Alza IEM Certified PC GTX1080Ti

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod miki8888 2. 6. 2018 18:04

Ahoj,
vím, že korporáty jako Alza, CZC apod. prý není zrovna "kvalita". Ale co říkáte na tohle? Mně to přijde docela za slušnou cenu a myslím, že i provedení by mohlo být dobré? Jasně, že "certified blabla" nic neznamená...

https://www.alza.cz/alzapc/alza-iem-cer ... 32.htm?o=1
miki8888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 6. 2018 19:38

Kupodivu to není předražené. Pokud si to člověk nakliká do košíku po komponentech, vyjde to podobně. Co se ale týká jednotlivých komponent, jde to postavit i výhodněji při stejném výkonu.

Obecně bych ale teď nic s 1080Ti nekupoval, už je to výběhovka čekající na nástupce, byť výkon samozřejmě má. Nové karty se čekají koncem léta.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miki8888 2. 6. 2018 20:48

Díky za odpověď. Zmínku o tom že teď s 1080Ti nekupovat jsem tu teď četl vícekrát. Když pominu tohle, tak by tahle sestava od Alzy nemusela být tedy špatná?

A teoreticky, když by tahle sestava šla v létě o něco dolů, kvůli novým grafikám, tak by to za to podle mě stálo? Resp. s 1080Ti by na hry a občasný střih videa a úprava fotek třeba 3-4 roky...
miki8888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 6. 2018 22:55

Takhle... já bych si takovou sestavu nekoupil čistě proto, že vím, že jsem za svoje peníze mohl dostat víc. Ani ne tak víc výkonu, to v momentě, kdy kupuješ highend, jde už dost ztuha. Myslím spíš lepší provozní vlastnosti - teploty, hluk... Věci, které ti pouhý výpis komponent neřekne.

Zároveň je v současnosti blbý čas právě kvůli těm grafikám. Tady už to není coby kdyby, tady je oznámení na spadnutí. Proto se mi jeví jako blbost, koupit teď předraženou doprodejovou 1080Ti, když za pár měsíců modernější kartu srovnatelného výkonu dost možná koupím o třetinu levněji. A nebo druhá možnost - koupím top kartu s výkonem, který mi teď nemůže nic nabídnout.

Teď bych kartu nad 15k Kč kupoval, jen kdyby nebylo zbytí. A i tak bych šel spíš cestou jeté, klidně těžební karty s tím, že ji mám na dobu určitou.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 6. 2018 12:58

Jak zde jiz padlo, kupovat 1080Ti par mesicu pred uvedenim nove generace karet neni rozumna investice. Pokud tedy odhlednu od faktu, ze rozumnou investici herni PC neni asi nikdy. :)


Jinak tedy: viewtopic.php?p=7951957#p7951957

53.682,- Kc


+mas zde o 800MHz rychlejsi RAM (3200 proti 2400)
+mas zde tissi sestavu
+mas zde navic Wifi AC normy
+mas zde navic Bluetooth
+zde dostanes 1300Kc zpet (cashback) => vysledna cena bude 52.382,- Kc

7.608,- Kc Ti pak zbyde na dokoupeni licence Windows 10 (cca 3000Kc, lze ale i vyrazne levneji) ... a realnych 4.600Kc pak na opravdove hry a ne nejaky zdechly kredit do tanku, jako u Alzy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků