Mimibazar

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 6. 2018 13:32

No tak asi sem to řešil. To co sem napsal je, kdyby si se zamyslel docela k věci.

Je hodně výrobců co to dělá, ale za 10 - 15 tis. je to tak na to nejlevnější z hobby marketu. Něco kvalitnějšího bude 1,5 - 2x dražší. To z hobby může fungovat dobře, ale počítej s tím, že budeš muset udělat nějaké to DODO, je to vachrlaté a bez úprav bych na to děcka nepustil řádit + musíš to nějak ukotvit (což kdyby sis to dělal sám je beztak na tom to nejdražší).

Vem si, že jen ta skluzná plastová plocha stojí 2,5 litru, k tomu houpačka... atd... tak jak kvalitní je ten zbytek, když mají na tom něco vydělat...?

Já si tyhle věci snažím dělat sám. Nakreslím, koupím matroš, nařežu a smontuju..., ale jinak třeba na mallu toho mají plno... (A konec konců v každém hobby).

Tohle je při nějakém větším a častějším používání na sezónu, no.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 20. 6. 2018 14:10

Vice mene souhlas s wolfem...

Pokud chces neco festovnejsiho, tak si priplatis. Jestli jses z Prahy, jdi se podivat na Kutnohorskou, je tam showroom, uvidis, za co platis...
Pres vikend jsem postavil detem obyc houpacku (2 houpacky na jedne hrazde, nic dalsiho, pokud se to ujme, tak detem pristavim nejaky domecek).

Cele me to vyslo na neceleho bura a den prace, vse odvezeno v kombiku stredni tridy:
4x patky na uchyceni (zatlucene do zeme cca 70-80cm, zadne betonovani) a 135 = 540
4x hranol 9x9x290 a 350 = 1400
horni hranol/traverza 12x12x300 = 720
haky/srouby se skobama na drzeni houpacek 4x 100 = 400
barva 3x 0.7kg a 220 = 660
Houpacky 2x 400 = 800Kc
srouby, ukelniky, stetec, drobnosti 200-300?

V sobotu rano namereno, napileno, navrtano, nabarveno, odpoledne poskladano. Jeste to bude chtit jednou natrit, ale to kdykoliv...

Nerikam, ze je to jak z katalogu (nejsem tesar), ale festovni to je, klidne se na to povesim. Deti na tom litaj jak na horske draze... :-)
klidne postnu do SZ odkazy na eshop na ty patky nebo srouby na uchyceni houpacky...
Robert.Hujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 20. 6. 2018 14:21

Tesar ani truhlar nejsem ani v nejmensim, proto se chci vyhnout tomu, ze bych si to mel udelat doma sam, nehlede na nejaky stoly, hobliky, pily a kdejakej tenhle vercajk. I kdyz je mi jasna jista financni uspora a volba materialu.

Co jsem koukal a prochazel nabidky stavebnic, tak se da sehnat. Jedno je cesky vyrobce Asko - bud primej prodej nebo Hornbach. Kdy do-do je tam na pomerne velke urovni.
Ten obrazek je presne to z aska, stoji to 9800 se vsim co je na fotce. V realu to moc bytelne sice neni, ale nepredpokladam, ze by si s montazi dali nejak extra zalezet.
Vyrobcu neni moc a cenove podobnej je jen nemeckej Wicky, kterej ma ale tramy 9x4.5cm. Asko alespon 7x7cm.
Patky, srouby a ychzceni houpacky maji normalne v hornbachu, aleco nejaky uhelniky a podobne? za odkaz urcite budu rad
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 6. 2018 15:21

No, nechci tě plašit, je mi jasný, že ty si bez tak nejchytřejší, a tohle číst nechceš... a všechno víš nejlíp.

Ale přesně ze stejnýho domečku, ze stejné sestavy (resp. velmi podobné, nebylo tam to lano), a možná i od stejné firmy co uvádíš (je nejrozšířenější) sem viděl přes tu zábranu - zábradlí (povolily se asi šrouby, případně uhnily v tom měkkým dřevě) sletět 4 letý dítě (naštěstí nebylo mé a naštěstí spadlo do písku, co byl pod tím a těsně minulo to dřevěný ohrazení toho pískoviště)... Ano, nebylo to staré jednu sezonu a ano nikdo se o to nějak extra nestaral, bylo to skoro ve veřejném prostoru, ale i tak... Děcka jsou divočáci a požduchují se i na místech, která zavání vraždou, či sebevraždou :mrgreen: .

Ještě něco????

Ano, kup tu stavebnici, nic proti tomu, ale prostě bych to ještě všechno min. zpevnil, delšíma sřoubama, pásovinou, použil kvalitní tlustostěnou lazuru a nešetřil na ukotvení... (EDIT: a použil střešní izolaci na tu stříšku, aby to nemělo tendence moc brzo hnít)

Proto mám závěr takový, že lepší je si to nakreslit, naměřit, nakoupit a udělat doma sám podle představ.

A to teda fakt jako taky nejsem tesař... :-), ale nějaký vercajk mám, to tak nějak už dnes patří k chlapovi s barákem a pozemkem...

;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 6. 2018 15:27

Já bych teda taky nic nevyrobil, protože to neumím
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 6. 2018 15:28

od toho ma clovek znamy, co ti to udelaj

-- 20. 6. 2018 16:29 --

nebo firmu na doporuceni
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 6. 2018 15:29

Stačí koupit bečku... To je fakt
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 20. 6. 2018 15:41

K86: dosla ti SZ?
Robert.Hujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 20. 6. 2018 18:46

Jo jo, dosly, dik

-- 20. 6. 2018 19:50 --

maincoonsback píše:No, nechci tě plašit, je mi jasný, že ty si bez tak nejchytřejší, a tohle číst nechceš... a všechno víš nejlíp.

Ale přesně ze stejnýho domečku, ze stejné sestavy (resp. velmi podobné, nebylo tam to lano), a možná i od stejné firmy co uvádíš (je nejrozšířenější) sem viděl přes tu zábranu - zábradlí (povolily se asi šrouby, případně uhnily v tom měkkým dřevě) sletět 4 letý dítě (naštěstí nebylo mé a naštěstí spadlo do písku, co byl pod tím a těsně minulo to dřevěný ohrazení toho pískoviště)... Ano, nebylo to staré jednu sezonu a ano nikdo se o to nějak extra nestaral, bylo to skoro ve veřejném prostoru, ale i tak... Děcka jsou divočáci a požduchují se i na místech, která zavání vraždou, či sebevraždou :mrgreen: .

Ještě něco????

Ano, kup tu stavebnici, nic proti tomu, ale prostě bych to ještě všechno min. zpevnil, delšíma sřoubama, pásovinou, použil kvalitní tlustostěnou lazuru a nešetřil na ukotvení... (EDIT: a použil střešní izolaci na tu stříšku, aby to nemělo tendence moc brzo hnít)

Proto mám závěr takový, že lepší je si to nakreslit, naměřit, nakoupit a udělat doma sám podle představ.

A to teda fakt jako taky nejsem tesař... :-), ale nějaký vercajk mám, to tak nějak už dnes patří k chlapovi s barákem a pozemkem...

;-)


Kdyz pominu informace o tom hristi tak diky, hluboce jsem se nad sebou zamyslel :mrgreen:
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 6. 2018 19:32

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 6. 2018 19:46

Tisíc lidí, tisíc schopností. Nic víc bych v tom nehledal :-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 6. 2018 19:55

K86 píše:
Kdyz pominu informace o tom hristi tak diky, hluboce jsem se nad sebou zamyslel :mrgreen:


Cajk, bylo na čase.
:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 20. 6. 2018 20:24

A teď ty, jo? :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 20. 6. 2018 20:33

Myšlení je pro sraby. Frajeři *****í.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 20. 6. 2018 20:34

A jak jsi dopadl :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků