K: Mondeo MK3 (2001+) 2.0i, manuál, liftback

Sekce určená k poptávce a výměně automobilů, motocyklů atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 3. 2014 23:21

V posledni dobe jsem si vsiml zmen adres, dvojiho inzerovani atd. Vim ze frci na fordech a kdo shani Ford, tak se jim nevyhne.
Tak napis nejaky podrobnosti jak to probihalo.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Werdi8 16. 3. 2014 18:49

Průběh koupě mého Mondea byl takový, že jednu letní sobotu jsem si udělal výlet na motorce do Bylan u Chrudimi s tím, že se tam porozhlídnu, případně se s něčím svezu. V minulosti kolega vybíral motorku a tehdy jsme se zastavili v Rabštejnské Lhotě v Motobikes. Cokoli jsme chtěli vidět, vytáhl z velké garáže nacpané motorkama, na všem jsme se mohli svézt. Celkem na mě nechali dobrý dojem. Dnes je Motobikes ve stejném areálu jako Auto-re, takže i proto jsem volil tento bazar (majitel je ale jiný, pokud vím).
Zrovna tam den předem vystavili Mondeo sedan Sci Ghia 2005, naleštěný jak psí kulky, interiér (béžový) jak nový, pěkně nachystaný. Svezl jsem se, vše OK, akorát hučelo ložisko v zadním kole (když jsem kupoval svoje tak už to bylo opraveno). Pro mě byl nevyhovující sedan (chtěl jsem liftback) a potom obava z motoru Sci - taktéž téměř nemožnost přestavby na LPG.
Odjel jsem s tím, že jakmile se jim objeví Mondeo liftback 2005-2007 benzín, tak mě dají vědět.
Sledoval jsem jejich stránky a jednou odpoledne se objevil popis bez fotek, který vyhovoval mým požadavkům. Druhý den ráno ještě bez fotek jsem aut zarezervoval a jel jsem to obhlídnout. Autu až na pár škrábanečků nebylo co vytknout, vše fungovalo, jízda OK, tak jsem zaplatil 5000,- rezervaci a do týdne jsem auto odvezl. Pro mě bylo zajímavý, že mě do nákupu nikdo nijak nenutil, prostě ber nebo nech být.
Na autě byly fungl nové všechny čtyři brzdy, vyměněný olej v motoru, svíčky, filtry ...
Auto mělo najeto 102000 km, po ujetí 1000 km jsem ho nechal předělat na plyn a nyní jen jezdím, za 7,5 litru plynu ...
Nyní najeto 110000km bez jakékoli investice ...
Werdi8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 20. 3. 2014 15:35

To je zajímavý, že většina prodávaných aut má buďto 78 tkm, 98 tkm nebo 102 tkm.
Další zajímavostí je to, že každý před prodejem investuje spoustu peněz za nové brzdy, svíčky, filtry, olej a rozvody, aby mu to pak zvedlo prodejní cenu o pár tisíc.
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků