Herni PC, 30 - 35k, LN možné

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Holata 13. 3. 2018 22:17

Dobrý večer,

rád bych si nechal poradit a sestavit PC, odborním zrovna nejsem.
Učel - primární(hry(spíše FPS hry), stream, filmy, surfování,..), sekundární - kancelářská práce. Cenová relace cca mezi 30-35k. Do ceny nezahrnuji monitor, klávesnici,...
Rád bych něco spolehlivého, co mi vydrží delší dobu, mít možnost hrát novější hry i v budoucnu.
Aktuální monitor: AOC G2460VQ6 - LED monitor 24" (v budoucnu by sloužil jako druhý monitor po pořízení jiného s lepší frekvencí, případně s jiným typem obrazu)
Další požadavky: HDD kapacita 2TB+ , hlučnost raději nižší, ale nelpím na tom (do jisté míry jsem ochotný mít vyšší hlučnost na úkor lepší kvality komponentů).

Díky, případné na dotazy odpovím.

Holata
Holata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 3. 2018 08:29

GTX 1060 / 6GB pro pohodlne fullHD hrani
i5 8600k se sesti jadry, s moznosti pretaktovani okolo 6x 5GHz
16GB rychlych 3200MHz pameti
240GB SSD
2TB HDD dle prani
Kvalitni, tiche chlazeni, tichy zdroj, velmi kvalitni skrin => sestava splnuje specifikaci LOW NOISE


34.246,- Kc




Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 3. 2018 14:07

Zvaž Ryzen 1600X. Víc muziky za míň peněz než Intel, herní i jiná kompatibilita zcela bezproblémová (ve spojení s nVidia GPU, třeba tou 1060).
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plesgo 14. 3. 2018 14:43

Vic muziky? Jako treba herniho vykonu? Urcite?
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 3. 2018 14:51

No chance.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 3. 2018 15:08

Vyvraťte mi to :) Ptám se na to kudy chodím, proč je údajně Ryzen nevhodný na hry, jak tady rádo zaznívá, nebo že má ve hrách mnohem nižší výkon apod. ale link na nějaký pořádný srovnání, který by to potvrdilo, mi nikdo poslat nechce.
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 3. 2018 15:12

Pockej. Ja neco navrhnu, Ty si placnes jednu vetu a ja jsem ten, kdo ma psat esej na to tema? To si delas ... ???

Spis nam to terda potvrd, hrdino.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 14. 3. 2018 15:28

https://static.techspot.com/articles-in ... Medium.png

první co mě napadlo... ale kup si na hry klidně Ryzen, jenom to prosím nikomu neraď
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 3. 2018 15:29

Ne esej, stačil by mi link na pořádné testy ze kterých vypadne, že Intel je na hry nezanedbatelně lepší než cenově ekvivalentní Ryzen. Nic takovýho jsem totiž nenašel.

:D Jo, tak to prokážem grafem z jedný jediné hry.

Ale našel jsem na stejným webu celý článek:
https://www.techspot.com/review/1450-co ... hexa-core/

Tady je třeba vidět, jak 1600 drží krok s o polovinu dražším i7 7700.

Celkově vzato rozumím, když pro gamer bude řešit rozdíl mezi 130 a 150 FPS, ale na domácí hraní je ten rozdíl naprosto zanedbatelný.

"Compared to the 7800X, the R5 1600 deliveres a similar experience once overclocked and even at stock it was just 4% slower throughout our benchmarks. It also consumes less power, costs considerably less, and comes with a better cooler out of the box. The Ryzen 5 1600 is the obvious choice for gamers."

V důsledku nejde o těch pár FPS, ale hlavně o to, jakým způsobem tady Ryzen - kategoricky - odsuzujete, jako kdyby byl nepoužitelným outsiderem. Není, hrát se na něm dá a velmi dobře.

Nakonec je tohle nezbytnost každýho technologickýho fóra, kdy core uživatelé hájí jednu značku/technologii/přístup a nepřipouští alternativy (ať už jde o počítače, foťáky, auta...), protože by tak zpochybnili svojí volbu. Je to divný, ale je to tak.
Naposledy upravil ondrasheq dne 14. 3. 2018 16:10, celkově upraveno 1
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 14. 3. 2018 16:03

Jo prokážem to jediným grafem, protože mě nikdo neplatí za googlení blbostí, které si neumíš vygooglit sám.

Navíc, počítač není jen o procesoru, ale to poznáš, až ti Ryzen projde rukama.

Ten odkaz je naprosto mimo mísu...
https://www.tweaktown.com/reviews/8363/ ... ndex6.html
ale nééé, i5 tady dává na ***** dvakrát dražšímu 1800x :-[
;-)
Naposledy upravil Timmy12 dne 14. 3. 2018 16:05, celkově upraveno 1
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arthe 14. 3. 2018 16:04

Kup si Hrozen pokud nemáš peníze nazbyt, pokud je máš, vydej se cestou Intelu
Arthe
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 3. 2018 16:20

Kup si Hrozen pokud nemáš peníze nazbyt, pokud je máš, vydej se cestou Intelu


To už mi přijde rozumnější přístup, podobně jsem do toho šel - ušetřený cash šel do lepšího disku a rychlejších pamětí, aniž by CPU zůstalo jakkoliv úzkým hrdlem. Tím se mnohem dřív než 1600X stane 3 gigová 1060.
ondrasheq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 3. 2018 16:32

V době kdy se dá i7-7700k koupit za 5? A fošny za pusu ? RyZen ztrácí ještě víc smyslu. Top hráč má 8700k, ten co hraje občas má Intel a ten kdo teď staví a nemá na to, ale má trochu rozumu, koukne na Aukro / bazos. Veme jetý CPU, koupí novou fošnu a je to.

Momentálně hraju (BF1, Wolf, PUBG, EFT, víc neinstaluji, není na to čas) na R5 1600X @ 3,8GHz, RAM musím mít na 3000MHz protože na default 3200MHz prostě nebootují. A těším se, až bude čas a chuť to přeskládat zpět na Intel. Klidně na Kaby/Sky/Coffe.

Ok, BF1 a Wolf na tom jede parádně, ale to je vše. Nicméně hraju jen občas, ale když si chci zahrát, tak nechci hrát ve VGA rozlišení a 60Hz. Proto chci minimálne FHD a 144Hz / FPS. Pak je ten požitek jinde. Když jsou zkoušel 4K@60Hz a FHD@144Hz, rozhodnutí bylo jasné. 4k na práci a FHD/2K na hry.

Klidně svou volbu zpochybním. Když mi dodáš FAKTA, že se pletu, stáhnu ocas, omluvím se a život jde dál. Nikdo není bezchybný, ale od dob kdy jsem hrál na C2Q, FX-8350, teď R5 1600, tak na i7-7700k jsem měl nejlepší FPS, i i5-7600K @ 5GHz nedávala např. BF1, ale to už se opakuji.

Post mortem:


ondrasheq píše:
Kup si Hrozen pokud nemáš peníze nazbyt, pokud je máš, vydej se cestou Intelu


To už mi přijde rozumnější přístup, podobně jsem do toho šel - ušetřený cash šel do lepšího disku a rychlejších pamětí, aniž by CPU zůstalo jakkoliv úzkým hrdlem. Tím se mnohem dřív než 1600X stane 3 gigová 1060.


Co jsou ty rychlejší paměti? Proč mi nejedou na třetí desce GSkilly na default 3200MHz, když jsem je měl na Intelu i na 4GHz? :) Čekám proč je to dobře a proč je ten Rezeň tak dobrej.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 14. 3. 2018 18:14

Hlavně Ryzen 1600x + fošna vs i5 8400 + fošna je rozdíl nulový, jakmile vyjdou levnější desky pro intel, tak i5 vyjde levněj. Samozřejmě k Ryzenu potřebuješ lepší cpu chladič, lepší intake a out take s čímž může souviset i potřeba lepší bedny, možná i zdroje... a získáš za to nižší výkon. Navíc celkově běh systému a všeho mi pod intelem připadá daleko plynulejší. S AMD je to jak mlátit hlavou do zdi, když toho necháš, uleví se ti.
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků