Nová kvalitní klávesnice

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 31. 3. 2018 19:25

Zdravím všechny :)

Chtěl bych zde poprosit o radu ohledně výběru nové klávesnice k počítači. Jelikož v elektro prodejnách jsou vystavené většinou jen levnější modely klávesnic, tak nemám moc možnost zkusit dražší modely. Nová klávesnice je už opravdu potřeba. Současná klávesnice s chiclet klávsami za nějakých 150 korun se už strašně zadrhává a má poškozenou klávesu A a tak dále. Už dlouhou dobu vybírám novou, ale stále si nevím rady. Nechci si vybrat špatně.

Klávesnice by měla sloužit na běžné používání, zadávání textu a na velmi časté chatování s lidmi a občasné hraní her. Moje požadavky jsou, aby klávesnice nevydávala při psaní nějaké pazvuky (vrzání, křupání, ...) a psaní aby bylo příjemné a přesné. Dále pak česká lokalizace, jednoduchý design, žádné přehnané tvary a pokud by měla podsvícení, tak aby šla nastavit modrá barva. Poohlížím se po klávesnicích cca od 1000 korun a výše. Zaujaly mě mechanické klávesnice. Prý je na nich větší "radost" psát, je na nich méně překlepů a zaujaly mě hlavně, protože mají lineární plynulý stisk kláves. Ale nebráním se ani kvalitní membránové klávesnici. Je mi jasné, že mechanické klávesnice budou trošku víc hlučné, ale co jsem porovnával, tak na moji rozvrzanou starou klávesnici nemají. :) Také by mě zajímaly různé typy opravdu tichých klávesnic. O takové bych možná taky uvažoval.

Zde jsou takové moje 3 možnosti, nad kterými přemýšlím:

Connect IT Evogear: https://www.alza.cz/connect-it-evogear-d3968922.htm
GIGABYTE Force K85: https://www.czc.cz/gigabyte-force-k85-cz/200238/produkt
Corsair K70 LUX: https://www.alza.cz/corsair-gaming-k70- ... 293267.htm

Zatím nejvíc přichází v úvahu Connect IT, která splňuje většinu mých požadavků a navíc má kompletně českou lokalizaci (nedodělávanou), široký levý shift a opěrku na zápěstí. Ale mám strach, že tato klávesnice zas nebude tak úplně kvalitní jako většina jiných mechanických klávesnic jako třeba Corsair K70 LUX, které jsou ovšem příliš drahé a většina z nich má zbytečně RGB podsvícení, které nevyužiju a v české verzi mají úzký levý shift. Pak možná ještě ta GIGABYTE, která má ale také krátký shift... Ale osobně si myslím, že asi jakákoliv klávesnice bude kvalitnější, než moje současná za 150 korun.

Budu vděčný za jakékoliv případné rady, tipy na různé klávesnice a podobně. :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 31. 3. 2018 20:08

Co se týče mechanických, můžu porovnat Logitech G513 a Corsair K70 Cherry Mx Red.

Sám preferuji tu od Corsairu, díky špičkovému a dokonalému a hliníkovému provedení. Nechají si to ale zaplatit. Nelituji, už bych si nezvykl na normální, respektive není to "satisfying" pocit. Na notebookové klávesnici tak potom trpím.

Ale evidentně na tom chceš šetřit, tak omrkni tu G513. Je to tak ale že některé klávesy jsou kovově mechanické, jiné plastově mechanické. Prostě tu cenu někde musely nahnat. Takže nejvíce používané mají jiný zvuk i feel.

Jinak je to asi jedno, všechno ostatní je šmejd nebo předražený šmejd (Razer).

Slušné byly i klávesnice od Microsoftu, měl jsem x4 sidewinder, klasický membránový *****, ale vydržela no.
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 31. 3. 2018 20:15

Geniál, díky za rady. :) Kdyby se dala sehnat Corsair K70 v české lokalizaci s velkým levým shiftem a pouze s modrým LED podsvícením, tak bych měl jasno, ale nikde v této podobě není k dostání, nebo špatně hledám.

Jinak Ta Logitech G513 se mi také zalíbíla! Hledám klávsnice už takovou dobu a na tuhle jsem zatím nenarazil. Bohužel je všude zas jen v anglické verzi... Ale to podsvícení je naprosto geniální, nesvítí to vůbec okolo kláves a podpěrka pod ruce je úžasná. Ale opravdu mezerník, enter atd. podle videa bohužel zní kovově, což mě překvapuje, když na CZC ta klávesice stojí 5 tisíc, což není málo. No prostě logitech. :) Tahle značka má vždcky nějaký nepochopitelný nedostatek. (např. jejich předražené myši, které nemají optický senzor uprostřed, ale na straně.)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 31. 3. 2018 20:52

e pravda že kamarád jí měl bez DPH a ještě nějakou levnější, tak říkal že ho vyšla na 2,7k, nenapadlo mě se podívat kolik stojí normálně. Jestli ale stojí v podstatě stejně jako celokovová Corsair s Cherry MX tak je to absurdní :)

ConnectIT mají dobrý lowend, nekvalitní middle a highend (stejně jako A4tech nebo Genius). Logitech je slušná sázka, jedna z málo posledních kvalitních značek. Ale jestli ten Gigabyte nabízí Cherry MX spínače, tak za tu cenu to vypadá jako slušný kauf
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 31. 3. 2018 20:58

Gigabyte K85? Ta má Kaihl Red spínače, ale to pro mě není podstatné. Nejsem zase odborník, nebo profesionální hráč, abych poznal v praxi rozdíl mezi Cherry a Kailh. Spíš do toho nechci zase vrážet víc jak 3-4 tisíce. Důležitá je ta opěrka rukou, modré podsvícení a hlavně CZ lokalizace. zatím teda stále vede Connect IT. :) Díval jsem se na plno videí a příjde mi, že zvuk mezerníku, shiftu a enteru je třeba u Corsair K70 stejně "kovový" jako u té Connect IT.
Naposledy upravil _TiGeR_ dne 1. 4. 2018 15:53, celkově upraveno 1
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 31. 3. 2018 22:01

kovový je dobrý, plastový je špatný
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 1. 4. 2018 16:59

Aha, tak to mám asi jiný pohled na věc. Právě že čím víc to chrastí, tím hůř podle mě. :D
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 2. 4. 2018 01:29

záleží. Já porovnával skutečný pocit a feel, vs zvuk z videí. Nevím.
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 2. 4. 2018 01:36

Myslím, že i ta Connect IT za 1700 bude o 150% lepší, než to, z čeho píši teď. :) Jelikož už je to nutné vyměnit, tak mi nic jiného asi nezbývá. Vše ostatní má buď krátký shift, nebo nemá české znaky.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 2. 4. 2018 01:40

Asi bude, ale za connectIT bych teda 1700 nedal :D
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 2. 4. 2018 01:47

Co jiného mám dělat. Nechápu, proč se nedá sehnat K70 LUX s dlouhým shiftem, modrým LED a českými znaky.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 2. 4. 2018 13:59

Hledej spis cherry mx spínače nebo mechanické, corsair je nevlastní

Jinak nevím co to znamená dlouhý shift lidi většinou chtějí dlouhý enter. A českou lokalizaci samozřejmě má. Jen ta opěrka rukou mi moc nevyhovovala dokoupil jsem z alzy gelovou connect it za 350kc
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 2. 4. 2018 14:12

No myslím velký shift na levé straně. Corsairy K70 LUX mají v české verzi ten zkrácený shift a vedle něj je navíc tlačítko se znakem lomeno. Podle mě absolutně nepoužitelné na hraní her.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniál 2. 4. 2018 14:26

Aha chápu, no já jí mám doma a hraju i counter strike a v práci ji mám také a nikdy mi to nepřišlo jako problém
Geniál
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 2. 4. 2018 14:34

No co se dá dělat. Ta levnější varianta K70 LUX bez RGB, která stojí okolo 3 tisíc korun je pouze na CZC v angličtině. V češtině nikde není a nebudu dávat 6 tisíc za stejnou klávesnici jen kvůli češtině a barevné RGB diskotéce, která se mi hnusí. Takže nezbývá nic jiného než Connect IT Evogear, na které mi vadí pouze potisk tlačítka Windows se starším logem Windows 7.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků