01

V PC se karta hlásí, ve vlastnostech jako standartní karta. Nevylučuji, že si výrobce nechal vyrobit speciální karty, ale příjde mi to nepravděpodobné. Jedná se o originální navigace nákladních vozidel DAF, které jsou součástí 2DIN radia. Jak mohu identifikovat soubor, v kterém by byly informace o kartě zaznamenány ?
romisek1990
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 3. 2017 09:55

Jak říkám musíš skopírovat kartu sakum prásk všechny sektory, rozdělení atd...

Protože i v prázdném sektoru může mít nějaké data.

A jak identifikovat kam si ten program uložil co za karta to je - neboj, to tak jednoduše nenajdeš kdyby to bylo jednoduché tak to není ochrana.

1. může to být kdekoliv
2. může tam být poznačené cokoliv
3. a je to většinou i nějak zakodované aby to nebylo jednoduše čitelné....

Jinak výrobce SW určitě poskytuje podporu, takže ho kontaktuj že potřebuješ novou kartu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 3. 2017 11:13

Napriklad vestaveny tomtom pro mazdu /nva-8110/ to ma tak, ze pokud se uplne cista karta da do radia, kdy je auto uplne vyple /motor, zapalovani, tedy komplet elektrika/, po zapnuti si radio na kartu zapise sve konfiguracni soubory a pote uz se SD i na pc hlasi v tomtom home aplikaci jako navigace nva-8110, kdy na ni pak lze nainstalovat mapy prirazene k tomtom registrovanem uctu...timto zpusobem jde pouzi jakakoliv sd karta. Ale jine radia nebo navi to mohou mit jinak, takze spise sdelit typ a pak zkusit hledat i na jinych forech zabyvajicich se vice navi.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 3. 2017 13:41

romisek1990 píše:Nevylučuji, že si výrobce nechal vyrobit speciální karty, ale příjde mi to nepravděpodobné
A proč ti to přijde nepravděpodobné? Bez toho by si kde kdo mohl mapu zkopírovat bez toho, aby za ni zaplatil. Hojně se to používá. Prý se to dá nějak obejít pomocí čínských SD karet, které mají CID odemčené, ale zkušenosti s tím nemám.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků