Zvýšení výkonu GK Intel HD Graphics 4000

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jezz679 7. 9. 2013 14:02

Dobrý den,
mám dotaz ohledně mé grafiky. Nedávno jsem si pořídil notebook od Samsungu s procesorem Intel Core i5-3337U a právě integrovanou grafikou Intel HD Graphics 4000. Zajímalo by mě, zdali by se dal zvýšit její výkon během hraní her. Samozřejmě jsem si notebook nepořídil na nejnovější hry, ale rád bych si občas na relax nějakou starší nebo MMORPG zahrál. Jinak v počítači mám 4GB paměti RAM a lze rozšířit na 8. Mělo by to nějaký zásadní vliv na zlepšení hratelnosti?

Díky za přečtení a odpověď :)
Jezz
Jezz679
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2013 14:11

Pokud mas 1x 4GB, rozsirenim na 2x 4GB te karte pomuzes, a to vyrazne. Uplne stejne bys ji ale pomohl, pokud bys 1x 4BG vymenil za 2x 2GB, tzn pokud uz ted mas 2x2, nepomuzes si absolutne vubec.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezz679 7. 9. 2013 14:25

Ano, mám 1x 4GB s možností rozšířit na 2x 4GB. Takže i přesto, že je integrovaná sskoro s nulovým výkonem pro hry, tak jí to znatelně pomůže? :)
Jezz679
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2013 14:27

Ano, nebot ji v rozletu vyrazne brzdi pametova propustnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezz679 7. 9. 2013 14:33

Já právě slyšel, takové ty řeči, že pokud jde o slabou integrovanou grafiku, tak už ji nic nepomůže a musí se s tím člověk smířit. Že ty 4GB RAM ji bohatě stačí a navyšovat je zbytečnost.

Tak díky moc za radu :)
Jezz679
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2013 14:42

Ony 4GB staci. To, co pomuze, je DUALCHANNEL, nikoliv 8GB. Proto by uplne stejne pomohlo mit 2x 2GB, jako pomuze mit 2x 4GB.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 8. 9. 2013 08:48

Nepomůžeš si, tady zhruba vidíš jak ti co pojede http://www.notebookcheck.com/Intel-HD-G ... 166.0.html
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Wikan 8. 9. 2013 09:24

Ale pomůže. Dualchannel mu může přidat cca 30 % výkonu.
http://www.notebookcheck.net/Performanc ... 847.0.html
Herní grafika z toho ale samozřejmě nevznikne.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 9. 2013 11:14

Samozrejme ze si POMUZES, mam to sam odzkousene, takze na drby nedej a pamet dokup. Cca tretina vykonu je naprosto realna.

Samozrejme, ani na levne dedikovane chipy typu GT620 mit vykonove nebudes, ale to je stejne kazdemu jasne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 8. 9. 2013 11:58

Ok jinak, pomůžeš si, ale u takto slabého stroje je to z bláta do louže,

z důvodu spotřeby, místa a chlazení jsou ntb cpu a gpu hodně slabé (oproti jejich klasickým verzím), ale to ti je asi jasné dle toho co píšeš. Z toho zkrátka žádný výkon nevykouzlíš.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Wikan 8. 9. 2013 12:29

GPU slabší jsou, ale CPU jsou v zásadně srovnatelné s desktopovými variantami.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezz679 8. 9. 2013 21:02

Díky všem za názory a reakce :) Paměť zřejmě dokoupím. CHápu, že z toho nebude herní grafika, ale i ta třetina výkonu na víc, pokud to tak bude, značně zlepší zážitek z her, na které se chystám :)
Jezz679
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků