Koupím přívěsný vozík

Sekce určená k poptávce a výměně automobilů, motocyklů atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K86 22. 10. 2017 19:29

Koupím přívěsný vozík za OA do 750kg, nebržděný, jednonáprava, délka plochy od 230cm do 250 - 260cm v nějákém slušném stavu s TP. Výrobce a materiál bočnic je asi jedno. Kdybyste někdo o něčem věděli, dejte vědět.
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 22. 10. 2017 19:33

Kdyz novy stoji od 7k proc jetx?
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod K86 22. 10. 2017 19:34

tak mi nejakej ukaz

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2017 03:42

7k to není, ale 13,5k taky není majlant:
https://www.provleky.cz/katalog/privesy ... 360x1250mm
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 23. 10. 2017 06:26

Beru zpet na ten tozmer to chce tak 10 min spise 13
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 06:36

13500 není 7 :D
O tomhle samozřejmě vím, dokonce pod 13. Zatím jsem ho neviděl tak nemůžu posoudit kvalitu za tu cenu

-- 23. 10. 2017 07:37 --

goes píše:Beru zpet na ten tozmer to chce tak 10 min spise 13

Za 10 je kde?
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2017 07:24

Nevypadalo, že bys hledal nějakou kvalitu. Tam ti taky ještě dají 500 slevu, bude na 130, můžeš si koupit plachtu na míru, zdarma dostaneš zámek a o kolečko víc.
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 07:26

Uplne top kvalitu nehledam, ale zase nechci aby to po prvnim prevozu cehokoliv melo rozlamane a ohnute bocnice...
prece jen mi to skoro porad bude stat u domu a cekat na prilezitost :D

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 10. 2017 07:28

Já koupil nový za 40, taky sem se ošíval, na druhou stranu jeté v tom co sem chtěl já byly levnější třeba o 5 tis. a ještě nebyly přesně to co sem chtěl.

No proč to píšu. že lidi nevědí co si za ojetý přívěs vzít a že se to při těch cenách, za kolik se ojeté prodávají, snad ani nevyplatí (teda krom těch, kteří jsou i za ušetřenou 500 rádi).
maincoonsback
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 10. 2017 07:28

mno... těch 13k je reálnějších no
Lukas063
Veterán

Odeslat příspěvekod Bigduck 23. 10. 2017 07:34

Koukni na Agados, dle mého kvalita za rozumnou cenu, sám asi 8 let používám, tahám mnohem těžší věci než do 750 kg a pořád je ve 100% stavu. Z mého okolí rovněž pozitivní recenze.
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 23. 10. 2017 07:43

maincoonsback píše:Já koupil nový za 40, taky sem se ošíval, na druhou stranu jeté v tom co sem chtěl já byly levnější třeba o 5 tis. a ještě nebyly přesně to co sem chtěl.

No proč to píšu. že lidi nevědí co si za ojetý přívěs vzít a že se to při těch cenách, za kolik se ojeté prodávají, snad ani nevyplatí (teda krom těch, kteří jsou i za ušetřenou 500 rádi).

to musi byt pecka ti reknu za 40 vozik... kdyz si vezmu, ze na tahani aut na dve sme kupovali za cca 30...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Nekenieh 23. 10. 2017 07:56

Bohužel prakticky všechny vozíky jsou dnes postaveny na nápravě s těmi žvýkacími gumičkami ve čtvercové trubce. Což je ten nedrsnější lowend. Když do prázdnýho položíš třeba lopatu a vlítneš do díry nebo jen dolíku, tak klidně přeskočí 30cm sajtnu a jde na procházku. Podobným způsobem se vozík snaží rozmlátit vše, co je naloženo. Uklidní se až když na něm je několik metráků, což si přiznejme nebývá nejčastější způsob využití.
A tak běžný náklad s nožičkami je schopen se protlouct skoro skrz přes překližkové dno během pár desítek km. Po plechu zas vše katastrofálně klouže. Já to řeším starým kobercem a překližka po stavbě dvou domů stále ještě žije.
Zlatý starý domaděly s nápravou z něčeho co má pera a tlumiče.
Naposledy upravil Nekenieh dne 23. 10. 2017 08:00, celkově upraveno 1
Nekenieh
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 07:59

maincoonsback píše:Já koupil nový za 40, taky sem se ošíval, na druhou stranu jeté v tom co sem chtěl já byly levnější třeba o 5 tis. a ještě nebyly přesně to co sem chtěl.

Kdybych na tom denne tahal 500kg materialu s obtiznou nakladkou, tak samozrejme uvazuju nad drazsim a mozna kvalitnejsim, ale aby mi to stalo u domu na to nepotrebuju vlek za 40.

-- 23. 10. 2017 09:00 --

Bigduck píše:Koukni na Agados, dle mého kvalita za rozumnou cenu, sám asi 8 let používám, tahám mnohem těžší věci než do 750 kg a pořád je ve 100% stavu. Z mého okolí rovněž pozitivní recenze.

Agados, vezeko, humbaur,.... v tom rozmeru co poterebuju jsou kolem 20ti

-- 23. 10. 2017 09:02 --

Nekenieh píše:Bohužel prakticky všechny vozíky jsou dnes postaveny na nápravě s těmi žvýkacími gumičkami ve čtvercové trubce. Což je ten nedrsnější lowend. Když do prázdnýho položíš třeba lopatu a vlítneš do díry nebo jen dolíku, tak klidně přeskočí 30cm sajtnu a jde na procházku. Podobným způsobem se vozík snaží rozmlátit vše, co je naloženo. Uklidní se až když na něm je několik metráků, což si přiznejme nebývá nejčastější způsob využití.
A tak běžný náklad s nožičkami je schopen se protlouct skoro skrz přes překližkové dno během pár desítek km. Po plechu zas vše katastrofálně klouže. Já to řeším starým kobercem a překližka po stavbě dvou domů stále ještě žije.

Dneska sehnat do 750kg odpruzenej je docela solidni problem, ale jinak je to jak pises.

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod clany 23. 10. 2017 08:06

Co hornbach?
A teď ujedu všem!
clany
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 10. 2017 08:11

goes píše:

to musi byt pecka ti reknu za 40 vozik... kdyz si vezmu, ze na tahani aut na dve sme kupovali za cca 30...

Pecka to není, je to obyčejný vozík v šířce 1250, ale má vysoké bočnice a zamykací dekl (laminátový aero), aby se v tom daly vozit kola a i jinak využívat třeba na dovolenou (a nechcalo do něj), takže ho mám tak vycajkovaný (zámky, kolečko...). Jinak na něm nic extra není. Ale sháněl sem ho dlouho. No a je nový, no.
maincoonsback
Inventář

Odeslat příspěvekod Bigduck 23. 10. 2017 08:25

Bigduck píše:Koukni na Agados, dle mého kvalita za rozumnou cenu, sám asi 8 let používám, tahám mnohem těžší věci než do 750 kg a pořád je ve 100% stavu. Z mého okolí rovněž pozitivní recenze.

No jo, ale tak to si musíš vybrat buď levný šunt, který použíješ jen sem tam a nebudeš tahat nic těžkého nebo něco kvalitnějšího, ale dražšího a odtaháš na tom tuny a desítky tisíc km. Sám jsem na tom svém odtahal už stovky tun a cca 30 tis. km a nejeví známky únavy po 8 letech. A stál cca 26 tisíc včetně kotevních misek, podpěr, kolečka (to je nezaplatitelná věc pro manipulaci s naloženým vlekem v jednom člověku) a plachty do 2 metrů. Takže už se dávno zaplatil.

Na extra těžké či velké věci si půjčuju pak na jeden den veliké vleky, kde hold dám talíř za den, ale to je potřeba párkrát.
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2017 08:30

goes píše:

Jo, najde se: http://www.policie.cz/clanek/uzemni-utv ... vozik.aspx
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 08:39

Bigduck píše:

No jo, ale tak to si musíš vybrat buď levný šunt, který použíješ jen sem tam a nebudeš tahat nic těžkého nebo něco kvalitnějšího, ale dražšího a odtaháš na tom tuny a desítky tisíc km. Sám jsem na tom svém odtahal už stovky tun a cca 30 tis. km a nejeví známky únavy po 8 letech. A stál cca 26 tisíc včetně kotevních misek, podpěr, kolečka (to je nezaplatitelná věc pro manipulaci s naloženým vlekem v jednom člověku) a plachty do 2 metrů. Takže už se dávno zaplatil.

Na extra těžké či velké věci si půjčuju pak na jeden den veliké vleky, kde hold dám talíř za den, ale to je potřeba párkrát.

delku nad 230 potrebuji jen kvuli motorce, jinak by klidne stacil 2m na takovy to ***** kolem domu. Jak jsem napsal, kdybych to tahal denne, zainvestuju do toho.

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 23. 10. 2017 08:42

maincoonsback píše:
goes píše:

Pecka to není, je to obyčejný vozík v šířce 1250, ale má vysoké bočnice a zamykací dekl (laminátový aero), aby se v tom daly vozit kola a i jinak využívat třeba na dovolenou (a nechcalo do něj), takže ho mám tak vycajkovaný (zámky, kolečko...). Jinak na něm nic extra není. Ale sháněl sem ho dlouho. No a je nový, no.

hele... nepucil bys mi ho? ne na vozeni, ale dal bych si ho za auto a sel nekam trenovat? ja s tim jel asi 2x v zivote a hruza... a potrebuji obcas vozit a potreboval bych natrenovat...

byt to si asi muzu pucit za pausal v hornabachu
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 08:45

dopredu trenovat nepotrebujes, jooo dozadu to chce fistrona

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 23. 10. 2017 08:51

:) ano dopredu sem problem nemel, ale neotocil sem se a nic neodcouval :) a kdyz si vezmu, jak sem byl ve svycarsku na farme, jeli sme v alpach a meli jsme Traktor - vlecka - velcka a on s tim tam couval a docouval tak to byl pan ridic :)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 08:52

vlek za autem je v pohode, to mas behem pul hodiny v ruce

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2017 08:55

Zaklad je auto s dobrym rajdom...tahal som vozik vzdy len za Favom a tam sa clovek utocil volantom po par minutach cuvania.
Kimi is the best
.......nebojte sa nalepky.......
P5E = Maximus Formula :)) [i]roman63[/i] neber to vazne !!!

R.I.P cervene forum.zive :((
glider
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2017 08:57

goes píše:
maincoonsback píše:Pecka to není, je to obyčejný vozík v šířce 1250, ale má vysoké bočnice a zamykací dekl (laminátový aero), aby se v tom daly vozit kola a i jinak využívat třeba na dovolenou (a nechcalo do něj), takže ho mám tak vycajkovaný (zámky, kolečko...). Jinak na něm nic extra není. Ale sháněl sem ho dlouho. No a je nový, no.

hele... nepucil bys mi ho? ne na vozeni, ale dal bych si ho za auto a sel nekam trenovat? ja s tim jel asi 2x v zivote a hruza... a potrebuji obcas vozit a potreboval bych natrenovat...

Já bych do toho nevlez, zvlášť po tom, co se tu psalo o odpružení.
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 23. 10. 2017 09:05

coze?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2017 09:10

Píšeš, že potřebuješ občas vozit, ne něco převážet. :-)
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod metyn 23. 10. 2017 09:15

:D , Meta
metyn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 10. 2017 09:33

Klidně ti ho na kola a tak půjčím. Občas v tom musím odvést i nějaký binec (listí větve), ale tomu se snažím vyhýbat a snažím se ho držet v pěkným stavu (tak je nový, no). Mám tam zámek na kouli, tak předpokládám, že by to nikdo ukrást neměl (dá se to zamknout i odpojené). Sám to mám v garáži, venku to nechci nechat stát.

Sranda je, že je vyšší než Peugeot, takže bude vyšší asi i než Smax (o chlup), ale zase je super, že je pěkně vidět.

A to drncání zase až tak strašné není. Je to do 130 km/h a je to celkem na pohodu. Těch 140 sem s tím jel a samozřejmě velký díry s tím nikdo schválně vymetat nebude, ale drží pěkně.

Jediná sranda je, že vlastně, když to dám za Peugeot, tak to má 7,5 m a chce to fakt na to myslet.
maincoonsback
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 23. 10. 2017 10:36

goes píše::) ano dopredu sem problem nemel, ale neotocil sem se a nic neodcouval :) a kdyz si vezmu, jak sem byl ve svycarsku na farme, jeli sme v alpach a meli jsme Traktor - vlecka - velcka a on s tim tam couval a docouval tak to byl pan ridic :)

Tak to už chce fištróna, na 2 vlečky, to už je spíš logický úkol, než couvání :D
M2
Coupe JCW
Scania R490
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 10:49

To bych chtel nekdy videt

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2017 10:52

To aj ja...pokial mali obe oko a ani jedna nemala "uzamknute" otacanie.
Kimi is the best

glider
Guru

Odeslat příspěvekod speleo 23. 10. 2017 11:03

By to chtělo aby se pražská garáž složila na jeden slušný vozejk se všema serepetičkama (aby byl samozřejmě lepší jak maincoonbackův) a pak si ho různě půjčovali. Občas bych to taky potřeboval, ale pučovat se mi ho komerčně nechce, tak to většinou vyřešim nějak jinak, ale hodil by se.
K86 koupí slušnej vozejk, udělá sdílenou tabulku kam se budem zapisovat a rezervovat termíny a každej přispěje nějakou poměrnou částí. :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 23. 10. 2017 11:05

Když se to osvědčí, tak si koupíme Lambo. To už tu dlouho nebylo.
A těšim se na sdílenou *****. Ale tu by chtělo najímat jen na měsíc. Změna je život. :D
TSs

S holkama nechodim, těch mám tak akorát,
hoří jenom s benzínem, jsou trapné.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 23. 10. 2017 11:13

Blbý by bylo, že by tam TomasB požadoval 20" liťáky, Pierr3 hakenkrojce, Orgasmic by vyžadoval nápravu z OIIIRS, Mello by tam napevno přidělal kubíkovou nádrž na Castelli Romani, já bych jinej než od Fordu nechtěl, Aštar by chtěl bílej, Pajjoun by ho snižoval aby se do zatáček tolik nenakláněl a dal by mu vlastní závodní číslo, PatV by ho věčně zapomínal v Šuperku, MV by se ho snažil zapřáhnout za jízdní kolo a Mlaskac by ho házel do čelních oken kamioňáků a rozbil by ho :( To by byl strašnej paskvil takovej vozejk :D
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 23. 10. 2017 11:18

:D

-- 23. 10. 2017 12:19 --

A ta pasáž s číslama mi pobavila ještě víc. Když sem si pučoval magnetický, tak jsem je plácnul na Sprinter. Celkem to pár pohledů upoutalo a to jsem to tam měl jen chvíli. :D
TSs

S holkama nechodim, těch mám tak akorát,
hoří jenom s benzínem, jsou trapné.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Nekenieh 23. 10. 2017 11:25

Vůbec nejhorší je koupit vozejk za 40 a pak se ho bát používat, aby se neumazal. Ale i takoví jsou mezi námi.
Nekenieh
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2017 11:26

:D mna pobavila zdielana *****
Kimi is the best

glider
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 10. 2017 11:32

No to sis mohl odpustit, když víš prd.

Ono já se nebojím ho používat (naopak), jen se k němu chovám lidsky... Nakonec sem ho vzal jako nástupce dodávky. Ale nemusím v něm nechat hnít půl roku listí a když už ho zajetelím, tak ho i hned pokud to okolnosti umožní umyju. Thats all... Nehledej za tím nějakou nekalost.

Psal sem, že ho primárně chci používat i na kola, dovču a tak (bude-li potřeba), nemám ho tedy jen čistě jako pracovní nástroj, i když i tuto funkci může plnit a když bude potřeba, tak splní. Nemám ho dlouho, ale už odvezl fůru větví, listí, kubíkovou bečku na dešťovku atd... atd... Ale je v garáži (takže by pozinkování nemuselo zoxidovat) a nehodlám ho prostě ničit.
maincoonsback
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 23. 10. 2017 11:33

no proste vozík mazlík :)
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 11:37

speleo píše:Blbý by bylo, že by tam TomasB požadoval 20" liťáky, Pierr3 hakenkrojce, Orgasmic by vyžadoval nápravu z OIIIRS, Mello by tam napevno přidělal kubíkovou nádrž na Castelli Romani, já bych jinej než od Fordu nechtěl, Aštar by chtěl bílej, Pajjoun by ho snižoval aby se do zatáček tolik nenakláněl a dal by mu vlastní závodní číslo, PatV by ho věčně zapomínal v Šuperku, MV by se ho snažil zapřáhnout za jízdní kolo a Mlaskac by ho házel do čelních oken kamioňáků a rozbil by ho :( To by byl strašnej paskvil takovej vozejk :D

dyt nemas gulu na fikusu

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 23. 10. 2017 11:52

Tak schválně, jestli najdeš tažné zařízení 8-P

Obrázek

speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Nekenieh 23. 10. 2017 11:57

Je zepředu? U Fordu je možný všechno.
Nekenieh
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2017 12:03

speleo píše:Tak schválně, jestli najdeš tažné zařízení 8-P

Obrázek

na fikusu nic nevidim

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 10. 2017 12:09

a seš si jistý, že kdyby si ten vozík dal za Escorta, že by to nedopadlo tak, že by v první zatáčce Escort neodbočil a vozík nejel rovně?
;-)
maincoonsback
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 23. 10. 2017 12:11

Vozik ako vikendovka a v nedelu na striedacku kostol/kaufland.
Kimi is the best

glider
Guru

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 10. 2017 12:12

speleo píše:Blbý by bylo, že by tam TomasB požadoval 20" liťáky, Pierr3 hakenkrojce, Orgasmic by vyžadoval nápravu z OIIIRS, Mello by tam napevno přidělal kubíkovou nádrž na Castelli Romani, já bych jinej než od Fordu nechtěl, Aštar by chtěl bílej, Pajjoun by ho snižoval aby se do zatáček tolik nenakláněl a dal by mu vlastní závodní číslo, PatV by ho věčně zapomínal v Šuperku, MV by se ho snažil zapřáhnout za jízdní kolo a Mlaskac by ho házel do čelních oken kamioňáků a rozbil by ho :( To by byl strašnej paskvil takovej vozejk :D

:D
2017 Škoda Kodiaq 1.4 TSI DSG Style
2014 Mazda 3 G165 Revolution
2003 Alfa Romeo 147 GTA
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod speleo 23. 10. 2017 12:13

To nevim, chtěl bych to zkusit právě :-)

speleo
Guru

Odeslat příspěvekod Bigduck 23. 10. 2017 12:33

speleo píše:By to chtělo aby se pražská garáž složila na jeden slušný vozejk se všema serepetičkama (aby byl samozřejmě lepší jak maincoonbackův) a pak si ho různě půjčovali. Občas bych to taky potřeboval, ale pučovat se mi ho komerčně nechce, tak to většinou vyřešim nějak jinak, ale hodil by se.
K86 koupí slušnej vozejk, udělá sdílenou tabulku kam se budem zapisovat a rezervovat termíny a každej přispěje nějakou poměrnou částí. :)

no vidíš, já ho v Praze mám a i Praze vyhoví i se všemi těmi serepetičkami :-)
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod speleo 23. 10. 2017 12:49

Velká kachna je top :love:

speleo
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2017 13:27

maincoonsback píše:a seš si jistý, že kdyby si ten vozík dal za Escorta, že by to nedopadlo tak, že by v první zatáčce Escort neodbočil a vozík nejel rovně?
;-)

I to se stává: https://www.novinky.cz/krimi/452711-od- ... iorku.html
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 25. 10. 2017 07:04

K86 píše:delku nad 230 potrebuji jen kvuli motorce, jinak by klidne stacil 2m na takovy to ***** kolem domu. Jak jsem napsal, kdybych to tahal denne, zainvestuju do toho.

Ještě si můžeš pořídit vozík se sundávacím předním čelem a na motorku používat takový držák: https://www.vapp.cz/produkt/drzak-motoc ... 0mm-pozink .
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 26. 10. 2017 10:33

Moznosti je mrak, ale tohle je treba dalsi dvojka, najezd mas za 1500 a uz to roste

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 26. 10. 2017 13:57

No, to budeš řešit tak jako tak.
Nebo tam budeš svou moto házet a převážet jak pytel brambor?

-- 26. 10. 2017 14:58 --

puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod pech. 27. 10. 2017 18:53

Nekenieh píše:Bohužel prakticky všechny vozíky jsou dnes postaveny na nápravě s těmi žvýkacími gumičkami ve čtvercové trubce. Což je ten nedrsnější lowend. Když do prázdnýho položíš třeba lopatu a vlítneš do díry nebo jen dolíku, tak klidně přeskočí 30cm sajtnu a jde na procházku. Podobným způsobem se vozík snaží rozmlátit vše, co je naloženo. Uklidní se až když na něm je několik metráků, což si přiznejme nebývá nejčastější způsob využití.

Právě proto jsem nechtěl nový ani vidět, prohlídni si zespodu, jak jsou udělané ty levné zespodu, to bys blil, že tohle někdo otypuje na 750kg to už není ani odvaha, to je hazard a výsměch konstrukčním zásadám.

Nápravě s gumovými segmenyt se nevyhneš, vlastnosti "odpružení" jsi popsal, to je jedna věc, druhá je ta, že je tam nesmyslně velká osová vzdálenost náboje kola a nosného profilu, takže když an to párkrát hodíš paletu o hmotnosti na kteoru je to typované, postupně se to ohne a začne to ***** pneumatiky...

Přívěsy se slušným rámem se sehnat dají, ale levné nejsou... ovšem ta náprava provází všechny menší typy, tj. všechny za běžné osobáky...

Já šel cestou nákupu většího kousku s domadělovými papíry a renovaci, takže mám valník na vinutejch pružinách, s tlumičema, kterej neskáče když je tam naloženo málo, ani když na něm není naloženo nic, chová se slušně vy vysokých rychlostech a snese bez ostychu 1250kg, ač papírově to je samozřejmě jinak...

Doporučuju taky provedení se sklápěcím nebo vyjímatelným předním čelem, bude se to často hodit...
Škoda 105 DeLuxe 5Q
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 27. 10. 2017 19:05

zatim cekam na nabidky jinak beru ten 236 nebo 263cm dlouhej jak tu byl odkaz
cena 13 / 14t + nejake extras na to

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod one-z 27. 10. 2017 19:27

pech. píše:Právě proto jsem nechtěl nový ani vidět, prohlídni si zespodu, jak jsou udělané ty levné zespodu, to bys blil, že tohle někdo otypuje na 750kg to už není ani odvaha, to je hazard a výsměch konstrukčním zásadám.

Jo, jsem myslel že i vypadnou voči, když jsem viděl na čem jsem vezl 800 kg.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 27. 10. 2017 19:55

jo, ale 30 za odpruzenej vozik nedam :D

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod one-z 27. 10. 2017 20:16

No já zatím taky ne :-)) , zatím si ho půjčuji, 1x, 2x do roka, ale nic za to nechce a už je mi to trapný.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 27. 10. 2017 20:28

ja uz si ho koupim, prece jen pujcovna je "kousek" ale najedes jen kilo aby sis ten vozik pujcil a vratil ho.
+ od 300 pujcovne

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 27. 10. 2017 21:11

tak já bych byl při přestavbách bez valníku v *****, koupil jsem starší větších rozměrů s domaděl papírama a pošlechtil ho, že mám dneska valník jak kule, velkej, pevnej, únosnej, neskákací s vyndavacíma čelama co jdou zavěsit na bok a s plachtou.... Že má v papírech rok výroby 1980 je úplně jedno :-) Až shnije, udělám si zase novej, jen dodržet rozměry a nezávislý zavěšení kol.

-- 27. 10. 2017 22:14 --

glider píše:Zaklad je auto s dobrym rajdom...tahal som vozik vzdy len za Favom a tam sa clovek utocil volantom po par minutach cuvania.

To není autem, to je rukama.... S fávem jsem se natahám valníku dost a couvání není sebemenší problém...
Chce to jen dvě věci 1) Musíš to umět a nepřetáčet to moc 2) aby z toho auta bylo dozadu vidět to taky dost usnadní... Couvat s valníkem s Civicem od 8G dál je náročnější než a autem, ze kterého dozadu vidět je, protože valník je většinou užší než auto a v zrcátkách je vidět blbě.... ale i to se dá...

742 na to byla lepší, sice byla podstatně slabší, ale když se naložilo hodně, míň to s ní strkalo, jak byla vzadu těžká.....
Škoda 105 DeLuxe 5Q
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 10. 2017 00:42

Nejlíp se mi s vozejkem couvalo s novou Q7. Točíš kolečkem, koukáš na kameru a volant litá sám. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod metyn 28. 10. 2017 05:32

jestli to máš tak podobně třeba i při sexu tož potěž berle :D , Meta
metyn
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 30. 10. 2017 08:53

Ma cebnu si priplacet za odpruzeny vozik?
cenove to vychazi za vozik oba nebrzdene do 750kg
265x125cm odpruzeny 17990
265x125cm neodpruzeny 12990

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 30. 10. 2017 09:36

Zkušenosti na to nemám. Rozdíl není, pravda, nijak dramatický. Jen kvůli motrce snad ani ne, ta už je z velké části odpružená.
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 30. 10. 2017 09:50

Privazana motorka ma nulove pruzici schopnosti.

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 30. 10. 2017 20:11

Má to cenu, protože chování lehkých přívěsů na základní "gumové" nápravě je s malým zatížením natolik tragické, že tě to bude po celou dobu používání srát, jak to poskakuje ta ***** a jak to *****í věci v nich naložené...

Typický příklad... Koupíš si třeba dveře, několikery, je to poměrně velké, ale váží to dohromady ***** a na gumovce budeš vymejšlet, jak to prokládat kdečím a svazovat, aby se to tam neumlátilo jak kostky v kelímku, místo toho abys to je jednoduše zajistil a bez poškození převezl v původním obalu...

Puk: motorka přivázaná k přepravě na valníku je ve vidlicích stažená prakticky na doraz vidlic a odlehčený zadek už moc nepobere...

Mám vyzkoušené, že stáhnout motorku za přední vidlice úplně stačí aby šla bez problémů a stabilně přepravovat, na gumovce budeš přivazovat i zadek aby neodskočil, protože běžná motorka s vahou pod dva metráky je na ten valník taky celkem ***** váha...

PS: pokus se vyhnout V-oji, je totiž pěkně debilní z hlediska manévrovacích možností ve velmi malých prostorách a nemá žádný funkční přínos krom zjednodušení konstrukce podvozku až na kost.

Proto jsem i já přistoupil radši k přestavbě starého přívěsu na vinutejch s tlumičema, která nakonec vyšla dráž než pořízení nového valníku podobné délky.... protože má širší korbu, vyndavací čela, slušnou kontrukci rámu, a natolik slušné chování že si do něj můžu dovolit dát i křehké věci, kterým se tam nic nestane. Ale to asi nebude cesta pro tebe, pokud na to nemáš zázemí, vybavení a především čas.

Dobrý valník se i dneska koupit dá, ale není levný... Ten co se vyrovná tomu mému je tak kolem 30 a ten můj přestavěný vyšel souhrnně skoro na 20.....
Škoda 105 DeLuxe 5Q
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 30. 10. 2017 21:36

na odpruzenej kaslu, zbytecnejch 5000 navic, s neodpruzenejma mam najeto dost a akorat staci prizúpusobit jizdu, jo, je to oser, ale ne za 5000.

Voj i se asi nevyhnu

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 8. 11. 2017 19:47

jakej? delka 236 nebo 263cm?
rozdil 1000kc, konstrukce stejna

:hm

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 11. 2017 20:09

Pech má recht s tou v oji. Taky sem sháněl běžnou tyč. Krásně se s tím manévruje... U véčka bych už párkrát drcal nárazníkem. Nezdá se to, ale v oj je fakt na prd, zvlášť u těch menších přívěsu.
maincoonsback
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 8. 11. 2017 20:37

njn, s nejvetsi pravdepodobnosti bude Voj

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 9. 11. 2017 08:56

K86 píše:jakej? delka 236 nebo 263cm?
rozdil 1000kc, konstrukce stejna
:hm

Ja bych volil kratší. Využití pro delšího nemáš, zabere méně místa, líp se s ním bude manévrovat. Při menší délce by to chrastítko mohlo být trochu pevnější. Nebudeš v podezření, že si něco kompenzuješ. :-)
puk123
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 9. 11. 2017 09:02

Na kompenzaci sere pes :D

K86
Veterán

Odeslat příspěvekod metyn 9. 11. 2017 10:17

za mě delší, těch cca 30 čísel se někdy hodí a litr navíc? sere pes , Meta
metyn