Jaký vybrat retro skútr 125ccm

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod enzo133 7. 6. 2017 19:18

Dobrý den,
na letošní prázdniny bych si chtěl pořídit skútr, ale moc tomu nerozumím a budu moc rád když mi poradíte. Moje hlavní požadavky:

Cena 50-60 tisíc.
Retro vzhled ve stylu Vespy.
Aby to slušně jelo (alespoň 90km/h).

Zatím je mým hlavním favoritem SYM Fiddle III 125ccm. Recenze na něj jsou vesměs jen pozitivní, vypadá moc krásně a cenově mi také vyhovuje (mohl bych si ho dovolit koupit jako nový). Dále uvažuji nad koupí Vespy. Tu bych si ale musel koupit ojetou, protože nová stojí přes 90 tisíc. V ceně do 60 tisíc jich není moc na prodej a když už nějakou zahlédnu, tak je buďto dovezená ze zahraničí a nebo bouraná. Jako další možnost bych viděl Kymco Like 125. Moc se mi líbí také Peugeot Django, ale ten je mimo můj rozpočet.

Prosím, jaký retro skútr byste mi poradili vy? Můžete mi sem napsat i jiné typy, než které jsem vyjmenoval. Klidně pište i Vaše zkušenosti, budu jedině rád.

Děkuji, přeji hezký den

:-)
Naposledy upravil enzo133 dne 7. 6. 2017 19:20, celkově upraveno 1
enzo133
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 7. 6. 2017 19:20

bud si kup vespu nebo se vyser na retro a kup si osvedcenyho japonce/itala, zadnou zasranou cinu

za 70 se da sehnat nova honda PCX
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 6. 2017 19:35

Sym je kvalitní a moderní značka dneska.. :) nebál bych se toho
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 6. 2017 20:09

Tak ten Sym je vzduchem chlazený, ale nedočetl sem se, zda-li je to karburátor (což předpokládám) a nebo to má vstřikování. Za tu cenu nevím.

Technicky by byla lepší volba buď Liberty, či PCX s tlakem na cenu, v případě Liberty by se dalo mluvit i o jakémsi VESPA retro vzhledu.

Jinak... zásadní rozdíl mezi těmi skůtry je to, že to levné je plastové s rámem, kdežto Vespa má ocel. karoserii, tudíž si prostě drží cenu, páč toho vydrží víc.

Takže to máš jedno. Čím levněji koupíš tím víc a hůř ti to pojede... s tím počítej. U toho SYMU se 7,5 kW vzduchem chlazeným motorem s 90 km/h nepočítej (real). Jinak píšou záruka 4 roky, tak to kup. ASi to úplně blbé nebude. Sym se dělá na Taiwanu, úplnej šmejd čínskej to není, i když tenhle model zrovna hi-tech taky není.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 7. 6. 2017 21:00

enzo133 píše:Dobrý den,
na letošní prázdniny bych si chtěl pořídit skútr, ale moc tomu nerozumím a budu moc rád když mi poradíte. Moje hlavní požadavky:

Cena 50-60 tisíc.
Retro vzhled ve stylu Vespy.
Aby to slušně jelo (alespoň 90km/h).

Ja bych bral Vespu.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 6. 2017 22:56

Presne, jsou dva skutry, ktere ma cenu uvazovat
- pcx
- vyspa
cokoli jineho vcene nmax je pichat se sam klackem do oka
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 6. 2017 23:48

I ty brepto...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 8. 6. 2017 01:23

Evlo má ovšem pravdu :D Ten kdo si v této cenové kategorii koupil něco jiného než PCX protože chtěl být za každou cenu odlišný tak si nepomohl. Bud to žere o třetinu více, nebo tomu vibruje kolo, popřípadě oboje :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 8. 6. 2017 05:03

A co Burgman?
I když ten není retro ale vypadá dobře :mrgreen:
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 6. 2017 07:39

ace2 píše:Evlo má ovšem pravdu :D Ten kdo si v této cenové kategorii koupil něco jiného než PCX protože chtěl být za každou cenu odlišný tak si nepomohl. Bud to žere o třetinu více, nebo tomu vibruje kolo, popřípadě oboje :D

když musíš, tak musíš :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 6. 2017 08:04

ace2 píše:Evlo má ovšem pravdu :D Ten kdo si v této cenové kategorii koupil něco jiného než PCX protože chtěl být za každou cenu odlišný tak si nepomohl. Bud to žere o třetinu více, nebo tomu vibruje kolo, popřípadě oboje :D

:D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enzo133 8. 6. 2017 10:36

Děkuji za názory :-) Vidím to tak, že si osobně vyzkouším toho Syma s Vespou a podle toho se rozhodnu. Honda PCX se mi bohužel nelíbí, mám raději ten retro styl.
enzo133
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 6. 2017 11:08

husto retro styl má peugeot django
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jani_Estrella 8. 6. 2017 12:14

Sym je sice dobre znacka, ale ked retro skuter tak vespa alebo django...vsetko ostatne su len take napodobneniny.
Jani_Estrella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 8. 6. 2017 12:15

Hlavne PCX je sice oktavka, ale oktavka se smrncem, nebco jako by oktavka oktavka byla sl55, samo bych radeji jezdil oktavkou nez miatou od mazdy.

-- 8. 6. 2017 13:17 --

enzo133 píše:Děkuji za názory :-) Vidím to tak, že si osobně vyzkouším toho Syma s Vespou a podle toho se rozhodnu. Honda PCX se mi bohužel nelíbí, mám raději ten retro styl.

Vsak jasne pisu to vespu, ale 135k za vespu - to jsou furt 2 pcx.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků