Dell 7559 recenze, problémy a porovnání s Acer V15 Nitro

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 4. 12. 2016 18:03

Ahoj,
chtěl bych se podělit o svoje zkušenosti s Dellem 7559. Hlavní kriteriem pro výběr ntb kolem 25 tisíc byl výkon. Nejdříve jsem koupil Dell 7566, ten měl ale hrozný TNkový panel, i když měl mít IPSko. Další volba padla na Dell 7559 (i7 6700HQ +960M). Který měl mít podle recenzí nejlepší chlazení, záruku a ucházející IPS (2 varianty, BOE a LG, s tím, že LG je lepší). Te´d když ho mám doma, tak ho můžu porovnat s Acerem V15 Nitro v první verzi (4720HQ + 960M 4GB)

Chlazení:
Chlazení je celkem OK, na základní nastavení má grafika kolem 80-85°C a procesor v horších případech 90-94°C, ale pořád jede na plný turbo. Žádné podtaktování se neděje (vyzkoušeno v GTA 5). Takže můžu přetaktovat svojí 960M na plných +135Mhz a paměti zvládají +600Mhz, všechno drží maximální takt. V porovnání s Nitrem, tam je běžný kolem 95-99°C (4720HQ), kdy procesor vypíná turbo a podobný teploty má i na grafice, která snižuje takty až na 1100Mhz. Dell jede na 1337Mhz s plným turbem procesoru. To je celkem rozdíl.

Display:
Věděl jsem o kvalitách BOE panelu v DELLu, ale když mi přišel ntb a v HW info jsem viděl 9HG62_156WF6 (Acer má 156WF6 SPB1), říkal jsem si, že to má stejný panel jako ACER, který má kvalitní IPSko. Ale není to tak. Všude po forech se můžete dočíst, že tenhle LG panel je super kvalitní, ale když to srovnam vedle V15 nitro, tak je o dost horší. Saturace barev je o poznání slabší, barvy jsou nevýrazné. Vyšedlé. To trošku zamrzí, když to má být stejný (nebo velice podobný panel). IPSko v Nitru je lepší. Největší rozdíl je vidět na červené (255 0 0), na Nitru je jasně sytá, na dellu je slabší než na mém starém TN monitoru. Úroveň černé je na Aceru také lepší. Zkusil jsem spoustu kalibračních icc profilů, ale bylo to k ničemu, většina jich jen přidávala žlutý nádech. Pár jich řeší gamu. Zkusil jsem si různě hrát s ovladačem intel grafiky, přidávat gamu, kontrast. Ale základní rgb červená je pořád nevýrazná. Psal jsem na dell a výměna panelu znamená ztráta záruky.

Dell 7559 vs starý TN monitor.
http://i.imgur.com/wK4aXeI.jpg

Kalibrační profily, které jsem zkoušel:
https://uloz.to/!TecNmMauuW9O/calibration-lg156wf6-rar

Kdyby někdo měl doma kalibrační sondu a měl profil, prosím ať se podělí. :)

Undervolt:
I7 6700HQ jde undervoltnout přes XTU až o 200mV, více jsem nezkoušel. Používám -150mV, otestováno 10h v OCCT a teploty klesly o 10-18°C.

Zvuk:
Poslední verze ovladače dellu na zvuk má takovou spešl fičuru v tom, že nastavuje basy podle celkové hlasitosti ve windows. Tzn ve spotify si nastavím zvuk na 1/3 a ovládám zvuk ve windows, zvuk je pak daleko lepší, lepší basy. Uplně jinej zvuk, pak asi i lepší než V15 nitro, ale to je subjektivní.


Moje nastavení pro display (LG):
Gamma +0,1
Saturation +9

Otázky:

1, Je tu někdo s kalibračním profilem pro LG panel?

2, Jak se dostat přes 135Mhz limit na GTX 960M?

3, Jak odemknout násobiče pro i7 6700HQ v XTU? Acer to má povolený.
http://www.overclock.net/content/type/6 ... eight/1000

4, Jak dostat z napejní na baterce plný výkon? Když nastavím v Experience 50FPS, tak to funguje, ale když limit vypnu, dostanu z toho tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=yDDKYI8Vt8E&t=4s

5, Jak zkalibrovat baterku? Ntb je starý 3 týdny, má za sebou asi 6 cyklů a dell aplikace mi ukazuje stav baterie 64Wh, baterie je 74Wh. To je 10Wh za 6 nabíjecích cyklů. Ještě před týdnem to ukazovalo 71Wh.
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 12. 2016 18:45

2) Přehrát bios grafiky, obvykle stačí nějaký od MSI notebooků.
http://www.overclock.net/t/1594158/ques ... lock-limit
Ovšem dobře si to pročti, navýšení frekvence nepřináší adekvátní navýšení výkonu. Ta grafika je mr dka. Má prostě málo ROPek.

3) Nejde, ACER to měl povolená protože to měl povolený ten procesor. i7-6700HQ má násobič zamčený

4) Nad tímto jsem nikdy nepřemýšlel. Zejména proto, že životnost NTB na 60Wh baterku při hraní bez zásahu šetřících módů je zábava maximálně na 45 minut a těžce to zkracuje životnost baterie (viz dále).

5) Nic takového neexistuje. Svým chováním jsi tuto šitózní baterku (na něčem se u těchto levných "herních" NTB šetřit musí) krásně sejmul. Neboj se, nyní již degradace nebude postupovat tak rychle. Na druhou stranu, pokud tě to štve, stále máš možnost reklamace, takový úbytek kapacity si samozřejmě prodejce/výrobce neobhájí.

Pokud chceš kvalitnější baterku, tak koukej po dvojnásob drahé třídě notebooků. Pokud chceš aby ti baterie vydržela, tak
a) Při hraní zapni mód, aby se baterie nedobíjela do plna. Liionkám vadí když jsou nabité a v teple.
b) nehraj na baterii, vysoké vybíjecí (za tepla) proudy baterii škodí.
c) úplně vybitý notebook nenabíjej vypnutý (vysoké nabíjecí proudy ji škodí, herní NTB mají masivní nabíječky a tedy dokáží vypnutý notebook nabít opravdu fofrem).
d) Drž baterii mezi 20-80 procenty
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 4. 12. 2016 19:02

2) Přehrát bios grafiky, obvykle stačí nějaký od MSI notebooků.
http://www.overclock.net/t/1594158/ques ... lock-limit
Ovšem dobře si to pročti, navýšení frekvence nepřináší adekvátní navýšení výkonu. Ta grafika je mr dka. Má prostě málo ROPek.

Vím kolik přináší +135/600 Mhz, 10-20% a to už je celkem znát, navíc když grafika má asic 88% a vypadá, že by snesla ještě o dost víc. Každopádně půjde tohle i na DELL? Řešil už jsem to s někym na overclock foru a psal mi, že Dell má "RSA signed BIOS, so I can't help you". Kaž dopádně, kdybych z toho vymáčknul alespoň 1400Mhz, vůbec bych se nezlobil. :oops:

3) Nejde, ACER to měl povolená protože to měl povolený ten procesor. i7-6700HQ má násobič zamčený

Někde na foru jsem zahlídnul editace biosu a že to pak možná funguje. Ale nevím

4) Nad tímto jsem nikdy nepřemýšlel. Zejména proto, že životnost NTB na 60Wh baterku při hraní bez zásahu šetřících módů je zábava maximálně na 45 minut a těžce to zkracuje životnost baterie (viz dále).

Jde mi jen o to, jestli je to chyba kusu, nebo nějaká normální fičura jako nějaké vnitřní proudové omezení. Protože Acer V15 Nitro s tím nemá problém, i když má baterku menší.

5) Nic takového neexistuje. Svým chováním jsi tuto šitózní baterku (na něčem se u těchto levných "herních" NTB šetřit musí) krásně sejmul. Neboj se, nyní již degradace nebude postupovat tak rychle. Na druhou stranu, pokud tě to štve, stále máš možnost reklamace, takový úbytek kapacity si samozřejmě prodejce/výrobce neobhájí.

Ta baterka má teď všehovšudy asi 7 cyklů, s tím, že jsem zkoušel jak na tom pujde hrát a během pár minut to zas vypnul. Protože to nešlo. Viz to video. Takže znova... Je tohle chování na baterce u Dellu 7559 normální?
Dá se té kapacitě věřit a brát jí jako pravdivou a dostačující na reklamaci? Nemůže to být jen špatná kalibrace?
Je to ntb na vysokou, takže by se občas nějaké to hraní na baterce hodilo, pokud by nějak normálně šlo nastavit, že na baterce pojede jen HD 530 only, byla by to asi největší výhra.
Dell power manager ukazuje stav baterie vynikající

EDIT: Moc se mi nechce věřit, že bych svým chováním tu baterku takhle degradoval. Na vedlejším foru někdo psal, že má po ruce wear level 0,1% a občas na baterii hraje.

EDIT2: Teď jsem baterii dobil z 0% a ukazuje to 67Wh, lehce to stouplo.
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 12. 2016 20:01

Opotřebení 0,1% za rok je nesmysl. Tomu snad nemůžeš věřit.

Nevybijej baterií na 0% strašně ji to škodí. Nejhorší je pro moderní baterie prvních a posledních 10-20% viz Cernakus.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 4. 12. 2016 20:02

ano mam wear level 0,1% podla hardware info, ;-)
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 4. 12. 2016 20:06

Python.p píše:Opotřebení 0,1% za rok je nesmysl. Tomu snad nemůžeš věřit.

Nevybijej baterií na 0% strašně ji to škodí. Nejhorší je pro moderní baterie prvních a posledních 10-20% viz Cernakus.


Všude, kde jsem hledal nějakou kalibraci baterie, tak bylo vybít do uplný nuly a nechat nabíjet do maxima. A zatím mi to pomohlo z 64 na 67,5Wh.
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 12. 2016 20:13

Jednou za čas ano, ale nedělej to pořád.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 4. 12. 2016 20:18

notebook kupeny 8.12.2015
Přílohy
Bez názvu.png
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 4. 12. 2016 22:13

Jaká je nejlepší wifi do tohohle ntb? Koukám na ebay po Intelu 7265 za necelý 3 stovky, 8260tka stojí kolem 4 stovek a má navíc jen BT 4,2. Co myslíte?
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 5. 12. 2016 19:05

Není tu někdo se stejným ntb a stejným použitým IPSkem, se kterým bych se mohl domluvit na společný zaplacení kalibrace?
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 14. 12. 2016 00:37

Vyzkoušel jsem nastavit NV kartu pro všechno 3D na pevno (v ovladačích na NV) a nastavit profil plný výkon s 100% minimálním stavem, tzn nemělo by se to podtaktovávat, v zátěži to ale občas klesá až na 1Ghz, proto ty dropy v FPSkach. Zřejmě nějaký limit odběru se kterým se nehne. Protože v BIOSu nikde nic nevidím.
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 16. 12. 2016 16:08

Baterie vyřešena, po pár cyklech na baterce to ukazuje 73439mWh.
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 26. 12. 2016 15:03

23.12. jsem nastavil baterku na nabíjení mezí 70-80% viz cernakus. Teď 26.12. má baterka 90,1%. Je normální, aby za 3 dny klesla o 10%? Celou dobu je ntb na drátě.
DrzkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 26. 12. 2016 20:14

Myslím, že by jsi neměl sledovat ten "měřič", zcela zjevně stav baterie jen odhaduje a těžce se u toho mýlí (usuzuji z toho, co jsi zde doposud napsal). Samozřejmě, pokud by to tak opravdu bylo, tak to normální není.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 26. 12. 2016 20:54

No hlavně je to těžce retardovaný v tom, když se nastaví ta kapacita třeba jen na 65Wh, jak to dělalo dřív. Tak ntb ukazuje například 7% a na těch 7% to jede třeba ještě 40minut, protože tam je těch dalších 9Wh.
DrzkaCZ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků