Dotaz

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod moncicakp 28. 7. 2018 11:26

Dobrý den,
mám dotaz, který se týká prodeje auta. Udělali jsme chybu, prodali jsme auto neznámému člověku, kterému jsme při prodeji auta dali plnou moc, která ho opravňovala k přepisu vozidla na sebe. V okamžik předání vozu nebylo možné auto společně s kupujícím přepsat, proto jsme zvolili tento postup. Netušili jsme však, že přesto, že nám kupující po pár dnech volal, že je auto přepsané, že tak neučinil. Zjistili jsme to až nedavno, kdy nám přišel dopis od ČKP, že auto v určitém období nebylo pojištěno. Následně (asi za 14 dní) jsme obdrželi další dopis od policie, že byl s autem v Brně spáchán přestupek a že se máme dostavit na brněnskou policii a celou situaci objasnit. Podařilo se nám zkontaktovat kupujícího, který se nám po třičtvrtě roce přiznal, že z důvodu...... auto nepřepsal a že ho prodal někomu jinému. Pro mně v tuto chvíli naprosto nevěrohodný člověk, který mi není schopen říci, kdo nyní autem jezdí ale také komunikuje jen minimálně, spíše vůbec. Přeposlali jsme mu dopisy od ČKP i od policie, ať to vyřeší, ale těžko říci, jestli něco udělá. Navíc nám hrozí samé pokuty, které jsou mnohonásobně vyšší, než částka, za kterou jsme auto prodali. Na ČKP jsme poslali kupní smlouvu a čestné prohlášení, že již auto nevlastníme. Zajímalo by mne, jestli se někdo dostal do podobné situace a jak ji vyřešil, protože se mi zdá, že to moc vyřešit nejde. Ani na policii ani na registru nám nikdo neporadil, takže jen čekáme na další složenku.... To budeme do smrti jen platit? Předem děkuji za rady.
moncicakp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 28. 7. 2018 11:32

:mrgreen:
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 28. 7. 2018 11:36

napis na mdcr
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 28. 7. 2018 11:45

Když prodávat auto, tak jedině tak, že já to všechno papírově vyřídím, jinak už bych do toho dnes nešel.....
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 28. 7. 2018 11:46

Ja prodavam v CR jen pres MDCR, kokoti si to vymysleli jak udelali, stejne jako dalsi veci, az se zacnou chovat slusne a ne obtezovat lidi, tak jim prestanu davat auta.

-- 28. 7. 2018 12:49 --

Nicmene je fakt, ze se me furt libi jak lidi veri tomu, ze jim nekdo neco rekne, ze to tak je/bude :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 7. 2018 11:51

Beztak si to vymyslel, nikdo nemůže bejt tak blbej.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2018 11:51

Nebyl to Hyundai Accent?
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 28. 7. 2018 12:05

Myslím že to to nebude až takový problém jak to vypadá. Zákon se změnil a nyní již neexistují polopřevody.

Dobře jsi udělal že máš napsanou kupní smlouvu, ta rozhoduje o tom kdo je majitelem vozidla nikoliv záznam na registru vozidel. Pokud nový majitel nesplnil svou povinnost a nepřepsat vozidlo do 10 dnů tak se ho bude týkat i pokuta za porušení správního předpisu (nebo jak to nazvat)

Co se týče povinného ručení tak stačí poslat email na pojištovnu že žádáš o ukončení pojistné smlouvy z důvodu prodeje a jako přílohu přidáš oskenovanou kupní smlouvu.

Navíc nechápu proč si nezašel na úřad. Pokud uřad skutečně zjistí že vozidlo není přihlášené na nového majitele, tak ho vyzve písemně k součinnosti a pokud se neozve tak ho úřad po uplynutí lhůty sám zapíše do registru a vystaví k tomu nový technický průkaz.

Tedy je to sice nepříjemná administrativa, ale s novým zákonem se to zásadně zlepšilo a tato situace u tebe nastala jen díky neznalosti nových zákonů. Šlo tomu mnohem dříve předejít.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 3. 8. 2018 10:05

To není žádná velká kovbojka. Hlavní je se z toho tak nějak nepos*at, protože nejhorší je smrt z vyplašení :)

Před lety jsem prodával auto bez technické (no možná tam ještě běžela ta měsíční lhůta na opakování STK), taky s plnou mocí na přepis. Auto jsem odpojistil a borec nelenil a krátce po po tom s tím někde praštil do jiného auta (něco menšího, bez účasti policajtů - k těm jsem si pro jistotu skočil se zeptat, jestli tam na mě nic nemají). Nicméně jak píše Ace, poslal jsem pojišťovně, která se mnou chtěla řešit náhradu škody, sken prodejní smlouvy a ukončení pojištění a byl klid. Pak se ještě ozvala kancelář pojistitelů, ti byli trochu natvrdlejší, ale nakonec i jim došlo, že v té době už jsem nebyl majitel a auto si měl pojistit nový majitel a tím to všechno skončilo.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 3. 8. 2018 10:10

:shock: 8-D
Anonymni

Odeslat příspěvekod M@tezz 3. 8. 2018 10:17

Nevadí ti, že máš tak velké oči?
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 8. 2018 11:14

co už..
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 8. 2018 23:16

týýjo, M@tezz
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 16. 8. 2018 07:08

nj, myslis ze porad ma monitor Hyundai ImageQuest Q770 17" CRT
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 16. 8. 2018 07:32

:D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron