PC sestava plus netbook za 30 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 11. 2010 16:57

Zdravím, chci pořídit stolní PC a netbook, když tak omluvte špatnou sekci, nebyl jsem si jistý.

Budu psát bodově a vycházet z tohohle návodu viewtopic.php?f=932&t=1082441
Stolní PC:
1) Internet, hry
2) 24768 za vyreklamovaný notebook a 4542 za OEM licenci Office, který si snad vezmou zpět, když je nemůžu jinde použít, tzn. dohromady 29 310 Kč. Do této částky se musí vejít cena sestavy, monitoru, klávesnice a nějaké malé myšky k netbooku plus bych rád do PC Bluetooth.
3) Potřebuju bednu, monitor (moje představa tak 22", pokud možno NE FullHD, nevidím v něm výhodu, akorát je to záhul na hry) a klávesnici. Myš mám. Systém bych viděl nejspíš Windows 7 64bit domácí licenci. Na Office už kašlu, poperu se s Open Office.
4) Nikdy jsem to nedělal, ale bude-li potřeba, nebráním se tomu.
5) Skládat sám rozhodně nebudu. S tím souvisí také to, jestli byste mi někdo nedoporučil, kde to všechno koupit, preferuju kamenné obchody. Znáte-li nějakou firmu tu v okolí Liberce, kde by se dalo nakoupit a i by to sestavili, bylo by to fajn. Je samozřejmě potřeba zahrnout poplatek za sestavení do částky výše.
6) Jak už jsem napsal, představuju si tak 22", 1680×1050.
7) Pokud možno NVidii, Radeona mám teď a točej mě ty nefunkční Catalysty.
8 ) Pokusím se něco sepsat.

Poznámka: Vcelku si myslím, že by se dala beze změn vzít tahle sestava, co říkáte? viewtopic.php?f=932&t=1124021

Netbook:
1) Internet, zápisky, když pojedou starý hry, budu rád. Bluetooth bych velmi ocenil.
Co se týče velikosti, nechci nic menšího než 10", ale kdyby byla nějaká 12", tak jenom dobře. No a pak aby dobře chytal wifinu, vydržel...no tak alespoň 5 hodin běžnýho používání a velkou výhodou by byl matný displej. Nevím, jak se systémem. Přechod z Vist na XP mě děsí, nicméně není asi moc jiná možnost. Akorát ty W7 Starter, ale tam moc nevím, o co jde.
2) viz výše
3) Netbook a nějaká myška. Počítám s tím, že systém bude v něm. Opět si tam hodím Open Office.
4) :lol:
5) :arrow:
6) Opět bych raději koupil v kamenném obchodě tu někde v Liberci.

Snad jsem na nic nezapomněl. Předem díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2010 17:10

NefullHD monitor je ve 22" akorat IPS, totalne mimo cenovou dostupnost. Ostatni jsou fullHD. Holt moderni doba. Projdi si doporucenou sestavu za 15k pro fullHD lcd, po doplneni monitoru, periferii, netbooku, Win7 ... vyjde to.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 11. 2010 17:21

IPS? Nevím, o co jde, ale co je třeba špatnýho na takovýmhle monitoru? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71897

Sestava je tedy nejspíš vyřešená, vezmu tuhle tu za 15 000, tu čtyřjádrovou verzi. Nicméně byl bych rád, kdyby někdo poradil, kde to tu na severu koupit a nechat sestavit.

A co se týče netbooku, který, s jakým systémem? Podle čeho vybírat?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 25. 11. 2010 17:29

Je nejakej problem s Alfacompem? ;-)

Na jednojadrovej Atom bych doporucil spis Xp...
skype

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 11. 2010 17:37

Jak říkám, raději bych něco kamennýho tady u nás. Při mým pechu je jasný, že se něco podělá a ne jednou a přeci jen je snazší reklamovat tady na prodejně.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2010 17:43

TopView? Tu znacku jsem nikdy nevidel. Mozna to problem nebude. Ale mozna (pravdepodobne) to bude kvalitativne propadak.

Kamenne obchody v Liberci ... nevim, zkus Zlate Stranky. Lepsi radu asi na foru nedostanes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2010 00:09

Takže koukám na ty Windows, moc se mi nechce do OEM licence, takže vidím tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69298 , avšak hned vedle je licence pro 3 PC a tak je dokonce levnější a o OEM tam není ani slovo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=83396 . Rozumím tomu správně, že si můžu klidně do firmy koupit tuhle licenci pro 3 PC a vesele ji tam za ty 4k používat? Nebo používat u sebe a zbytek hodit třeba známým (já použiju na jedno PC, 2 zbydou). Je to tak?

Díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2010 00:17

Family pack je upgrade. To znamena, ze je NELEGALNI, pokud nevlastnis 3x XP, 3x Vista, nebo libovolnou kombinaci licenci XP nebo Vista.

Family = DOMACI, nevydelecne, NEFIREMNI. Zkus anglicky slovnik. Family sice zacina na "F" stejne jako firma ... ale preklad zni bohuzel jinak.

Znamym ... pokud s Tebou bydli ve spolecne domacnosti, potom ano.


//edit: Zminku o rodine, tzn. pribuzenskem vztahu jsem editoval na "spolecnou domacnost", jak to ma MS na webu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2010 02:36

Nemusíš ze mě dělat vola, vím, co je family. Jenže verzi Home Premium taky nemusím použít jenom doma, jak by název značil, ale můžu ji mít ve firmě. Nicméně máš pravdu, je to jenom upgrade, čili je to na nic.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2010 02:53

Nemusim a ani nedelam, staci si otevrit webove stranky microsoftu, kde jt to tak doslovne napsano - ja to jen zkratil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2010 03:06

No co se týče toho, že to je upgrade, tak to na czc napsaný nemají, přičemž u ostatních upgradů to ale mají, tak to mě zmátlo. A jinak ať to čtu jak to čtu, nic o společné domácnosti nebo příbuzenském vztahu tu nevidím http://store.microsoft.com/microsoft/Wi ... t/87DFFF11
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2010 03:33

Nj, ono v USA to taky upgrade neni. Nebo alespon prvne (vloni na podzim, kdyz tam FamilyPacky startovaly) to tam upgrade (alespon myslim) nebyl. CZ podminky jsou jine, nikoho snad ani neprekvapi, ze horsi.

Nefiremni vyuziti, doslova "ve vasi domacosti" uvadi i MS na vlastnim webu, link nize. Stejne je to ale uplne jedno, protoze jde o upgrade. CZC productmanager by si mel nasypat popel na hlavu a popisek opravit. Zkus napsat mail na obchod CZC. Ja jim psat nebudu, maji mne totiz dost neradi. Osvetlil jsem na zdejsim foru sve zkusenosti s jejich reklamacnim oddelenim a pridal par dalsich postrehu...

Tady primo pisou ve Vasi (jedne) domacnosti ... a zbytek podminek je bohuzel uveden POUZE milimetrovym pismem v EULA (licencni smlouva s koncovym uzivatelem). Informaci, ze se jedna o upgrade, ma clovek na webu MS pochopit asi ze slovicka "prevedte". Velmi vagni.

Take to, ze na "plnou verzi" Win7 se zadna vyhoda "family pack" NEVZTAHUJE, z daneho webu clovek na prvni pohled NEPOCHOPI. Zrejme jde o zamer Microsoftu? Nedovedu si totiz predstavit zadny jiny alespon TROCHU rozumny duvod, proc by jinak byla ta formulace natolik vagni a NEJEDNOZNACNA.

PS: Alza ma family pack popsany mnohem lepe, stale vsak i u Alzy chybi slova NEKOMERCNI a JEDINA domacnost, viz dalsi dva odkazy.

PS2: Vsechny informace clovek NESEZENE na jednom miste, je to smutne:
http://www.pcmagazin.cz/windows-7/1224- ... 990kc.html
http://www.svetsoftware.cz/akce-family- ... me-premium

PS3: Vse na jednom miste je pouze v EULA. Nekomercni, pouze domacnost, pouze JEDINA domacnost...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2010 10:47

No, takže jediný, co mi zbývá, je tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69298 . V diskuzi tam chlap z CZC píše, že se to smí používat ke komerčním účelům, tak to snad platí...ovšem teda ta cena je k zblití.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2010 10:48

Pokud nechces OEM, tak je to opravdu jedina volba.

AD cena: Jo, to je. Jako kazda FPP od MS.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2010 20:37

No, takže nejspíš vezmu tu OEM licenci, neboť:
1) rozdíl v ceně je brutální
2) nenapadá mě, proč bych Windows dával do jiného PC
3) ačkoliv se váže k desce, při její výměně z důvodu nefunkčnosti to jde reaktivovat
4) Až budu kupovat PC v budoucnosti, W7 už budou starej brak a mně bude úplně jedno, že si je nemůžu dát do svého PC
5) Můžu provádět libovolné upgrady krom té desky, tak doufám, že brzo nezastará
6) Je to děsná bejkárna

A monitor mi byl doporučen tenhle. Trochu dražší, ale snad kvalitní http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75188 . Nevíte, jak je to u LG se zárukou a vadnými body?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků