Acer TravelMate 5742G-otevření

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod windows007 20. 9. 2014 16:58

Zdarec,
přestal mi fungovat větrák na ntb Acer TravelMate 5742G http://www.czc.cz/acer-travelmate-5742g-374g64mnss/92454/produkt. Bohužel se mi nedaří otevřít spodní kryt pro jeho opravu. Něco stále drží u VGA výstupu. Nemáte někdo zkušenosti s rozebíráním tohoto nebo podobného notebooku ? Díky za všechny rady.
Opravdový skinhead není rasista, bez jamajské kultury by skinheads neexistovali, byla to jejich kultura spojená s britskou pracující třídou, která je vytvořila...:o)
windows007
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 9. 2014 17:08

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod windows007 20. 9. 2014 17:32

díky, přesně tohle jsem hledal :)
Opravdový skinhead není rasista, bez jamajské kultury by skinheads neexistovali, byla to jejich kultura spojená s britskou pracující třídou, která je vytvořila...:o)
windows007
Junior

Odeslat příspěvekod windows007 21. 9. 2014 16:31

dostal jsem se do fáze, kdy je potřeba sundat základovku...dle návodu jsem snad nic nevynechal, ale deska drží ve vyznačených místech. Nerad bych zde uplatňoval hrubou sílu, tak se raději ptám. Jediné, co jsem nesundal je wifi modul (ne a ne jít povolit), ale ten je podle mne přímo na desce a neměl by proto bránit sundání. S notebookama bohužel moc zkušeností nemám. Někdo radu ? :-)
Přílohy
IMG_1381.JPG
IMG_1380.JPG
Opravdový skinhead není rasista, bez jamajské kultury by skinheads neexistovali, byla to jejich kultura spojená s britskou pracující třídou, která je vytvořila...:o)
windows007
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 9. 2014 16:38

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod windows007 22. 9. 2014 11:09

tak po dlouhém boji jsem to otevřel, chladič bohužel vypojený nebyl, nikde nejsou viditelné známky poškození...takže další otázka: jak zjistit, zda je chladič funkční nebo je vina na straně základovky ? v tom 1. případě, nějaké stránky, kde sehnat nový ? já nalezl jedině dily-notebooky.cz.
Opravdový skinhead není rasista, bez jamajské kultury by skinheads neexistovali, byla to jejich kultura spojená s britskou pracující třídou, která je vytvořila...:o)
windows007
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 9. 2014 12:05

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasca25 22. 9. 2014 12:19

když ses už dostal tak hluboko, skus rozebrat i samotnej vetráček, možna len množstvy prachu zabranilo chodu vetráčka (jako u meho MSI) pak stačilo jen namazat a notebook funguje dalej už šest let, jedinej problem co ma je odlomenej display,ale funguje cez monitor
Nemajte predsudky, ale overujte ich.
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod windows007 22. 9. 2014 17:48

vyčištění jsem zkoušel :-( zítra se pokusím chladič připojit k dalšímu ntb a uvidím, snad bude problém v chladiči
Opravdový skinhead není rasista, bez jamajské kultury by skinheads neexistovali, byla to jejich kultura spojená s britskou pracující třídou, která je vytvořila...:o)
windows007
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků