Spíše herní PC // CLasic/LN // 45 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Danadan 20. 2. 2018 18:16

Ahoj,

rád bych si nechal poradit při sestavě PC, nebo spíše nechal od vás navrhnout sestavu. Stačí mi classic sestava, nicméně nechci úplnou stíhačku na stole- Hrozně moc se mi líbí case Fractal Design Define R5 White, tak pokud by bylo možné zahrnout nějakým způsobem.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic /může být i trochu LN, ale nevyžaduji
UCEL PORIZENI SESTAVY: 25% střih záznamů z akční kamery (full HD hlavně, občas 4k), 75% hraní nejnovějších her
FINANCNI LIMIT: 45000 Kč
OPERACNI SYSTEM: bez OS, koupím zvlášť Win10
SESTAVITE SI PC SAMI: nechám na prodejně
BUDETE TAKTOVAT: ne, neumím (případně si nechám rád poradit)
MONITOR: mám vlastní (27 full HD AMVA+)
PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA: holá bedna

Předem děkuji za veškerou pomoc.
Danadan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 21. 2. 2018 09:05

45 960,- Kč

s cashback od asusu jsme v limitu.. Jinak sem splnil tvůj požadavek na skříň, dal jsem i7-8700k+GTX1080 což je teda na FHD kanón na vrabce.. ke kompletnímu LN by se musel vyměnit i chladič na grafice.. Takže grafika v zátěži slyšet bude, jinak to bude velmi příjemně tiché PC..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2018 11:13

Ta karta nemá žádnou reálnou dostupnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 21. 2. 2018 11:33

tak s kartami to bude teď v globálu problém.. ještě když jsem to posílal byla "na dotaz" nyní je "již se neprodává".. ale z nabídky momentálně v podstatě žádná není ani v rozumným horizontu dostupná..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2018 12:43

Já už teď také nemám. Něco bude do týdne, ale cena vysoká. Nad 20 určitě za 1080, bohužel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danadan 21. 2. 2018 18:08

Děkuji vám za pomoc, když tedy pominu fakt, že grafické karty jsou nedostupné, tak bych měl dotaz na ty větráčky tam. Zvládne je nějaký obchod czc, alza, alfa a jiné správně osadit? Já osobně třeba ani nevím, kam bych tolik větráčků dal (omlouvám se, pokud to jsou nějaké základy, které by člověk měl vědět).

Děkuji
Danadan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 21. 2. 2018 19:51

ty co jsou ve skříni vyhodit ven jsou hlučné a nedají se v podstatě regulovat. poté v bedně osadíš 2 vepředu a jeden dole jako IN-take (nasávání) a 2 nahoře + jeden vzadu jako OUT-take (odsávání)..

zbylé 2 jsou myšleny na chladič procesoru místo toho původního jednoho pro snížení hlučnosti..

stačí takhle? :) přikládám obrázek někde z googlu, kdybychom se někde nepochopili..

Obrázek
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danadan 21. 2. 2018 21:52

Mockrát děkuji za vysvětlení, už to chápu, jen mě překvapilo, že na ten chladič jsou dva větráčky a ne jeden.

Ještě jednou děkuji.
Danadan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 2. 2018 23:34

Dva běžící pomalu jsou efektivnější, než jeden rychle.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rookie 22. 2. 2018 10:52

tie vetraciky na chladic procesora..

teraz to ma jeden ako IN.. tlaci vzduch do chladica..

pri vymene das jeden ako IN a druhy z druhej strany ako OUT.. jeden tam bude vzduch tlacit a druhy ho bude odsavat.. to prudenie vzduchu bude lepsie a teda bud pri rovnakom hluku ucinnejsie chladenie alebo este lepsie pri rovnakom chladeni menej hlucne..

ps: a mat chladic rozumne otoceny v skrinke, aby si si nefukal proti sebe.. :)
rookie
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků