Prodej PC sestavy i5, 8GB, GTX660Ti, SSD, W10

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 28. 11. 2017 11:55

Aikon: já většinou dožil poč až do nefunkčního konce, že buď něco nešlo rozchodit, protože výkon a nebo to chcíplo na nějakou větší závadu, kterou nešlo snadno odstranit, jako třeba závada MB, která sebou pak nese výměnou většiny ostatních věcí... A 15 jsem za poč nikdy nedal, vždycky jsem to nějak polepil, něco dokoupil vyměnil, něco zůstalo ze starého.....
nejdražší poč byl notebook Asus, což byl krám od samýho počátku, 3x reklamace a pak nazdar.... žral disky a výkonvě stál taky za *****... bylo tam tenkrát dvoujádro pentium a svižnějc se choval i desktopovej Sempron...

Ostatně mám pořád subjektivně pocit z toho co mi prošlo pod rukama, že nout shodné konfigurace je vždy poněkud lenivější, ale dá se to překousat... S nouty mám jiné problémy které mi skoro zabraňují jejich využití... Potřebuju k práci 1X RS232 a 1xobyč PCI slot... bez toho se zatím nedokážu obejít, takže budu zůstávat u klasiky....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 28. 11. 2017 11:59

Jedu vlastně na skoro stejný sestavě a pořád to stačí včetně tančíků. Spotřebu jsem nikdy neřešil :-P
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 11. 2017 12:03

Ad lenivejsi NTB.... logicky, kdyz je to taktovane pod bezny desktop ekvivalent a optimalizuje se to hlavne na spotrebu. i5 ntb =/ i5
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 28. 11. 2017 12:26

glider píše:Kamos ma 3 rocny thinkpad s i7, stalo to okolo 900e a fici na tom.
Dalsi ma rocny Thinkpad s i7 Workstation cca 1300e a fici na tom.


Ono to neni jenom o tom CPU, ale hlavne o certifikovane grafice...My jedeme na HP/Dell...
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 28. 11. 2017 12:30

Jinak o tři roky mladší noťas s i5 (ještě čtyřjádro) je při jinak stejné konfiguraci pomalejší než desktop s i5/8Gb RAM, ale nijak závratně. Větší rozdíl je až ve hrách, kde desktopová Geforce 1050 mobilní 960M válcuje.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 11. 2017 12:38

CADSTUDIO píše:
glider píše:Kamos ma 3 rocny thinkpad s i7, stalo to okolo 900e a fici na tom.
Dalsi ma rocny Thinkpad s i7 Workstation cca 1300e a fici na tom.


Ono to neni jenom o tom CPU, ale hlavne o certifikovane grafice...My jedeme na HP/Dell...


Wcko ma Quadro tusim, ten starsi neviem.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 11. 2017 12:40

Zalezi sulini jak velke sestavy zpracovavate. Na zakladni solid staci i integrovana grafika.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 28. 11. 2017 12:45

orgasmic píše:Zalezi sulini jak velke sestavy zpracovavate. Na zakladni solid staci i integrovana grafika.

To rozhodne ano, cim větší sulin, tim lepsi grafiku potřebuješ. Na 2D a základní 3D staci integr.
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 11. 2017 12:49

Aštar_Šeran píše:Jinak o tři roky mladší noťas s i5 (ještě čtyřjádro) je při jinak stejné konfiguraci pomalejší než desktop s i5/8Gb RAM, ale nijak závratně. Větší rozdíl je až ve hrách, kde desktopová Geforce 1050 mobilní 960M válcuje.

jj od té doby, co vynalezli SSD tak největší brzda notebooků odpadla; pak už je to o tom vybrat alespoň něco s podobným počtem jader a výkonu na jádro a takt (což zase nejsou ultramobilní procáky, které teď cpou prakticky do všeho za lidovku) jako u desktopu, jinak to lenivější je. Samozřejmě neberu v potaz hry, to je jiná věc, i když je tu po dlouhé době zase období, kdy se desktop s mobilními grafikami srovnává (spíš protože stagnuje desktop kvůli absenci konkurence, než že by jako nvidia objevila něco převratnýho, co umožní strčit 100W grafiku do "notebooku").
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 28. 11. 2017 12:51

Tak jasně, pokud si točíš na monitoru krychličkou.....
Jinak o výměně už uvažuju, páč mám sice certifikovanou stanici, ale už starou.
(Dell i7-3770 3,4GHz, NVIDIA Quadro 2000)
Až do verze 2014 v pohodě ale poslední verze softu je strašně nenažraná a kluci co běžně zákazníkovi ukazovali práci na NB jsou povětšinou v háji. Takže řeším výhledově co s tím. NB by se mi líbil, protože je občas potřeba něco ukázat i venku.
Subjektivně se mi zdá, že to stojí na grafice. Objektivně se to někdy projeví, že se kousne a všechno zmrzne, někdy se monitor dokonce změní na Afromonitor. :hm
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 11. 2017 12:57

Nj tak kvádro 2000 je něco mezi GTS450 a GTX460. Chápu princip certifikovaných grafik, ale tohle nebylo rychlý ani když to bylo bylo nový natož teď po sedmi letech :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 11. 2017 14:12

Když nějaký program využije certifikaci CAD na grafikách, tak pak ta karta podává násobně větší výkon, než násobně výkonější grafika bez certifikace.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 11. 2017 14:26

to sice ano, ale z hovna bič neupleteš
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 28. 11. 2017 14:28

orgasmic píše:Když nějaký program využije certifikaci CAD na grafikách, tak pak ta karta podává násobně větší výkon, než násobně výkonější grafika bez certifikace.


Muze a nemusí... Certifikace znamená,že ta karta umí využít specifické fce daného SW a ten pak bezi rychleji,resp. ty fce vubec lze využít.
CADSTUDIO
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 11. 2017 14:30

orgasmic píše:Když nějaký program využije certifikaci CAD na grafikách, tak pak ta karta podává násobně větší výkon, než násobně výkonější grafika bez certifikace.

a proč to tak je? předpokládám, že jen bohapustá rejžovačka :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků